Przemówienie Roberta Lewandowskiego na Gali Mistrzów Sportu
Facebook POLSAT
Newsy

Gala Mistrzów Sportu 2022: Poruszające przemówienie Roberta Lewandowskiego

Piłkarz zajął 1. miejsce na Gali Mistrzów Sportu 2022. Podczas przemówienia Robert Lewandowski był wyraźnie wzruszony. Mówił o rodzinie, karierze i tęsknocie za Polską.

Widzowie nie mieli łatwej decyzji, by wskazać zwycięzcę 87. Plebiscytu "Przeglądu sportowego". Wśród 15. nominowanych znaleźli się wyjątkowi reprezentanci Polski. Ostatecznie jednak widzowie za pomocą oddanych głosów SMS wskazali finałową trójkę: Anitę Włodarczyk,  Roberta Lewandowskiego i Bartosza Zmarzlika, jednak to właśnie Robert Lewandowski okazał się być kolejny raz zwycięzcą Gali mistrzów Sportu 2022!

Anna Lewandowska pokazała, jak spaceruje z dziećmi po Barcelonie. Tak wygląda ich codzienność!

Gala Mistrzów Polski 2022 - widzowie wybrali zwycięzcę!

Widzowie zdecydowali, że to właśnie Robert Lewandowski został najlepszym polskim sportowcem minionego roku! Miejsce drugie zajęła Anita Włodarczyk, która ma za sobą doskonały rok mimo kilku lat przerwy! Trzecie miejsce zajął najlepszy polski żużlowiec Bartosz Zmarzlik! 

Robert Lewandowski podczas przemówienia na Gali Mistrzów Sportu
Polsat/Facebook

Przemowa Roberta Lewandowskiego na Gali Mistrzów Sportu 

Robert Lewandowski nie krył ogromnego wzruszenia. Kolejny rok z rzędu widzowie nagrodzili tytułem najlepszego polskiego sportowca właśnie Roberta Lewandowskiego! Piłkarz swoją przemowę rozpoczął od podziękowań innym sportowcom, bo jak sam przyznał, także jest kibicem i jest dumny z osiągnięć reprezentantów Polski.

-Ja też jestem waszym kibicem, jestem z was dumny i trzymam za was kciuki - mówił mając niemal łzy w oczach piłkarz.

Robert Lewandowski podziękował także wszystkim, którzy wspierają go w codziennej pracy, nie zapominając o kibicach i swojej rodzinie:

- Zacznę od podziękowań. Na początek chciałbym podziękować wszystkim polskim kibicom, którzy są najlepsi na świecie, którzy zawsze wspierali mnie i wspierają, ten doping był dla mnie ważny, szczególnie kiedy nie ma ostatnio możliwości grać z kibicami. [...] Dziękuję za oddane głosy, jestem dumny z tej statuetki, ponieważ jest to statuetka, którą otrzymałem w Polsce, dlatego bardzo ją cenię, bardzo ją doceniam, jest ona na pewno dla mnie szczególna i zawsze znajdę najlepsze miejsce dla niej - mówił ze łzami w oczach.

Robert Lewandowski tęskni za Polską

Robert Lewandowski podkreślił, jak bardzo ważna jest dla niego Polska i fakt, że wyróżnienie, które właśnie otrzymał, zostało mu przyznane w rodzimym kraju:

 -Żyję za granicą 12 lat, aż tak długo, teraz sobie to uświadomiłem, zawsze tęsknie za Polską, za rodziną, za przyjaciółmi, za znajomymi. Dlatego chciałbym podziękować mojej mamie, która jest tutaj, siostrze, mojej teściowej, która też jest tutaj z nami, ale przede wszystkim chciałbym podziękować mojej żonie, moim dzieciom, które są dla mnie największym wsparciem. Dają mi siłę każdego dnia, żebym nie poddawał się, nawet jak są ciężkie momenty, nawet jak są sukcesy, żebym walczył o swoje marzenia, o to, żebym realizował się jako sportowiec, ale przede wszystkim jako ojciec i mąż, bo to są dla mnie wartości niezwykle ważne- mówił Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski
Pawel Wodzynski/East News

Zobacz także: Gala Mistrzów Sportu 2022: Justyna Steczkowska z synem i jego piękną partnerką! 

Robert Lewandowski o karierze

Robert Lewandowski podkreślił, że Anna Lewandowska i jego dzieci motywują go, by podnosił swoją poprzeczkę, by wierzył, że jego możliwości są coraz większe. Statuetka Najlepszego Polskiego Sportowca roku 2021 dołączy do mnóstwa innych wyróżnień, które Robert Lewandowski odebrał w ciągu swojej kariery. Sam piłkarz przyznał, że często jest pytany o to, kiedy będzie już nasycony swoimi osiągnięciami, kiedy planuje zakończyć swoją karierę. Robert Lewandowski wyjaśnił jednak, że wciąż ma apetyt na więcej.

