Pomysł na zaręczyny jednym przychodzi sam do głowy, innym – pomimo najszczerszych chęci – zaplanowanie oświadczyn przysparza dużych problemów. Pomysł na zaręczyny na pewno spełni oczekiwania ukochanej, jeśli zadbasz o osobisty akcent wydarzenia - wybierz np. piosenkę, którą ona bardzo lubi, albo taką, która towarzyszyła wam w ważnych chwilach. Zaskocz ją – niech zapamięta ten moment do końca życia.

Reklama

Miejsce i otoczenie idealne na zaręczyny

Miejsce na zaręczyny wymaga dobrego przemyślenia. Zastanów się, czy wolisz uczcić ten moment tylko z nią, czy chcesz, aby towarzyszyli wam ludzie. Jeśli wybierzesz drugą opcję, to oceń, czy twoja ukochana wolałaby mieć w tym momencie wokół siebie bliskich, czy może lubi spektakularne wydarzenia – coraz częściej mężczyźni oświadczają się na scenie, np. podczas studniówki czy koncertu. Jeśli jest przebojową osobą, weź pod uwagę oświadczyny w trakcie lotu balonem czy rejsu statkiem. Zabierz ją w miejsce, które lubi i zadaj najprawdopodobniej najważniejsze pytanie w swoim życiu.

Pudełka, pudełeczka – pomysł na oświadczyny

Jeśli zbliża się jakieś święto lub jej urodziny, imieniny, wasza rocznica, czy np. Dzień Kobiet, Dzień Zakochanych, wręcz swojej ukochanej prezent, ale inny niż się tego spodziewa. Pierścionek włóż do pudełeczka, a następnie całość przełóż do jeszcze większego pudełka – im więcej wykorzystasz pudełek, tym lepiej.

Serce – symbol miłości i niewyczerpane źródło pomysłów na zaręczyny

Serce – można by stwierdzić – banał, ale nic bardziej mylnego. Może pudełeczko w kształcie serca nie jest najbardziej oryginalnym pomysłem, ale np. na widok dekoracji z płatków róż wzdycha większość kobiet. Jeśli samodzielnie upieczesz ciasto/ciasteczka w kształcie serca, twoja ukochana też to na pewno doceni. Nie mówiąc już o iluminacji świetlnej na ścianie budynku, która zapiera dech w piersi. Zadbaj, aby atmosfera była romantyczna, ale nie kiczowata. Inspiracji szukaj w filmach, książkach, w samej osobie ukochanej.

Zobacz także

Codzienna sytuacja, niecodzienne zaręczyny

Pomyśl, czego twoja partnerka na pewno się nie spodziewa. Jeśli ukochana studiuje, możesz np. poprosić o pomoc jej wykładowcę. Kiedy dziewczyna pójdzie na wykład, a zamiast wykładowcy, zobaczy ciebie, oświadczającego się przez mikrofon, na pewno będzie pod wrażeniem. Ludzie z reguły są wyrozumiali i chętnie pomogą ci sprawić, aby chwila była wyjątkowa. Zwykły spacer też daje duże możliwości, zwłaszcza, że jeśli często spacerujecie, to partnerka nic nie będzie podejrzewać. W zaręczynach może pomóc ci telebim, bilboard, czy inne medium. Pamiętaj jednak, że nawet najbardziej efektowne zaręczyny nie zastąpią uczuć – kobiety cenią sobie słowa, dlatego wcześniej zastanów się, co chcesz przekazać ukochanej w tym wyjątkowym momencie.

Reklama

Zaskakujący pomysł na oświadczyny sprawi, że oboje będziecie je wspominać z rozrzewnieniem.

Reklama
Reklama
Reklama