„Jakby się kto pytał - to jest ni mniej ni więcej, ale zajawka, jedna z kilku - drugiego numeru "Żurnala"...który właśnie się robi”. – taki komentarz  pod tym  filmikiem można było przeczytać na facebookowej stronie Karoliny Krowin-Piotrowskiej.  

Film, na którym widzimy aktorkę Agnieszkę Suchorę („Daleko od Noszy”, „Niania”, „Hela w Opałach”), która czyta poezję. A dokładniej wiersz pt. "Dziwna Świnka" Andrzeja Nowickiego według Waltera De la Mare. Domyślamy się, że dwójka „Żurnala”, która pojawi się dopiero w maju będzie miała trochę mniej wspólnego z modą, a więcej ze sztuką, może literacką. Czy będzie nią przede wszystkim poezja?

Mottem pierwszego numeru magazynu „Żurnal” było „Odrodzenie”, temat drugiego będzie „Ja”, czyli indywiduum. Już niedługo dowiemy się więcej na ten temat, a teraz zostawiamy was z filmem – zajawką i czekamy na wasze pomysły. O co może tu chodzić…?

Specjalnie dla Was zdobyliśmy więcej informacji wprost od Karoliny Korwin-Piotrowskiej.
 
Zaiste to będzie "dziwna" promocja nowego numeru, ale dokładnie o to mi chodziło. U nas nigdy nie będzie tak, jak u wszystkich – zdradza naczelna - To jest wielki atut bycia człowiekiem wolnym. Do tego będziemy mieli, pierwszy raz w polskiej prasie zdjęcia polskich aktorek - nie celebrytek - bez retuszu. W 2. numerze na pewno będzie więcej do czytania, będzie poezja i martwi poeci oraz piękne polskie żywe słowo. – dodaje.


jm