Eurowizja 2022: Rafał Brzozowski o awansie Krystiana Ochmana do finału. "Jestem w lekkim szoku"
Mateusz Jagielski/East News, Piętka Mieszko/Akpa
Newsy

Eurowizja 2022: Rafał Brzozowski o awansie Krystiana Ochmana do finału. "Jestem w lekkim szoku"

To już pewne - Krystian Ochman zaszedł do wielkiego finału Eurowizji 2022. "To jest wieli honor" - wyznaje Rafał Brzozowski. Jak ocenia jego szanse na wygraną?

Za nami drugi półfinał Eurowizji 2022. Zgodnie z oczekiwaniami widzów, do kolejnego etapu 66. Konkursu Piosenki Eurowizji przeszedł nasz rodak - Krystian Ochman ze swoim utworem "River". Jak jego spektakularny popis ocenia reprezentant Polski podczas zeszłorocznej Eurowizji - Rafał Brzozowski? Jest komentarz!

Eurowizja 2022: Daria o zwycięstwie Ukrainy. Komentuje też występ Krystiana Ochmana!

Eurowizja 2022: Rafał Brzozowski o awansie Krystiana Ochmana do finału

Na takie wieści czekali chyba wszyscy. Krystian Ochman awansował do finału Eurowizji 2022! Już w sobotę, 14 maja, niezwykle utalentowany wokalista zawalczy o wielką wygraną, tymczasem gratulacje dla naszego rodaka płyną nie tylko z Polski, ale tez z zagranicy. Również były polski reprezentant na Eurowizji 2021 - Rafał Brzozowski - postanowił pogratulować koledze po fachu. W rozmowie ze studiem TVP artysta przyznał:

- Gratuluję Krystianowi. To jest wielki honor. Wielka duma i spełnienie marzeń każdego artysty! 

rafal-brzozowski
East News

Zobacz także: Eurowizja 2022: Namiętny pocałunek muzyków z San Marino

Rafał Brzozowski nie ukrywa, że taki obrót spraw, pomimo ogromnego talentu Krystiana Ochmana i wielogodzinnych przygotowań, nieco go zaskoczył. 

-  Tak strasznie się cieszę! W tej chwili jestem jeszcze w wielkim szoku, ale SMS-uję z ekipą na miejscu. Wszystkim gratuluję, to wielki sukces naszej reprezentacji. Mieliśmy wielkie nadzieje z tym występem i odetchnęliśmy z ulgą. Jego [Ochmana — przyp. red.] duża scena napędza i wszystko się udało w 100 proc. - wyznał Rafał Brzozowski w rozmowie z TVP.

Eurowizja 2022: Krysitan Ochman pokazał piosenkę
Rex Features/East News

Zobacz także: Eurowizja 2022: Występ Krystiana Ochmana podczas drugiego półfinału! WIDEO + ZDJĘCIA

Wokalista nawiązał również do swojego popisu podczas zeszłorocznej Eurowizji, która odbyła się w atmosferze licznych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

- U mnie sytuacja była inna, my byliśmy zamknięci w hotelu ze względu na pandemię - podkreślił.

Eurowizja 2022: Rafał Brzozowski ocenia szanse Krystiana Ochmana na wygraną

Czy według Rafała Brzozowskiego Krystian Ochman ma szanse na wygraną?

- Chciałbym poznać wyniki jury, oni głosują nie tego samego dnia, kiedy my to oglądamy - przyznał Rafał Brzozowski. 

Artysta porównał również emocjonalny wykon naszego rodaka do swojego skocznego "The Ride" podkreślając, że sam podczas zeszłorocznej Eurowizji musiał skupić się nie tylko na słowach, modulacji głosu, ale też choreografii.

- Moja piosenka była dynamiczna, musiałem przygotować się kondycyjnie. Tutaj Krystian jest mocno skupiony, wchodzi w swój świat. Jak miałbym typować, będzie to pierwsza piątka. Jest tajemniczy, wizualizacja i choreografia się dobrze spina! Po cichu liczę, że to będzie występ który da nam zwycięstwo - wyznał.  -  Technicznie on wchodzi w bardzo wysokie rejestry. Śpiewa falsetem. Ja tak śpiewać nie potrafię  - dodał.

Czy przewidywania Rafała Brzozowskiego się spełnią? Tego dowiemy się już w sobotę, 14 maja.

Krystian Ochman na Eurowizji 2022 - występ
EBU / NATHAN REINDS

Zobacz także: Eurowizja 2022: Kim jest dziadek Krystiana Ochmana? Wiesław Ochman pierwszy zauważył talent wnuka

Po pierwszym półfinale okazało się, że wielkimi zwycięzcami są reprezentanci Szwajcarii, Armenii, Islandii, Litwy, Portugalii, Norwegii, Grecji, Ukrainy, Mołdawii i Holandii. Drugi półfinał Eurowizji wyłonił kolejnych finalistów, którymi okazali się artyści z Belgii, Czech, Azerbejdżanu, Finlandii, Estonii, Australii, Szwecji, Rumunii, Serbii - to właśni z nimi już w najbliższą sobotę, 14 maja, zmierzy się nasz reprezentant, Krystian Ochman.

