Hanna Stankówna nie żyje. Miała 82 lata
EastNews

Hanna Stankówna nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 82 lat

Hanna Stankówna nie żyje. Miała 82 lata
EastNews

Hanna Stankówna, aktorka znana z wielu polskich filmów i seriali nie żyje. Gwiazda, którą Polacy pokochali za jej role w "Seksmisji" i serialu "Na Wspólnej" zmarła w poniedziałek 14. grudnia w Warszawie. Informację o śmierci aktorki potwierdził jej syn, scenarzysta i operator Kacper Lisowski - podaje "Gazeta Wyborcza".

Hanna Stankówna nie żyje

Aktorka występowała również na deskach Teatru Polskiego w Warszawie, gdzie grała przez ponad 40 lat. Popularność przyniosły jej także role w "07 zgłoś się", "Tulipanie", "Labiryncie", czy "Janie Serce". Wszyscy zapamiętają ją również z fantastycznej kreacji w filmie "Trędowata" czy jako Teklę, szefową „Genetix" z komedii "Seksmisja". 

Hanna Stankówna urodziła się 4 maja 1938 w Poznaniu. W 1959 ukończyła studia na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie na wydziale aktorskim. Jeszcze przed ukończeniem studiów aktorskich, zadebiutowała na wielkim ekranie - gdy miała 19 lat, wystąpiła w "Prawdziwym końcu wielkiej wojny" Jerzego Kawalerowicza.

Aktorka bardzo często wcielała się w rolę hrabianek i wielkich dam - jej charakterystyczna uroda doskonale pasowała do takich postaci. Została odznaczona Srebrnym (1987 r.) oraz Złotym Krzyżem Zasługi (1995 r.), za wkład w polską kulturę. 

Według informacji "Gazety Wyborczej", pogrzeb Hanny Stankówny ma odbyć się w środę 23 grudnia na Powązkach Wojskowych w Warszawie. 

Hanna Stankówna nie żyje. Miała 82 lata
EastNews

Hanna Stankówna zmarła w poniedziałek, 14. grudnia. Miała 82 lata.

Hanna Stankówna nie żyje. Miała 82 lata
AKPA

 

Więcej na temat Na Wspólnej
Przeładuj

Natalia Siwiec zapowiedziała, że ma ''asa'' na Dodę. Teraz spotkała się z Piotrem Krysiakiem!

zobacz 01:08