Agata Duda
EastNews

Ekspert od wizerunku OSTRO o Agacie Dudzie: "Jest rodzajem paprotki. Jej mowa ciała zdradza wszystko". O co chodzi?

Agata Duda
EastNews

Czy zniknięcie z mediów i unikanie wypowiedzi na tematy ważne dla kobiet wyjdzie Agacie Dudzie na dobre? Wizerunek Pierwszej Damy ocenili eksperci w najnowszym "Fleszu"! Ostatnio w mediach częściej mówi się o Agacie Dudzie niż o jej mężu. Dlaczego? Prasa zarzuca jej, że usunęła się w cień i nie zabiera głosu w sprawach tak kluczowych dla kobiet, jak choćby zaostrzenie ustawy aborcyjnej, a także, że funkcjonuje w Polsce wyłącznie jako „pierwsza dama stylu” – zawsze pozytywnie oceniana przez znawców mody. W najnowszym „Fleszu” na temat Agaty Dudy ostro wypowiedziały się znane dziennikarki i specjaliści od wizerunku. Co powiedzieli?

 

Agata Duda zniknęła z mediów. Czy to dobry krok?

Miała bardzo dobry start. Ale styl i klasa prezydentowej to nie tylko sposób ubierania się. Kobiety silne wizerunkowo powinny mieć również silną osobowość, własne zdanie i nie bać się go wyrażać. Pierwszej damie nawet nie wypada stać w cieniu męża i milczeć w sprawach tak kluczowych dla kobiet, jak choćby kontrowersyjny projekt nowej ustawy aborcyjnej. Przyjmując bierną postawę, straciła w moich oczach cały swój styl, który do tej pory tak wychwalałam – powiedziała Dorota Wróblewska, producentka pokazów mody.

Zupełnie inne zdanie na temat prezydentowej ma socjolog Jarosław Flis.

Niewykluczone, że Agata Duda celowo unika rozgłosu. Być może, jeśli atmosfera w kraju nieco się uspokoi, przyjdzie czas na większe zaangażowanie pani prezydentowej – mówi „Fleszowi” socjolog i komentator polityczny Jarosław Flis.

A jak postawę Agaty Dudy ocenia Mirosław Oczkoś - wykładowca w Szkole Głównej Handlowej i specjalista od marketingu i wizerunku politycznego?

 Pierwsza dama to w Polsce rodzaj statusu społecznego, a nie funkcja. Agata Duda jest w trudnej sytuacji, bo nie bardzo umie się w tej roli odnaleźć. Jest rodzajem paprotki i to jej nie odpowiada. Nie powinna się bać swojego stanowiska i działać. Dla aktywnych kobiet stanie w cieniu, a może nawet bycie w opozycji do poglądów męża jest wielce kłopotliwe – mówi.

Ekspert o Agacie Dudzie: Jej mowa ciała zdradza wszystko!

Oczkoś tłumaczy, że żyjemy teraz w kulturze obrazka, dlatego społeczeństwo ocenia nie tylko prezydenta, lecz także prezydentową. Dlatego Agata Duda, dystansując się od mediów, popełnia potężny błąd wizerunkowy.

Pani prezydentowa powinna wyraźnie określić granice, w jakich się będzie poruszać, i… przeszkolić z mowy ciała, ponieważ jej mimika i spojrzenia zdradzają prawdziwe emocje, a obraz jest mocniejszy niż tysiąc słów – mówi Mirosław Oczkoś, mając na myśli wpadki Agaty Dudy.

Choćby tę na „Dudaskach” w Zakopanem (gdy pierwsza dama, poproszona przez męża do tańca, odmówiła) albo sytuacje oficjalne, w których Agata Duda wyraźnie unika fizycznego i wzrokowego kontaktu z prezydentem. Nic dziwnego, że ciągle plotkuje się o kryzysie w małżeństwie Dudów… Ale ten wydaje się już być przeszłością, bo po medialnych atakach pierwsza para znów zaczęła się pokazywać razem.

 

Chcesz przeczytać więcej na temat Agaty Dudy, poznać tajemnice jej stylu i opinie osób blisko z nią związanych? Sięgnij po nowy „Flesz”.

 

Czy Agata Duda wyjdzie z cienia Andrzeja Dudy?

Agara Duda w amarantowym płaszczu
East News

Prezydentowa nazywana jest "Pierwszą damą stylu"

Agata Duda
East News

Więcej na temat Andrzej Duda Agata Duda
Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17