Lidia Kopania


Imię: Lidia

Drugie imię: -

Nazwisko: Kopania

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Byk

Data urodzenia: 1978-05-12

Miejsce urodzenia: -

Wzrost: -

BIO: Lidia Kopania – pochodząca z Koluszek piosenkarka muzyki pop i autorka tekstów. Absolwentka historii sztuki Uniwersytetu Łódzkiego i studiów podyplomowych w dziedzinie arteterapii. W 2014 roku zaczęła studia doktoranckie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.
W 2003 roku rozpoczęła współpracę z zespołem Kind of Blue. Prędko ukazała się ich pierwsza płyta zatytułowana „Beating the Morning Rush”. Razem z zespołem wzięła udział w niemieckim programie muzycznym „The John Lennon Talent Award”. Wokalistka została laureatką w głosowaniu widzów Festiwalu TOPtrendy 2006, gdzie zaśpiewała: „Sleep” oraz „The Winner Takes It All”. W 2006 roku wydała album pt. „Intuicja” (kolejne płyty to „Przed świtem” i „Pod słowami”), na którym znajduje się utwór „It Must Be Love”, który ubiegał się o reprezentowanie Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2007. Utwór znalazł się na pierwszej pozycji piosenek rezerwowych. Piosenkarka brała udział w krajowych eliminacjach - „Piosenka dla Europy 2009” z utworem „I Don't Wanna Leave”. Zdobyła pierwsze miejsce w głosowaniu widzów i drugie w głosowaniu jurorów, a tym samym reprezentowała Polskę w 54. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbywał się w Moskwie. Zajęła 12 miejsce i nie zakwalifikowała się do rundy finałowej.
Wbrew plotkom o rozwodzie małżeństwo Lidii i Igora Przebindowskiego ma się dobrze. Nie zaszkodziła mu nawet odważna rozbierana sesja wokalistki w „Playboy'u".

Znany/a z: -

Związki: -

Osoby powiązane: -

Link WWW: -

Link FB: -

Link Pinterest: -

Link Instagram: -
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index