Eurowizja 2020 - pojedzie zwycięzca Szansy na sukces
Newsy

Eurowizja 2020: Wiemy, kto będzie reprezentować Polskę! Nowe zasady!

Eurowizja 2020: Wiemy, kto będzie reprezentować Polskę! Nowe zasady!

A jednak! Reprezentanta Polski na Eurowizję 2020 (mowa o "dorosłej" wersji konkursu) wyłoni program "Szansa na sukces. Eurowizja 2020"! Telewizja Polska opublikowała niedawno nowe zasady wyboru polskiego artysty, który będzie reprezentował nasz kraj podczas konkursu w maju 2020 roku w Rotterdamie. Poznajcie szczegóły!

Eurowizja 2020: Kto pojedzie z Polski? Oto wszyscy kandydaci!

Eurowizja 2020 - kto z Polski?

Eurowizja 2020 zbliża się wielkimi krokami. Konkurs odbędzie się w maju, a więc zostało tylko pięć miesięcy na wybór reprezentanta. Polska w tym roku wyśle na Eurowizję zwycięzcę specjalnej edycji  programu "Szansa na sukces". "Szansa na sukces. Eurowizja 2020" będzie emitowana na antenie TVP 2 w dniach 2-23 lutego. Wybór reprezentanta Polski na Eurowizję 2020 będzie podzielony na trzy etapy - w pierwszym zostaną wyłonieni artyści (casting na podstawie zgłoszeń, ich termin mija 13 stycznia), którzy wezmą udział w trzech odcinkach specjalnych. Zgłaszać mogą się osoby powyżej 16. roku życia, posiadające obywatelstwo polskie lub zamieszkujące w Polsce.

W trakcie trzech odcinków jury wyłoni trzech finalistów, którzy w wielkim finale powalczą o możliwość reprezentowania naszego kraju na Eurowizji 2020. Producent zastrzega sobie możliwość przyznania tzw. „Złotego biletu” - osoba, która go otrzyma, weźmie udział w finale z trzema pozostałymi finalistami. Podczas finału uczestnicy wykonają cover oraz autorski utwór, przygotowany na Eurowizję 2020. 

Pełen regulamin pojawił się na Facebooku "Szansy na sukces"! 

Przypomnijmy - w ten sposób wyłoniono już reprezentantkę Polski na Eurowizję Junior 2019 - Viki Gabor, która odniosła spektakularne zwycięstwo. Czy w ten sposób powtórzymy sukces? Nowe zasady budzą spore emocje wśród fanów konkursu. Jest kilka plusów i minusów. Termin nadsyłania zgłoszeń jest bardzo bliski - zostało tylko 11 dni. Czy do konkursu zgłoszą się więc wielkie nazwiska i gwiazdy polskiej sceny? Ciężko wyobrazić sobie, żeby w castingu wzięły udział Sylwia Grzeszczak czy Daria Zawiałow - wymarzone polskie reprezentantki fanów Eurowizji. Z drugiej strony to ogromna szansa dla gwiazd muzycznych programów TVP - być może swój udział zgłoszą uczestnicy "The Voice of Poland"? O tym przekonamy się jednak wkrótce.

Pomysł sprawdził się już podczas Eurowizji Junior i cieszył się sporą oglądalnością, co pomaga promować konkurs i reprezentanta. Fani Eurowizji zawsze chcieli rozbudowanych preselekcji, ale bali się, że negatywnie wpłynie to na jakość utworów. Na ten moment wciąż mamy wiele pytań - kto będzie decydował o finalistach, czyje utwory będą śpiewane w odcinkach z gwiazdą, czy piosenki-covery, jakie zaśpiewają uczestnicy, nie pogrążą ich (wybierane są przecież „losowo”) i kto stworzy utwory eurowizyjne. Liczymy, że zgłosi się wielu uczestników podobnych formatów, a zwłaszcza bohaterowie „The Voice”, którzy cieszą się już sympatią widzów, a udział w programie pozwolił im nabrać doświadczenia i obycia. Niestety, TVP daje niewiele czasu na zgłoszenia, co budzi wątpliwości i rodzi różnego rodzaju spekulacje - mówi nam Maciej Błażewicz, twórca strony dziennik-eurowizyjny.pl. 

Eurowizja 2020 - co wiemy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 1214 i 16 maja w Holandii w Rotterdamie. Weźmie w nim udział 41 państw. Rok temu nasz kraj reprezentował zespół Tulia, który nie przeszedł do finału. Tegorocznym hasłem festiwalu jest Open Up!

Zobacz także: Justyna Steczkowska znów pojedzie na Eurowizję? "To jest kawał dobrego festiwalu" komentuje gwiazda

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019! Została wyłoniona w programie "Szansa na sukces"

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019
East News

Rok temu nasz kraj reprezentowały dziewczyny z zespołu Tulia! Ich piosenka "Fire of Love" nie spotkała się jednak z wielkim entuzjazmem eurowizyjnej publiczności. 

Zespół Tulia w programie Dzień Dobry TVN
East News

Zobacz także
Michał Szpak w kapeluszu, Viki Gabor w kolorowej stylizacji

Michał Szpak ocenia Viki Gabor! Jak skomentował jej sukces na Eurowizji Junior?

Justyna Steczkowska w białej koszuli i pomarańczowych spodniach

Justyna Steczkowska znów pojedzie na Eurowizję? "To jest kawał dobrego festiwalu" komentuje gwiazda

 

Michał Szpak w kapeluszu, Viki Gabor w kolorowej stylizacji
Newsy
Michał Szpak ocenia Viki Gabor! Jak skomentował jej sukces na Eurowizji Junior?
Michał Szpak w rozmowie z Party.pl skomentował sukces Wiktorii Gabor na Eurowizji Junior! Co powiedział o jej występie?

