Zmarł Wojciech Młynarski
Eastnews

Wojciech Młynarski nie żyje. Na co zmarł? "Mieliśmy sytuacje, w których tata walczył o życie"

Zmarł Wojciech Młynarski
Eastnews

Wojciech Młynarski zmarł w środę 15 marca. Zostawił pogrążoną w smutku rodzinę - córki Agatę Młynarską, Paulinę Młynarską i syna Jana Młynarskiego.

Dzisiaj [w środę, 15 marca - przyp. red.] o godz. 20.40 zmarł mój tata Wojciech Młynarski. Trzymałem go za rękę. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali jego i nas przez ostatnie 15 miesięcy. Proszę puścić sobie jakiś jego kawałek i wspomnieć przez chwilę - napisał Jan Młynarski na Facebooku.

ZDJĘCIA Z POGRZEBU WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO: Tłumy pożegnały Wojciecha Młynarskiego, wśród nich jego dzieci: Agata, Paulina i Jan

 

Na co zmarł Wojciech Młynarski?

Wojciech Młynarski chorował już od dawna. W maju 2014 roku trafił do szpitala z ostrym bólem serca. Podobno źle czuł się już od pewnego czasu, ale odwlekał wizytę u lekarza.

Ja już w czasie pisania Henryka VI (w latach 70. - red.) stwierdziłem objawy, które potem zdiagnozowano, że jestem chory na tak zwaną chorobę maniakalno-depresyjną. To znaczy, że mam okresy wzmożonego dobrego samopoczucia i mam okresy depresyjne. To choroba, którą się leczy i na którą choruję do dziś - pisał w swojej książce Wojciech Młynarski.

Zobacz też: Rodzina Młynarskiego jest bardzo utalentowana. Kim są jego dzieci i byłe partnerki? ZDJĘCIA​

 

O chorobie Wojciecha Młynarskiego we wrześniu 2015 roku w wywiadzie dla "Show" mówiła również Agata Młynarska.

Nie ma co udawać, że będzie dużo lepiej. Cieszymy się każdym dniem, a przez ostatni rok mieliśmy sytuacje, w których tata walczył o życie. Teraz stan jest stabilny, choć trudny. Tata jest cierpiący, przebywa w domu, ma jednak komfortowe warunki, wspaniałą opiekę i nas. Paulina, Janek i ja oraz nasze dzieci jesteśmy przy nim niemalże każdego dnia. Pogodziliśmy się z tym, że tata jest chory, a każdy dzień z nim jest prezentem od losu. Wspieramy się wzajemnie, mam kochaną rodzinę i sprawdzonych przyjaciół. Bez nich byłoby marnie - mówiła Agata Młynarska.

Młynarski zmarł w środę 15 marca. Przez wiele lat cierpiał na afektywną chorobę dwubiegunową. Miał 76 lat.  Rodzinie Wojciecha Młynarskiego składamy jeszcze raz kondolencje. 

 

Polecamy: Kochający ojciec i wybitny poeta. Wojciech Młynarski nie żyje. Wspomnienie genialnego twórcy

 

Wojciech Młynarski nie żyje.

Paulina Młynarska, Wojciech Młynarski

 

O śmierci Wojciecha Młynarskiego poinformowała również Paulina Młynarska.

Paulina Młynarska o śmierci ojca

 

Wojciech Młynarski miał 76 lat.

Wojciech Młynarski z córkami

Więcej na temat Wojciech Młynarski
Przeładuj

Szokujący wywiad Meghan Markle i księcia Harry'ego. Oto 5 najmocniejszych fragmentów

zobacz 01:51