Marcin Bosak jednego dnia dowiedział się, że ma raka i zostanie ojcem
Miasto Kobiet/Player.pl
Newsy

"M jak Miłość": Marcin Bosak o nowotworze. Dowiedział się, że ma guza: "Chciałem zniknąć"

Poruszający wywiad Marcina Bosaka o walce o życie. Tego samego dnia, w którym usłyszał diagnozę, dowiedział się, że zostanie ojcem!

Marcin Bosak udzielił poruszającego wywiadu w "Mieście Kobiet" na temat swojej choroby. W 2012 roku zdiagnozowano u niego nowotwór rdzenia kręgowego. Aktor przyznał, że mimo upływu czasu wciąż ciężko mu o tym mówić. Przyznał, że w trakcie choroby ciężko było mu prosić o pomoc. Siły dodawał mu fakt, że w tym samym dniu, w którym otrzymał traumatyczną diagnozę dowiedział się...., że zostanie tatą: 

Dowiedziałem się, że mam guza, ale informacja istotniejsza, która się pojawiła tego samego dnia to to, że zostanę ojcem - wspominał w wywiadzie. 

Poznajcie poruszającą historię Marcina Bosaka. 

"M jak miłość": Rusza nowy sezon serialu! Iza zażąda od Marcina rozwodu?!

Marcin Bosak w bolesnym wywiadzie o nowotworze

Marcin Bosak był częstym gościem w naszych domach, kiedy na ekranie telewizorów w całej Polsce pojawiał się serial "M jak Miłość". Aktor znany także z wielu filmowych produkcji m.in z "Tylko mnie kochaj" wydaje się być zawodowo spełniony. Poza udaną karierą aktorską życie nie szczędziło przykrości Marcinowi szczególnie w sprawach zdrowotnych. W rozmowie z Marzeną Rogalską i Olgą Legosz w "Mieście Kobiet" opowiedział o zmaganiach z depresją, chorobą nowotworową a także o tym jak trudny nadal jest to dla niego temat.

Cały czas powrót do tego tematu jest trudny. To nie jest tak, że jak już raz się coś powiedziało, to leci z górki, tylko jednak to nieustanna analiza tego, co się ze mną dzieje. Rozumiem, że to proces, tak samo jak terapia jest procesem - wyznał w programie.

Marcin Bosak jednego dnia dowiedział się, że ma nowotwór i zostanie ojcem
Miasto Kobiet/Player.pl

Zobacz także:  Poruszający wpis Adriany Kalskiej: "Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami" 

Marcin Bosak wyznał, że największą trudnością było prosić o pomoc bliskich. Przyznał, że uległ stereotypowi silnego mężczyzny, który nie powinien obarczać swoimi problemami rodziny. 

To jest kolejny stereotyp, w który popadłem, że mężczyzna radzi sobie sam ze swoimi problemami i nie obciąża bliskich - wyznał.

Marcin Bosak kilka lat temu, kiedy był jeszcze mężem Moniki Pikuły zachorował na nowotwór, przy którym konieczna była operacja usunięcia guza na rdzeniu kręgowym. Marcin przyznał, że ten dzień był dla niego szczególny, ponieważ dowiedział się w nim także, że zostanie ojcem. 

To był dosyć szczególny czas, (...) dowiedziałem się, że mam guza, ale informacja istotniejsza, która się pojawiła tego samego dnia to to, że zostanę ojcem (...). Monika do mnie zadzwoniła, że jest w ciąży, jak jechałem na konsultację do Łodzi. A pół godziny później dowiedziałem się, że mam guza. Myślę, że ta informacja mnie uchroniła, by nie wpaść w jakiś mrok - wyznał szczerze.

Marcin Bosak jednego dnia dowiedział się, że ma raka i zostanie ojcem
Tomasz Urbanek/East News

Zobacz także: "Miasto kobiet": Marcin Hakiel opowiedział o rozstaniu z Katarzyną Cichopek!