- Niezależnie od tego co osiągnąłem, to zawsze chciałem więcej, takie motto mam. Zdaję sobie z tego sprawę, że wiele osób, dziennikarzy pyta się ile jeszcze. Mam 33 lata... Nie powiem, że mnie to nie męczy, ale nie chce kończyć i nie mam zamiaru kończyć. Trochę lat jeszcze mam zamiar zagrać, mam nadzieję, że będę przede wszystkim dostarczał kibicom emocji - przyznał wzruszony Robert Lewandowski.

Zobacz także: Gala Mistrzów Sportu 2022: Plejada gwiazd na wielkim balu. Kto zwyciężył? WYNIKI + ZDJĘCIA!

Podczas wydarzenia Robertowi Lewandowskiemu po raz pierwszy przy tej okazji nie towarzyszyła Anna Lewandowska. Żona piłkarza odbywa właśnie urlop z córkami na malowniczych Malediwach, co oczywiście nie oznacza, że nie kibicowała swojemu małżonkowi. Obecne na gali w Warszawie były mama, teściowa i siostra Roberta Lewandowskiego.

Robert Lewandowski na Gali Mistrzów Sportu 2022 z mamą, teściową i siostrą
TRICOLORS/East News

Sportowiec Roku 2021 - Robert Lewandowski i jego przemówienie
Mat. prasowe
Newsy
Robert Lewandowski o karierze i tęsknocie za Polską: "Mam 33 lata. Nie powiem, że mnie to nie męczy"
Robert Lewandowski na Gali Mistrzów Sportu 2022 wygłosił długie przemówienie. Czy ma zamiar skończyć karierę?

Robert Lewandowski po raz kolejny został Najlepszym Sportowcem Polski 2021 w plebiscycie Przeglądu Sportowego. Podczas wielkie Gali Mistrzów Sportu piłkarz wygłosił poruszające przemówienie, podczas którego drżał mu głos. Zwłaszcza w momentach, kiedy mówił o rodzinie i tęsknocie za krajem! Czy ma zamiar skończyć karierę?  Robert Lewandowski chce zakończyć karierę? Ostatnie lata dla Roberta Lewandowskiego to niekończące się pasmo sukcesów na boisku, które docenia cały świat, przyznając mu najbardziej prestiżowe nagrody. W Polsce nie mogło być inaczej - to właśnie on został najlepszym sportowcem 2021 roku. W tym roku p okonał m.in. Anitę Włodarczyk (2 miejsce) czy Bartosza Zmarzlika (3 miejsce) . Robert Lewandowski na Gali Mistrzów Sportu wygłosił długie przemówienie, w którym dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do jego sukcesu. Zabrał głos również w sprawie swojej przyszłości oraz tęsknoty za krajem: Żyję za granicą 12 lat, aż tak długo, teraz sobie to uświadomiłem, zawsze tęsknie za Polską, za rodziną, za przyjaciółmi, za znajomymi. Dlatego chciałbym podziękować mojej mamie, która jest tutaj, siostrze, mojej teściowej, która też jest tutaj z nami, ale przede wszystkim chciałbym podziękować mojej żonie, moim dzieciom, które są dla mnie największym wsparciem - mówił drżącym głosem Robert. Lewandowski zdradził również, czy ma zamiar skończyć karierę będąc na samym szczycie. Dla wszystkich kibiców miał jednak doskonałą wiadomość - nadal chce grać! Niezależnie od tego co osiągnąłem, to zawsze chciałem więcej. Takie motto mam. Zdaję sobie sprawę, że wiele osób, kibiców i dziennikarzy pyta się, ile jeszcze. Mam 33 lata. Nie powiem, że mnie to...

Wzruszająca przemowa Roberta Lewandowskiego na Gali Sportowca Roku
newspix.pl
Newsy
Robert Lewandowski najlepszym Sportowcem Roku 2020! Piłkarz wygłosił wzruszającą przemowę "Żałuje, że mój tata nie mógł nigdy zobaczyć mojego meczu"
Robert Lewandowski najlepszym Sportowcem Roku 2020! Piłkarz wygłosił wzruszającą przemowę "Żałuje, że mój tata nie mógł nigdy zobaczyć mojego meczu"

Gala 86. plebiscytu "Przeglądu sportowego" i telewizji Polsat za nami! Najlepszym Sportowcem Roku 2020 został  Robert Lewandowski . Piłkarz odebrał statuetkę i wygłosił wzruszającą przemowę, która zapiera dech w piersiach! Piłkarz podziękował swoim rodzicom za trud i wysiłek, jaki włożyli zawożąc go na treningi i czekając na niego. Robert Lewandowski wspomniał też łamiącym głosem o swoim ojcu i z trudem powstrzymując łzy powiedział:  Chciałbym podziękować swoim rodzicom. (...) Żałuje, że mój tata nie mógł nigdy zobaczyć mojego meczu na  żywo. Robert Lewandowski we wzruszającej przemowie wspomina o "ciężkich chwilach" Piłkarz, który w tym roku osiągnął wszystko, co możliwe w świecie piłkarskim przyznał, że ma kolejne marzenia i mimo tego, że ten rok był tak trudny, a on sam ma za sobą wiele ciężkich chwil nigdy nie zamierza się poddać: Spotkało mnie wiele ciężkich chwil, ale wiedziałem, że nie mogę się poddać. Spotykałem dobrych ludzi, w pewnym momencie spotkałem moją żonę, pomogła mi wejść na kolejny szczyt. (...) Dla każdego z nas był to ciężki rok, ale trzeba doceniać to się się ma. Chciałem podziękować kibicom, rzadko o tym mówię, ale jestem bardzo emocjonalną osobą - mówił szczerze Robert Lewandowski łamiącym głosem.  Bardzo emocjonalne słowa Roberta Lewandowskiego wzruszyły też jego żonę, Anna Lewandowska kibicując mężowi ocierała łzy. Piłkarz na koniec po raz kolejny podkreślił, że jest dumny z bycia Polakiem i docenia każdy sukces na swoim koncie: Warto marzyć niezależnie skąd pochodzisz, to wielka duma być Polakiem, doceniać swoje sukcesy, to, co się ma, to, co się zdobyło. (...) Dziękuję bardzo i serdecznie gratuluję wszystkim sportowcom! To była zdecydowanie najbardziej...

Robert i Anna Lewandowscy podczas Gala Złotej Piłki
Francois Mori/Associated Press/East News
Newsy
Złota Piłka 2022: Robert Lewandowski z wyróżnieniem. Podczas przemowy nagle zaczął mówić po polsku!
Robert Lewandowski pokusił się o wzruszającą przemowę na gali Złotej Piłki 2022. Podziękował swojej ukochanej, Annie Lewandowskiej oraz fanom.

W poniedziałek, 17. października, wszystkie oczy były skierowane w stronę Roberta Lewandowskiego, który wraz ukochaną, Anną, pojawili się w Paryżu na Gali Złotej Piłki 2022. Popularny piłkarz odebrał nagrodę imienia Gerda Mullera i pokusił się o długą i szczerą przemowę - nie tylko po angielsku, ale także w ojczystym języku.  Przemowa Roberta Lewandowskiego na gali Złotej Piłki 2022 Jak co roku, tak i tym razem wszyscy zafascynowani światem futbolu czekali na wielką uroczystość przyznania Złotej Piłki. Tego wieczoru prestiżową nagrodę odebrał przede wszystkim najlepszy piłkarz świata minionego sezonu 2021/2022. Tym tytułem może się poszczycić  Karim Mostafa Benzema.  Inni piłkarze mieli szanse na zdobycie wyróżnienia w różnorodnych kategoriach. Swoje pięć minut miał także najpopularniejszy polski piłkarz.  Robert Lewandowski na gali Złotej Piłki 2022  odebrał nagrodę Gerda Müllera - najlepszego strzelca w sezonie 2021/2022. Nie ma się czemu dziwić, w końcu polski piłkarz w sezonie 2021/22 może się poszczycić 57 bramkami dla Bayernu Monachium i drużyny narodowej. Zobacz także:  Anna Lewandowska szaleje na trybunach w Barcelonie. Jest odmieniona? [DUŻO ZDJĘĆ] Najlepszy napastnik na świecie nie krył swojego szczęścia i wzruszenia. Na scenie usłyszeliśmy jego przemowę.  - Jestem szczęśliwy, że mogę tu być. Cieszę się i jestem dumny z powodu wygrania tej nagrody, także z powodu, czyje imię widnieje na niej. Gerd był dla mnie wielką inspiracją. Chciałem być jak najbliżej jego osiągnięć. Musiałem postarać się, żeby pobić jego rekord. To było wielkie wyzwanie. Był inspiracją nie tylko jako piłkarz, ale też jako człowiek. Nie wierzyłem, że to jest możliwe, by pobić ten rekord. Wszystko, co zrobiłem wtedy, było dedykowane...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik