Doda

Sąd Okręgowy w Warszawie ogłosił wyrok, w którym uznał Dodę winną znieważenia funkcjonariuszy. Chodzi o zdarzenie, do którego doszło w marcu 2013 roku. To właśnie wtedy Doda oraz jej koleżanka miały zaatakować dwóch policjantów, którzy zostali wezwani na ulicę Gawota w Warszawie przez sąsiadów, którym przeszkadzał hałas. Funkcjonariusze twierdzą, że gdy chcieli wylegitymować obie panie, te zaatakowały ich torebkami i obrzuciły wulgaryzmami.  

Doda komentuje wyrok sądu

Sprawa toczyła się od kilku lat. W lipcu 2018 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa uniewinnił Dodę od zarzutu naruszenia nietykalności funkcjonariusza. Z kolei w sprawie znieważenia policjantów postępowanie warunkowo umorzył na roczny okres próby. Co ciekawe, Doda uważała, że to ona i jej koleżanka padły ofiarą funkcjonariuszy. Dlatego jej obrońca złożył apelację. Sąd Okręgowy uznał, że piosenkarka dopuściła się jednak znieważenia policjantów. W ramach kary Doda musi pokryć 150 złotych kosztów postępowania.

Sąd Rejonowy przeprowadził prawidłowe postępowanie w tej sprawie. Całość materiału dowodowego bardzo wnikliwie przeanalizował, obiektywnie ocenił i na tej podstawie doszedł do trafnego wniosku, że Dorota R. dopuściła się znieważenia funkcjonariuszy policji - uzasadniała Wanda Jankowska-Bebeszko, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie.

Doda skomentowała wyrok sądu w emocjonalnym wpisie. Piosenkarka postanowiła wyjaśnić niejasności związane z jej sytuacją prawną. Uważa, że pisanie o niej "skazana" jest niewłaściwie. 

- Mam już dosyć manipulacji, szczucia i zmasowanego ataku na mnie!!! Nie będę więcej na to pozwalać, bo już brakuje mi sił!!!!!!!!!!!!!!! Zostałam uniewinniona za sprawę sprzed 7 lat, a drugi zarzut mamy z przyjaciółką UMORZONY warunkowo na rok! NIE JESTEM SKAZANA! NIE JESTEM KARANA. Pokazywanie mnie z paskiem i nadawanie takich tytułów rani mnie i moich bliskich. Poniesiony koszt rozprawy 150 zł poniosę z przyjemnością i zawsze atak fizyczny na moja przyjaciółkę czy to przez cywila czy policjanta spotka się z moją REAKCJĄ - napisała Doda na swoim Facebooku. 

Pojawiło się również oświadczenie adwokata Dody:

Oświadczenie mecenasa Dody

Doda w ostrych słowach o wyroku sądu

Doda chce chronić swoją rodzinę przed krzywdzącymi plotkami

Doda na TeleKamerach 2019
EastNews

Zobacz także: Będzie kolejny koncert "Artyści przeciw nienawiści"? Zaskakujące plany Dody

Więcej na temat Doda