Obie wiadomości musiały wywołać w nim skrajne uczucia. Na szczęście, jak sam przyznał wieść o ciąży jego ówczesnej parterki dała mu wiele siły by przetrwać trudny czas. Jednak życie z informacją o śmiertelnej chorobie jest trudne nawet dla osoby o bardzo silnej psychice. Marcin Bosak przyznał, że w najgorszym stadium choroby chciał "zniknąć".

Nie wiem, czy to są myśli samobójcze, czy nie, ale miałem ochotę zniknąć. Zamknąć się w jakimś takim miejscu, w którym nikt mnie nie będzie widział, nikt nie będzie oceniał tego. I z tą swoją słabością, bo tak to rozumiałem, gdzieś się zaszyć, w jakiejś jamie - powiedział.

To nie koniec niespodzianek, jakie życie zaserwowało aktorowi. W "Mieście Kobiet" opowiedział kolejną niezwykłą historię, która wydarzyła się tuż po operacji guza.

W momencie, gdy włączyłem telefon po operacji, pierwszego SMS-a, którego dostałem to, że Monika znowu jest w ciąży. To była bardzo silna motywacja, by stanąć na nogi. To było pół roku ostrej walki, żeby znowu nauczyć się chodzić i działać samodzielnie - wyznał.

Aktor przyznał na swoim przykładzie, że mężczyźni mają problem by otwarcie mówić o swoich słabościach. Jeszcze ciężej prosić im jest o pomoc. Według niego świadomość o zdrowiu psychicznym powinna być w społeczeństwie bardziej popularyzowana. Wyznał, że wychowuje swoje dzieci tak, by nie ulegały  narzucanym stereotypom.

Zobacz także: Anna Wyszkoni ma za sobą dramatyczne przeżycia: chorobę nowotworową i operację wycięcia guza. Teraz cieszy się życiem

Marcin Bosak jednego dnia dowiedział się, że ma raka i zostanie ojcem
Artur Zawadzki/REPORTER

Waldemar z "Rolnik szuka żony" nie jest zadowolony z listów
TV-Show
Dramatyczne wyznanie Waldemara z "Rolnik szuka żony"! "Dowiedziałem się, że mam nowotwór złośliwy"
Waldemar z 6. edycji "Rolnik szuka żony" przeżył prawdziwy dramat. Rolnik walczył z nowotworem, a lekarze nie dawali mu szans: "Lekarz powiedział mi przez telefon: gdzie się pan pchasz, czy nie lepiej umierać w domu".

Waldemar z "Rolnik szuka żony" w najnowszym wywiadzie opowiedział o dramatycznych wydarzeniach, które rozpoczęły się w listopadzie 2019 roku. Rolnik, który szukał miłości w hitowym programie TVP miał poważne problemy ze zdrowiem! Waldemar trafił do szpitala, przeszedł poważną operację i usłyszał przerażającą diagnozę... Sprawdźcie, co powiedział w wywiadzie!  Waldemar z "Rolnik szuka żony" walczył o życie Waldemar wystąpił w 6. edycji "Rolnik szuka żony" i wywołał spore zamieszanie ponieważ jako jedyny uczestnik nie zaprosił żadnej z kandydatek do swojego domu. Rolnikowi nie spodobała się żadna kobieta, która wysłała do niego list. Niestety, na początku 2020 roku Waldemar w rozmowie z "Super Expressem" przyznał, że  ma poważne problemy ze zdrowiem. Rolnik opowiadał wówczas o operacji i mówił, że przed nim kolejny zabieg. Teraz uczestnik 6. edycji "Rolnik szuka żony" w wywiadzie dla portalu pomponik.pl zdradził, że lekarze wykryli u niego wówczas kilka nowotworów!  Byłem przerażony, bo okazało się, że mam kolejnego guza , którego mi wycięto, a po operacji lekarz chciał wypisać mnie do domu. Po miesiącu różnych badań dowiedziałem się od pani doktor, że mam nowotwór złośliwy. W trybie pilnym trafiłem do Centrum Onkologii w Warszawie i zostałem tam pięć miesięcy... Przeszedłem trepanobiopsję, punkcję, cytometrię, badanie PET. W mojej jamie brzusznej wykryto kolejnych sześć nowotworów, każdy wielkości od 3 do 10 cm, a potem jeszcze białaczkę - zdradził w rozmowie z portalem pomponik.pl Waldemar w szczerej rozmowie przyznał, przeszedł chemioterapię, a jego stan był bardzo ciężki. W pewnym momencie rolnik usłyszał naprawdę wstrząsające słowa kiedy chciał zgłosić się do szpitala. ...

Nadnercza
©unlimit3d/fotolia
Styl życia
Guz chromochłonny – co się przyczynia do jego powstania i czym się objawia
Przyczyny rozwoju guza chromochłonnego nadnerczy nie są dokładnie określone. Guz nadnercza jest zmianą nowotworową, której towarzyszą liczne objawy. Dominujące symptomy choroby wywodzą się z układu współczulnego, ale mogą pojawić się również symptomy ze strony innych układów, na przykład bóle brzucha, nudności, wymioty.

Przyczyny rozwoju guza chromochłonnego nadnerczy nie są dokładnie określone. Guz nadnercza jest zmianą nowotworową, której towarzyszą liczne objawy. Dominujące symptomy choroby wywodzą się z układu współczulnego, ale mogą pojawić się również symptomy ze strony innych układów, na przykład bóle brzucha, nudności, wymioty.   Guz chromochłonny jest zmianą nowotworową lokalizującą się w rdzeniu nadnerczy . W ponad 95 procent przypadków jest to nowotwór o charakterze łagodnym, nie dający przerzutów do innych narządów. Zapadalność na chorobę przypada na osoby powyżej 40. roku życia . Istota choroby Guz nadnercza jest nowotworem hormonalnie czynnym. Objawy towarzyszące chorobie są wynikiem nadmiernej produkcji i wydzielania amin katecholowych do krwi: adrenaliny, noradrenaliny i dopaminy. Katecholaminy pobudzają układ współczulny, czyli układ nerwowy , który współpracuje z gruczołami wydzielającymi hormony do krwi i odpowiada za podniesie aktywności człowieka w trakcie uprawiania sportu czy w sytuacjach zagrożenia. Powoduje to przyspieszenie pracy serca, bladość powłok skórnych oraz wzrost ciśnienia krwi. Guz w 90 procentach przypadków rozwija się w obrębie jednego nadnercza . Niekiedy nowotwór umiejscawia się w innych miejscach ludzkiego organizmu, na przykład w okolicy nerek lub wątroby, w pęcherzu moczowym, gruczole krokowym czy worku osierdziowym. Przyczyny guza nadnerczy Przyczyny powstawania guza chromochłonnego nie są znane. W niektórych przypadkach rozwój guza jest warunkowany genetycznie. Nowotwór rozwija się, gdyż komórki z których jest zbudowany wydzielają zbyt duże ilość amin katecholowych . Hormony te, oddziałując na układ nerwowy, powodują zmiany dotyczące pracy serca, ciśnienia krwi oraz stężenia glukozy....

ONS
Newsy
Marcin Bosak zostanie ojcem
Już po raz drugi

Marcin Bosak ma kolejne powody do radości. Po sukcesie filmu "W ciemności", który jest nominowany do Oscara , aktor może pochwalić się kolejnym sukcesem. Nie tyle zawodowym, co prywatnym. Właśnie okazało się, że Bosak zostanie po raz drugi ojcem. Żona Marcina, Monika Pikuła spodziewa się dziecka. - Marcin to wzorowy przykład męża i ojca - wyznał znajomy aktora w rozmowie z "Na żywo". Marcin i Monika są rodzicami 3-letniego Władzia. Gratulujemy! chimera

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik