Film Diana plakat
Facebook
Czy w końcu poznamy odpowiedzi na wszystkie pytania?
1/7
Film Diana plakat
Facebook

Już niebawem w kinach na całym świecie zadebiutuje film poświęcony historii księżnej Diany, zatytułowany po prostu "Diana". W rolę "Królowej ludzkich serc" wcieli się Naomi Watts.

Postać Diany jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych w historii brytyjskiej monarchii. Żona księcia Karola zginęła w tragicznym wypadku w 1997 roku i do dziś sprawa jej śmierci nie jest do końca jasna i krąży wokół mniej mnóstwo teorii spiskowych. Film ma być próbą wyjaśnienia fenomenu i jednej z największych zagadek końca XX wieku.

Zobacz galerię zdjęć promujących film i sprawdź informacje dotyczące fabuły filmu, jego obsady, daty premiery i innych szczegółów:

2/7
Film Diana data premiery
Facebook

Światowa premiera filmu zaplanowana jest na 5 września w Londynie. Film do kin na regularne projekcje ma trafić 20 września.

3/7
Film Diana aktorzy
Facebook

W rolę księżnej Diany wcieli się Naomi Watts. Synów Diany, Williama i Harry'ego, zagrają odpowiednio Laurence Belcher i Harry Holland. Rola ostatniego kochana księżnej, Dodiego Al Fayeda przypadła w udziale Casowi Anvarowi.

4/7
Film Diana fabuła
Facebook

Fabuła filmu skupiona jest wokół ostatnich dwóch lat życia Diany, tuż po oficjalnej separacji z księciem Karolem. Pokazany zostanie jej związek z chirurgiem i kardiologiem Dr Hasnatem Khanem i Dodim Al Fayedem, z którym tragicznie zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu.

5/7
Film Diana trailer
Facebook

Oficjalny trailer filmu "Diana":

 


 
6/7
Film Diana ciekawostki
Facebook

W filmie całkowicie pominięto wątki związane z królową Elżbietą II czy księciem Karolem. Nie są znane oficjalne powody tej decyzji, ale spekuluje się, że brytyjska monarchia groziła kosztownymi procesami twórcom filmu.

7/7
Film Diana kreacje
Facebook

W filmie zobaczymy Naomi Watts we wszystkich słynnych kreacjach, w których Diana pokazywała się na oficjalnych uroczystościach. Równie dużą wagę do szczegółów przywiązano nawet w kwestii stylizacji codziennych, odpowiadającym zdjęciom Diany z tabloidów z lat 1995 - 1997.