Mata odkąd tylko pojawił się na polskim rynku muzycznym wiedzie prym na listach przebojów i ilości najwięcej sprzedanych płyt. W poprzednim roku największe polskie nagrody muzyczne również należały do Maty. Raper przyzwyczaił już fanów, że jego wystąpienia w takich momentach są dość ekscentryczne. Co tym razem przygotował muzyk?

Reklama

Fryderyki 2022: Mata postanowił odebrać nagrodę w wyjątkowy sposób

Fryderyki 2022 to jedne z najważniejszych wydarzeń dla polskich muzyków. Nagrody są przyznawane w wielu kategoriach i wyróżniają najbardziej twórczych i wpływowych na polską historię muzyki. W składzie polskiej Akademii Fonograficznej, która decyduje o wynikach znajduje się aż 1000 muzycznych osobowości. Cała lista zwycięzców Fryderyków 2022.

W tegorocznej kategorii "Album roku hip-hop" w nagrodę otrzymał Mata za swój album "Młody Matczak". Muzyk w tamtym roku nieźle zaskoczył fanów. Mocne wystąpienie Maty podczas gali Bestsellery Empiku 2021, zapisało się w pamięci, szczwgólnie gdy zaczął dywagować na temat legalizacji marihuany w Polsce, a do zaczętego przez niego tematu odnosili się kolejni występujący na scenie! Tym razem Mata również zaskoczył, ale zamiast przemówienia, zdecydował się na inny krok. Po ogłoszeniu, że jest zwycięzcą w kategorii "Album roku hip-hop" wydawałoby się na scenę zmierzał w stylizacji niczym Kanye West, luźnym stroju zakrywającym także twarz.

Lukasz Kalinowski/East News

Zobacz także: Fryderyki 2022: Agnieszka Woźniak-Starak w obłędnym garniturze: Fani: "Genialnie"

Po odebraniu nagrody publiczność nie zobaczyła jednak młodego Matczaka. Oczom publiczności ukazał się Gracjan Roztocki, który wdzięcznie podziękował za wyróżnienie w imieniu Maty i zszedł ze sceny. Zaskoczeni byli nawet prowadzący galę!

Zobacz także
Lukasz Kalinowski/East News

Mata doskonale wie, jak zaskoczyć swoich fanów. Tym razem raper nie postawił na zaskakujące przemowy, a gdy Gracjan Rostocki zmierzał na scenę, jego przebranie zapowiadało pewien performance pod którym jednak nikt nie spodziewał się zobaczyć rozśpiewanego youtubera.

Reklama

A Wy byliście zaskoczeni?

Kacper Kolenda/REPORTER
Reklama
Reklama
Reklama