Michał Szpak w rozmowie z Party.pl skomentował sukces Wiktorii Gabor na Eurowizji Junior 2019! Co powiedział o jej występie? Viki Gabor zachwyciła swoim głosem i wygrała ostatnią edycję międzynarodowego konkursu dla dzieci. Młoda wokalistka zaśpiewała piosenkę "Superhero" i zachwyciła widzów na całym świecie. Teraz występ Wiktorii Gabor na Eurowizji skomentował Michał Szpak, który sam kilka lat temu reprezentował Polskę na Eurowizji. Jak ocenia jej sukces? Michałowi spodobała się piosenka wykonywana przez Viki?  Posłuchajcie, co powiedział nam Michał Szpak!  Zobacz także:   Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019. Oto punktacja jurorów i widzów Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019.

Cleo gwiazdą Sylwestrowej Mocy Przebojów 2019
mat. prasowe
Newsy
Cleo zdradza szczegóły eurowizyjnych preselekcji! Czy ma faworyta?
Czy ma już swojego faworyta? Cleo zdradziła szczegóły pierwszego półfinału eurowizyjnych preselekcji "Szansy na sukces"! Czy ma już swojego faworyta?

Cleo zasiadła w jury polskich preselekcji do Eurowizji 2020 , które w tym roku przybrały nową formę. To program "Szansa na sukces" wyłoni bowiem kandydata, który poleci do Rotterdamu i będzie reprezentował nasz kraj w konkursie piosenki Eurowizji. Pierwsze nagrania już się odbyły, a zasiadająca w jury wokalistka zdradziła swoje pierwsze wrażenia z tego wydarzenia! Czy pojawił się już jakiś faworyt?  Zobacz także:  Michał Szpak jurorem "Szansy na sukces", to on wybierze nowego reprezentanta Polski na Eurowizję 2020! Cleo o pierwszym półfinale edycji specjalnej "Szansy na sukces" W tym roku nastąpiła zmiana zasad w wyborze polskiego reprezentanta, który weźmie udział w konkursie piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie. Telewizja Polska zadecydowała, że to program "Szansa na sukces" stworzy edycję specjalną, dzięki której zostanie wyłoniony zwycięzca, i to on poleci do Holandii. W takim formacie eliminacji Viki Gabor została wybrana na Eurowizję Junior 2019 i - jak wiadomo - był to strzał w dziesiątkę! Czy dzięki temu odniesiemy podobny sukces w Eurowizji "dla dorosłych"? Trwają nagrania półfinałów eurowizyjnej "Szansy na sukces". W gronie jurorów, którzy oceniają występy uczestników znaleźli się Cleo, Michał Szpak i Gromee. Wszyscy artyści mają za sobą występ na eurowizyjnej scenie i doskonale znają zasady tego konkursu. Na Instagramie jurorki pojawił się wpis, w którym wokalistka podzieliła się swoimi odczuciami z pierwszegoo półfinału, który został już nagrany!  Za nami kolejne niesamowite emocje w @szansanasukces.eurowizja2020. Wiele głosów wywołała u mnie ciarki na plecach ❤ niesamowite jak wiele diamentów wokalnych mamy w Polsce 😍🔥💎...

East News
Newsy
Znamy eurowizyjne piosenki finalistów "Szansy na sukces"! Kto odpowiada za ich przygotowanie?
Wiemy kto stworzył eurowizyjne utwory dla finalistów "Szansa na sukces - Eurowizja 2020". Będą hity?

Już w najbliższą niedzielę dowiemy się, kto będzie reprezentował nasz kraj podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Jak wiadomo w tym roku nastąpiła zmiana zasad wyboru reprezentanta. To właśnie program "Szansa na sukces" wyłoni wokalistę, który stanie na eurowizyjnej scenie w Rotterdamie. Pojawiły się już pierwsze informacje dotyczące utworów, z którymi finaliści chcą reprezentować nasz kraj. Poznajcie szczegóły na ten temat! Zobaz także:  Justyna Steczkowska znów pojedzie na Eurowizję? "To jest kawał dobrego festiwalu" komentuje gwiazda Eurowizyjne propozycje piosenek finalistów "Szansa na sukces - Eurowizja 2020"  Fani Eurowizji z pewnością już nie mogą się doczekać finału programu "Szansa na sukces - Eurowizja 2020 ". Już za kilka dni, dokładnie 23 lutego poznamy polskiego reprezentanta w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. W trzech półfinałach zostali wyłonieni artyści, którzy znaleźli się w ostatnim etapie eliminacji - Kasia Dereń, Alicja Szemplińska oraz Albert Cerny. To właśnie pomiędzy tą trójką rezegra się walka o bilet do Rotterdamu. Już w najbliższą niedzielę w programie na żywo, głosami widzów i jurorów zapadnie ostateczny werdykt. Właśnie poznaliśmy więcej szczegółów na temat propozycji eurowizyjnych piosenek. Już wiadomo, że Kasia Dereń chce podbić Europę z autorskim utworem  "Ufaj mi"  stworzonym przy współpracy z  Piotrem Walickim . Producent jest odpowiedzialny także za sukcesy płyt Scarlett i Tu zespołu  LemON . Ponadto Walicki współpracował także z takimi artystkami jak  Kasia Kowalska  i  Natalia Szroeder . Z kolei Albert Cerny wyjawił w wywiadzie dla...

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner