Eurowizję Junior 2022 wygrał reprezentujące Francję 13-letni Lissandro, a internauci nie kryją oburzenia. Tuż obok ostrych zarzutów o ukartowanie wyniku 20. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, nie brakuje też słów wsparcia dla reprezentantki Polski - Laury Bączkiewicz. Według sympatyków Eurowizji Junior młoda artystka niesłusznie zajęła tak niskie miejsce w tabeli.

Reklama

Eurowizja Junior 2022: Fani pocieszają Laurę Bączkiewicz

Eurowizja Junior z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Po wygranych Roksany Węgiel w 2018 roku i Viki Gabor w 2019, a także zajęciu 2. miejsca w Eurowizji Junior 2021 przez Sarę James, wielu sympatyków Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci było przekonanych, że tegoroczną edycję konkursu wygra nasza reprezentantka - Laura Bączkiewicz. Jak już wiemy, tak się nie stało.

Eurowizję Junior 2022 zwyciężyła Francja i reprezentujący ją 13-letni wokalista Lissandro. Na podium znalazły się także Gruzja i Armienia. Niestety, tym razem Polska zajęła 10. miejsce, a internauci nie kryją rozżalenia takim obrotem spraw.

Corinne Cumming/EBU

Zobacz także: Eurowizja Junior 2022: Kim jest Lissandro, zwycięzca 20. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci?

Tuż po ogłoszeniu wyników w sieci zawrzało, a wielu sympatyków piosenki eurowizyjnej podkreślało, że finałowy występ Laury Bączkiewicz na Eurowizji 2022 zdecydowanie zasługiwał na dużo wyższe noty zarówno międzynarodowych jurorów, jak i telewidzów.

Zobacz także

- Dla fanów i dla Polski wygrałaś.

- Laura najlepszy wystep dzisiaj.

- Kochamy cię Laura - piszą fani na oficjalnym instagramowym koncie Laury Bączkiewicz.

EBU/Corinne Cumming

Również na oficjalnym koncie Eurowizji Junior nie zabrakło komentarzy oburzonych internautów, którzy podkreślali, że polska reprezentantka po wynikach głosowania widzów powinna zająć w tabeli dużo wyższe miejsce.

- Czy tylko mi się wydaje że była oszukana, bo polska prawie nie mogła zagłosować bo był problem i jakim cudem została 50 punktów jeśli ja dałem z urządzeń z 10 punktów.

- Jak to się stało, że Polska dostała tylko 50 punków? Oszustwo. Cała Polska głosowała na Laurę.

- On nie powinien wygrać, nie dało się głosować!

- Nie dało się głosować! Witryna nie działa w wielu krajach - grzmią internauci.

A co wy sądzicie o takim wyniku Eurowizji Junior 2022?

Reklama

Zobacz także: Eurowizja Junior 2022: Gościnny występ Viki Gabor rozpalił publiczność

Corinne Cumming/EBU
Corinne Cumming/EBU
Reklama
Reklama
Reklama