Zgodnie z przewidywaniami bukmacherów faworyt widzów Eurowizji jest tylko jeden, jednak sytuacja jest bardzo dynamiczna, a utwór "River" Krystiana Ochmana z godziny na godzinę zyskuje na popularności. Czy artysta wygra 66. Konkurs Piosenki Eurowizji? Tego dowiemy się już niebawem. Sprawdźcie, jak zagłosować na Polskę i Krystiana Ochmana podczas Eurowizji 2022

Zobaczcie występ Krystiana Ochmana podczas drugiego półfinału Eurowizji 2022:

Eurowizja 2022: Krystian Ochman w finale konkursu
MARCO BERTORELLO/AFP/East News
Newsy
Eurowizja 2022: Ukraina wygrywa Konkurs Eurowizji! Jury nie doceniło Krystiana Ochmana, pomogła publiczność
Eurowizyjne emocje za nami! Znamy już zwycięzcę 66. Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie. Zgadzacie się z wyborem krajów i publiczności?

To moment, na który fani muzyki nie tylko w Europie czekają cały rok! W sobotni wieczór wyłoniono zwycięzców 66. Konkursu Piosenki w Eurowizji. Emocje były tym większe, że na scenie w Turynie mogliśmy oglądać rewelacyjnego reprezentanta Polski - Krystiana Ochmana. Jak mu poszło? Niestety, trochę poniżej oczekiwań polskiej publiczności! Zwycięzcą Eurowizji 2022 została Ukraina i Kalush Orchestra z utworem Stefania! Wam też najbardziej podobał się ten występ? Kto wygrał Konkurs Eurowizji 2022? Po wtorkowych i czwartkowych ćwierćfinałach wyłoniono 25 finalistów, którzy zaprezentowali się na scenie w sobotni wieczór w wielkim finale Eurowizji 2022. Wśród nich z pewnością najmocniej trzymaliśmy kciuki za rewelacyjnego  Krystiana Ochmana , który zdobył serca widzów na całym kontynencie świetnym wykonaniem piosenki "River".   Jego półfinałowy występ zachwycił zagranicznych fanów  do tego stopnia, że na oficjalnym facebookowym fanpage'u Eurowizji to on dostał najwięcej komentarzy i polubień, a porównywano go nawet do samego Andrei Bocellego! Krystian Ochman dziś występował pod koniec stawki, jako 23. reprezentant . Ale jeszcze przed finałem był wymieniany w gronie faworytów całego konkursu, stąd nadzieje były ogromne. Zobacz także:   Eurowizja 2022: Występ Krystiana Ochmana podczas drugiego półfinału! WIDEO + ZDJĘCIA Największe szanse na wygraną we wszelkich zestawieniach miała jednak grupa z Ukrainy - Kalush Orchestra. W trakcie występów drugie miejsce wśród bukmacherów dawano Szwecji, trzecie Wielkiej Brytanii, czwarte Hiszpanii, a nasz Krystian Ochman znalazł się na 8. miejscu. Zakłady to jedno, a prawdziwe występy i głosowanie to zupełnie inna sprawa. Gorączka sobotniej eurowizyjnej nocy...

Michele Morrone poleca piosenkę Rafała Brzozowskiego
Rex Features/East News/Vladimir Astapkovich/SPUTNIK Russia/East News
Newsy
Michele Morrone z "365 dni" zachęca do głosowania na Rafała Brzozowskiego na Eurowizji!
Już dziś kolejny półfinał Eurowizji 2021, a na nim występ Rafała Brzozowskiego. Jak się okazuje, reprezentant Polski ma ogromne wsparcie i to ze strony międzynarodowej gwiazdy!

