Gwiazdy Eurowizji teraz
AP/East News/ EastNews/TRICOLORS
Newsy

Eurowizja 2021: Jak wyglądają polscy reprezentanci sprzed lat dziś? Isis Gee nie do poznania!

Polskę na Eurowizji reprezentowały największe sławy, m.in. Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Cleo, Michał Szpak czy Andrzej Piaseczny, ale i zapomnieni dziś artyści. Co u nich słychać?

Maj to czas Eurowizji! Już dziś pierwszy półfinał, ale bez udziału Polski. Nasz reprezentant, Rafał Brzozowski, pojawi się na drugim półfinale w czwartek, 20 maja. Niestety, jego szansa na awans nie są zbyt duże - rankingi bukmacherów stawiają artystę na... ostatnim miejscu. Zanim jednak usłyszymy tegoroczne propozycje, czas na mały powrót do przeszłości. Zobaczcie, co słychać u tych mniej popularnych artystów, którzy reprezentowali nasz kraj na Eurowizji w poprzednich latach!

Justyna Steczkowska znalazła przyczyny słabego wyniku Rafała Brzozowskiego na Eurowizji 2021?

Polska na Eurowizji! Kto reprezentował nasz kraj?

Kiedy mówimy o Eurowizji i o udziale Polski w tym konkursie, pierwsza myśl to występ Edyty Górniak w 1994 roku i najwyższe dotąd miejsce naszego kraju w stawce - drugie. Edyta była o krok od zwycięstwa, a warto zaznaczyć, że Polska wówczas debiutowała na Eurowizji. Kolejne lata to niestety pasmo rozczarowań z mniejszymi lub ciut większymi sukcesami po drodze. Jednak nie można nie zgodzić się z tym, że Polskę reprezentowały nazwiska, które dziś należą do prawdziwej ekstraklasy polskiej muzyki rozrywkowej - to poza Edytą Górniak m.in. Anna Maria Jopek (11. miejsce w 1997 roku), Kasia Kowalska (15. miejsce w 1996 roku), Andrzej Piaseczny (20. miejsce w 2001 roku), Mietek Szcześniak (18. miejsce w 1999 roku), Donatan i Cleo (14. miejsce w 2014 roku), Justyna Steczkowska (18. miejsce w 1995 roku), Michał Szpak (8. miejsce w 2016 roku) czy Ich Troje (7. miejsce w 2003 roku oraz 11. miejsce w drugim półfinale w 2006 roku). Ale Polskę reprezentowali również Ci mniej znani artyści. Przypomnijmy sobie kto! Jak dziś wyglądają? Zobaczcie sami!

Zobacz także: Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski wystąpił jako... Conchita Wurst! Ten filmik robi furorę w sieci!

W 1998 roku Polskę reprezentował nieistniejący dziś zespół Sixteen z Renatą Dąbkowską w roli wokalistki. Zespół wykonał wówczas piosenkę „To takie proste”. Zajęli 17. miejsce. W Polsce hitem były również piosenki „Twoja Lawa” oraz „Obudź we mnie Wenus”. Dąbkowska odeszła z zespołu miesiąc po występie na Eurowizji, w 1999 roku wydała swój debiutancki, solowy album. W międzyczasie prowadziła programu w Polsacie. Dziś nadal koncertuje, ale na swoim koncie nie ma żadnych nowych hitów. 

Renata Dąbkowska na Eurowizji i dziś
YouTube/ Karol Makurat/REPORTER

W 2007 roku na Eurowizję wysłaliśmy również nieistniejący już zespół The Jet Set z utworem „Time to Party”. Artystom nie udało awansować się do finału, zajęli pechowe, 11. miejsce w półfinale. Liderką zespołu była 18-letnia wówczas Sasha Strunin. Po wydaniu solowego, debiutanckiego albumu w 2009 roku (nominacje do „TeleKamer” czy „Złotych Dziobów”) zniknęła z show-biznesu na lata. Dziś to 32-letnia artystka, która wykonuje muzykę jazz. Z nową płytą wróciła w 2019 roku. 

Sasha Strunin na Eurowizji i dziś
EAST NEWS

Isis Gee - gwiazda Eurowizji, która dziś jest nie do poznania!

W 2008 roku Polskę reprezentowała Isis Gee, czyli Tamara Diane Gołębiowska - amerykańska wokalistka o polskich korzeniach. Na początku robiła karierę w USA - koncertowała m.in. z orkiestrą Tony’ego Benneta. W 2004 roku wróciła do Polski, w 2007 roku wydała album „Hidden Treasure”, wystąpiła także w „Tańcu z Gwiazdami” w TVN. W 2008 roku wygrała polskie preselekcję na Eurowizję (pokonując m.in. Nataszę Urbańską czy zespół Afromental). Utwór „For Life” na Eurowizji 2008 dał jej awans do finału (z 10. miejsca), w finale artystka zajęła odległe, 24. miejsce. Co dziś robi Isis? Porzuciła karierę muzyczną i rozwinęła swoją firmę kosmetyczną NEBU. Na Instagramie ciężko ją rozpoznać (gwiazda zdecydowanie nadużywa filtrów), dlatego prezentujemy zdjęcie z 2017 roku z imprezy Isis inaugurującej własną markę. Poznalibyście ją?

Isis Gee na Eurowizji i teraz
EastNews/TRICOLORS/East News

A tu jedna z fotek na jej Instagramie!

Lidia Kopania reprezentowała nasz kraj na Eurowizji w 2009 roku - również bez sukcesu (12. miejsce w półfinale). Lidia kontynuuje swoją karierę muzyczną, ale także bez większego echa. W mediach było o niej głośno w związku z okładką w „Playboyu” czy w kontekście rozwodu z mężem.

Lidia Kopania na Eurowizji i teraz
AFP/EAST NEWS - TRICOLORS/East News

Jaki jest najsłabszy wynik Polski na Eurowizji?

O wyniku Magdaleny Tul na na Eurowizji 2011 niektórzy chcieliby zapomnieć... Na początku Magda wzięła udział w polskich preselekcjach z utworem „Jestem” i nie dała konkurencji żadnych szans, zdobywając ponad 44 procent głosów polskich widzów. Niestety, Europejczycy nie docenili występu gwiazdy „Jakiej to melodii” - Tul zajęła ostatnie miejsce w półfinale, co niestety, jest najgorszym polskim wynikiem na Eurowizji w historii. Magda nie załamała się porażką (na szczęście!) i kontynuuje swoją karierę muzyczną, a niedawno podpisała kontrakt z amerykańską wytwórnią muzyczną! Jakiś czas temu zaprezentowała singiel "Face The Day" z nadchodzącej płyty. Trzymacie za nią kciuki?

Magdalena Tul na Eurowizji i dziś
AP/East News / ADAM JANKOWSKI/REPORTER.

Piosenki na Eurowizji 2018 - kto był na Eurowizji 2018 z Polski?
Andres Putting
Newsy
Kto wygrał Eurowizję rok temu? Kto reprezentował Polskę w 2018 roku? Przeżyjmy to jeszcze raz
Kto wygrał Eurowizję rok temu? Kto reprezentował Polskę w 2018 roku? Przeżyjmy to jeszcze raz

Emocje związane z Eurowizją rosną! Już 14 maja, podczas pierwszego półfinału, zobaczymy występ polskiej reprezentacji - zespół Tulia zaśpiewa utwór "Pali się (Fire of love)". O tym, czy awansują do finału (ten 18 maja), zadecydują widzowie oraz jurorzy! Zanim jednak ruszy tegoroczna eurowizyjna machina, przypomnijmy sobie kilka najważniejszych dla nas momentów z 2018 roku! Kto z Polski był na Eurowizji rok temu? Piosenka i występ Rok temu Polskę reprezentowali Gromee i Lukas Meijer z utworem "Light me up". Wtedy wyboru polskiego reprezentanta dokonali widzowie oraz jury w konkursie preselekcji. Gromee pokonał m.in. Saszan, Maję Hyży czy Martę Gałuszewską. W jury zasiedli Maryla Rodowicz, Kasia Moś, Stefano Terrazzino, Tabb oraz Jan Borysewicz. Polscy reprezentanci wystąpili w drugim półfinale konkursu w Lizbonie, niestety, nie awansowali do wielkiego finału i tak skończyła się ich przygoda z Eurowizją. Polskie piosenki na Eurowizji w ostatnich latach Oto lista naszych reprezentantów i ich piosenki na Eurowizji, odkąd Polska dołączyła do konkursu Eurowizji. 1994 - Edyta Górniak - „To nie ja” (miejsce 2) 1995 - Justyna Steczkowska - „Sama” (miejsce 18) 1996 - Kasia Kowalska - „Chcę znać swój grzech” (miejsce 15) 1997 - Anna Maria Jopek - „Ale jestem” (miejsce 11) 1998 - Sixteen - „To takie proste” (miejsce 17) 1999 - Mietek Szcześniak - „Przytul mnie mocno” (miejsce 18) 2000 - brak reprezentanta 2001 - Andrzej Piaseczny „2 Long” (miejsce 20) 2002 - brak reprezentanta 2003 - Ich Troje - „Keine Grenzen” (miejsce 7) 2004 - Blue Cafe - „Love Song” (miejsce 17) 2005 - Ivan i Delfin - „Czarna...

Polska na Eurowizji - występy wideo
Newsy
Najlepsze występy polskich artystów na Eurowizji - część 2. Wybierz swój ulubiony! WIDEO
Najlepsze występy polskich artystów na Eurowizji - część 2. Wybierz swój ulubiony! WIDEO

Nie znamy jeszcze polskiego artysty, który będzie nas reprezentował na Eurowizji 2016, choć o te miejsce walczy już aż 13 muzyków. Czy któryś z nich pojedzie na konkurs? Przekonamy się już 16 lutego, kiedy to TVP ogłosi listę nominowanych. Polscy artyści na Eurowizji - występy wideo Zanim polski reprezentant zostanie wybrany, postanowiliśmy przypomnieć Wam dotychczasowych artystów, którzy wzięli udział w Eurowizji. Wcześniej prezentowaliśmy pierwszą część od 1994 do 2004 roku, a więc teraz czas na lata 2005-2015. Zagłosujcie w naszej sondzie, który z występów podoba się Wam najbardziej!   2005 - Ivan i Delfin - "Czarna dziewczyna" Ivana i Delfina na Eurowizję wysłała komisja TVP składająca się wówczas z 28 ekspertów. Na ten utwór zagłosowało 15 członków (m.in. Wojciech Jagielski czy Zygmunt Kukla). Niestety, efekt był bardzo słaby. 11. miejsce w półfinale. Na scenie Ivanowi Komarenko towarzyszyła... Gosia Andrzejewicz, która grała na akordeonie!   2006 - Ich Troje - Follow My Heart Drugi raz Ich Troje na Eurowizji, niestety, z mniejszym sukcesem niż wcześniej (w 2003 roku miejsce 7. w finale, tu 11. miejsce w półfinale). Na eurowizyjnej scenie wraz z zespołem Ich Troje pojawiły się wcześniejsze wokalistki - Justyna Majkowska oraz Magda Femme.     2007 - The Jet Set - "Time to Party" Grupa z Sashą Strunin na czele była na szczycie w 2006 roku, a więc nic dziwnego, że reprezentowali nasz kraj rok później. Bez szału. 14. miejsce w półfinale.     2008 - Isis Gee - "For Life" Jedna z najbardziej kontrowersyjnych reprezentantek na Eurowizji. Z utworem "For Life" wystąpiła najpierw podczas...

Tamara Gee. Isis Gee. Kim jest Tamara Gee. Tamara Gee mężczyzną. Isis Gee kim jest
YOUTUBE
Newsy
Nowa piosenka i klip Isis Gee! To nią zachwyciła producenta Celine Dion
Wraca po 5 latach przerwy!

Isis Gee , która obecnie nagrywa pod nowym pseudonimem Tamara Gee , szczyt popularności w Polsce osiągnęła w 2008 roku kiedy wystąpiła w "Tańcu z gwiazdami" oraz reprezentowała nasz kraj w konkursie Eurowizji. Media zaczęły rozpisywać się o jej charakterystycznej urodzie, która zdaniem wielu jest efektem pracy chirurgów plastycznych. Gwiazda nie wytrzymała zamieszania związanego z jej osobą i wyjechała do Stanów gdzie postanowiła skupić się na nagrywaniu nowego albumu. Zobacz: Tamara Gee opuszcza Polskę i rozpoczyna karierę w Stanach Pod koniec 2013 roku wokalistka odwiedziła nasz kraj i udzieliła krótkiego wywiadu ekipie DDTVN. Opowiedziała w nim o planach na przyszłość i życiu w USA. Wspomniała też, że przez jednego z twórców Titanica została nazwana kolejną... Celine Dion. Zobacz: Isis zapowiada wielki powrót na scenę Wyraźny wpływ Celine na twórczość Isis widać w nowym teledysku do utworu "Your Alibi". Przez większość część wideo Tamara w czerwonej sukni stoi na białym tle przy mikrofonie. W krótkich migawkach widzimy nagrania ze studia, które na końcu teledysku opuszcza. Ballada momentami brzmi naprawdę dobrze i światowo. Myślicie, że gwiazda wróci na szczyt? Nowy wizerunek Tamary Gee:

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Newsy
Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Kasia Cichopek pozuje na huśtawce na swoim balkonie
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Moda uliczna z nowojorskiego tygodnia mody wiosna/lato 2021
Fleszstyle
Modne fryzury wiosna 2021. Buttercream blonde to nowy trend dla fanek jasnych fryzur. Koloryzacja pasuje do większości karnacji
Marcelina Zielnik
Paul Costelloe wiosna/lato 2021
Fleszstyle
Te trzy trendy zdominowały makijaż na wiosnę i lato 2021
Marcelina Zielnik
Modelka z koloryzacją "terracotta hair"
Fleszstyle
Modne fryzury na wiosnę 2021. Koloryzacja "terracotta hair" to hit Instagrama. To najgorętszy trend
Anna Kusiak
Leonie Hanne
Fleszstyle
Ta fryzura to najgorętszy trend wiosny i lata 2021. Instagramerki ją uwielbiają
Marcelina Zielnik
Jessica Alba i soft bob
Fleszstyle
Modne fryzury na sezon wiosna-lato 2021. Soft bob odejmie ci minimum 10 lat
Anna Kusiak