księżna Kate, książę William księżna Kate, książę William księżna Kate księżna Kate księżna Kate
księżna Kate, książę William
East News/ONS
1/6
księżna Kate, książę William
East News/ONS

Księżna Kate jest niewątpliwą ulubienicą Brytyjczyków. Żona księcia Williama i matka dwojga wspaniałych maluchów 4-letniego księcia George'a i 2-letniej księżniczki Charlotte wzbudza zainteresowanie każdym swoim publicznym wyjściem. Obecnie księżna spodziewa się trzeciego dziecka, która ma przyjść na świat w kwietniu 2018 roku. Szykuje się prawdziwe szaleństwo na punkcie nowego potomka brytyjskiej monarchii. Jednak zanim to nastanie, przypuszczalnie każda ciążowa stylizacja księżnej Kate będzie inspiracją dla wielu przyszłych mam na całym świecie. Każdy szczegół strojów Kate Middleton jest szeroko komentowany i kopiowany. Szczególnym elementem wizerunku księżnej Cambrigde jest pierścionek zaręczynowy z ogromnym szafirem.

 

Zobacz też: Księżna Kate w ogniu krytyki. Jest za chuda jak na czwarty miesiąc ciąży!? Zgadzacie się?

 

Niewiele osób wie, że z pierścionkiem zaręczynowym księżnej Kate wiążę się pewna interesująca historia. Poznasz ją z kolejnych stron fotogalerii!

 

Polecamy: Niebanalne pomysły na zaręczyny

2/6
księżna Kate, książę William
East News

Zaręczyny Kate Middleton i księcia Williama oficjalnie ogłoszono w listopadzie 2010 roku. Jednak książę William miał oświadczyć się swojej wybrance nieco wcześniej, w czasie wspólnych wakacji w Kenii. Para opisywała to zdarzenie w wywiadach jako "bardzo romantyczne", jednak oboje nie chcieli zdradzać szczegółów. Książę William miał nosić pierścionek zaręczynowy w plecaku przez trzy tygodnie, zanim zdecydował się klęknąć na kolano przed swoją wybranką.

3/6
księżna Kate
East News

W prezencie zaręczynowym Kate Middleton otrzymała od księcia Williama pierścionek zaręczynowy, który wcześniej należał do księżnej Diany. Jednak Diana Spencer nie otrzymała go w dniu swoich zaręczyn. Książę Karol oświadczył się swojej wybrance pod presją rodziny. W dniu ogłoszenia zaręczyn pary w lutym 1981 roku, nie pokazano pierścionka zaręczynowego Diany. Przyszła księżna wybrała go dopiero później z katalogu najstarszej firmy jubilerskiej w Londynie. Diana wybrała pierścionek z białego złota z owalnym, 12-karatowym szafirem cejlońskim i 14 diamentami. Wówczas jego wartość szacowano na 65 tysięcy dolarów.

4/6
księżna Kate
ONS

Jak się okazuje, pierścionek księżnej Diany wcale nie miał trafić na palec przyszłej żony księcia Williama, lecz... księcia Harry'ego! Po śmierci matki, książęta mieli możliwość wybrania sobie jednej pamiątki po matce. Książę Harry wybrał właśnie słynny pierścionek z szafirem, który w przyszłości chciał podarować swojej ukochanej. Jednak wyszło inaczej! A wszystko za sprawą wielkiej przyjaźni, która połączyła księcia Harry'ego i Kate Middleton. Ostatecznie pierścionek zaręczynowy księżnej Diany z dumą nosi obecnie księżna Kate.

5/6
księżna Kate
ONS

Innym interesującym faktem o pierścionku zaręczynowym księżnej Kate jest jego rosnąca wartość! Pisze się, że obecnie jest on wart 300 tysięcy funtów, czyli 10 razy więcej niż w momencie zaręczyn księcia Karola i księżnej Diany.

6/6
księżna Kate
ONS

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate jest wielką inspiracją w trendach jubilerskich. Klasyczny model z szafirem jest obecnie bardzo chętnie wybierany. Wcale się nie dziwimy, bo to ponadczasowa, piękna biżuteria, która nigdy nie wychodzi z mody.