W środę wyłoniono pierwszych dziesięciu finalistów Eurowizji 2021 - Norwegię, Izrael, Rosję, Azerbejdżan, Maltę. Litwę, Cypr, Szwecję, Belgię oraz Ukrainę, a kolejnych poznamy już dziś. Podczas drugiego półfinału swój talent zaprezentuje między innymi Rafał Brzozowski , który w tym roku na arenie międzynarodowej reprezentuje Polskę. Choć mało kto wierzył w sukces naszego muzyka, a eksperci surowo ocenili "The Ride" . wygląda na to, że nie wszystko stracone. Rafał Brzozowski dostanie się do finału Eurowizji 2021? Gwiazdor właśnie otrzymał ogromne wsparcie i to ze strony Michele'a Morrone'a z "365 dni"! Bożyszcz kobiet zachwycił się piosenką "The Ride" i zachęca do głosowania na Rafała Brzozowskiego! Eurowizja 2021: Michele Morrone słucha piosenki Rafała Brzozowskiego  Michele'a Morrone nikomu nie trzeba przestawiać. Przystojny Włoch, który wcielił się w rolę Massimo w ekranizacji kontrowersyjnej powieści Blanki Lipińskiej - "356 dni" - zdobył serca kobiet, a na samym Instagramie obserwuje go ponad 12 milionów internautów! Właśnie tam międzynarodowy gwiazdor postanowił wesprzeć Rafała Brzozowskiego i jego występ na Eurowizji 2021 .  Wróciłem do Polski. Od jakiegoś czasu wielu z was oznacza mnie przy piosence tego gościa o imieniu Rafał, "The Ride". Teraz bierze on udział w konkursie Eurowizji. To bardzo fajna piosenka, w klimacie lat 80. To bardzo dobra piosenka. Teraz będzie na Eurowizji 2021. Ludzie, kiedyś ja miałem marzenie i teraz czuję, że chcę pomóc innemu artyście. Europo, po prostu głosujmy na Rafała - mówił na swoim InstaStory.  Michele Morrone nagrał serię filmików, w których odsyła swoich obserwatorów do...

Eurowizja 2021 - wyniki drugiego półfinału z udziałem Polski
EBU
Newsy
Eurowizja 2021: Wyniki drugiego półfinału z Polską. Czy Rafał Brzozowski awansował do finału?
Za nami druga część Eurowizji 2021. Czy Polska znalazła się w finale show? Zobaczcie, co się wydarzyło

Na drugi półfinał Eurowizji 2021 czekali wszyscy polscy fani, bowiem dziś na scenie pojawił się Rafał Brzozowski z utworem "The Ride"! Jak wypadł? Czy polski reprezentant awansował do finału? Zobaczcie wyniki i sprawdźcie, kogo zobaczymy w wielkim finale Eurowizji, który już w sobotę 22 maja! Wyniki drugiego półfinału Eurowizji 2021! Co z Rafałem Brzozowskim? Wyniki drugiego półfinału poznaliśmy po godzinie 23. W konkursie wzięło udział 17 krajów, a z numerem 6. Polska. O rezultatach zadecydowali jurorzy oraz głosy widzów, w proporcji 50:50. O awans do wielkiego finału walczyły: San Marino   Estonia  Czechy  Grecja  Austria Polska Mołdawia Islandia Serbia Gruzja Albania Portugalia Bułgaria Finlandia Łotwa Szwajcaria Dania Do finału, który już 22 maja w sobotę, awansowało 10 krajów. Oto one: Albania, Serbia, Bułgaria, Mołdawia, Portugalia, Islandia, San Marino, Szwajcaria, Grecja, Finlandia. To oznacza, że Polska nie awansowała do wielkiego finału i kończy swoją przygodę z Eurowizją 2021. Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się Senhit z San Marino. Zaśpiewała utwór "Adrenalina", a towarzyszył jej sam raper Flo Rida! Jego obecność na Eurowizji wzbudzała ogromne emocje od samego początku - w końcu to artysta o międzynarodowej sławie, a jego hit "Whistle" znają chyba wszyscy.  Z numerem czwartym wystąpiła reprezentantka Grecji, Stefania, która wykonała taneczną piosenkę "Last Dance"! Jej występ wzbudził euforię wśród widzów obecnych w Rotterdamie. Występ Rafała Brzozowskiego na Eurowizji 2021 Na scenie z numerem szóstym pojawił się Rafał Brzozowski, który wykonał swój utwór "The Ride". Było to na...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria
Styl życia

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner
Newsy

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner
Newsy

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner
Newsy

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy

Małgorzata Rozenek-Majdan

BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy

Julia Wieniawa

BZ
Kasia Cichopek pozuje na huśtawce na swoim balkonie
Newsy

Katarzyna Cichopek

BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show

Hotel Paradise

BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show

Ślub od pierwszego wejrzenia

BZ
Moda uliczna z nowojorskiego tygodnia mody wiosna/lato 2021
Fleszstyle

Modne fryzury wiosna 2021. Buttercream blonde to nowy trend dla fanek jasnych fryzur. Koloryzacja pasuje do większości karnacji

Marcelina Zielnik
Paul Costelloe wiosna/lato 2021
Fleszstyle

Te trzy trendy zdominowały makijaż na wiosnę i lato 2021

Marcelina Zielnik
Modelka z koloryzacją "terracotta hair"
Fleszstyle

Modne fryzury na wiosnę 2021. Koloryzacja "terracotta hair" to hit Instagrama. To najgorętszy trend

Anna Kusiak
Leonie Hanne
Fleszstyle

Ta fryzura to najgorętszy trend wiosny i lata 2021. Instagramerki ją uwielbiają

Marcelina Zielnik
Jessica Alba i soft bob
Fleszstyle

Modne fryzury na sezon wiosna-lato 2021. Soft bob odejmie ci minimum 10 lat

Anna Kusiak