Córka Ew Bem nie żyje Ewa Bem, Pamela Bem Ewa Bem z córką Pamelą na wakacjach Ewa Bem z córką Pamelą na wakacjach Ewa Bem z rodziną na wakacjach
Córka Ew Bem nie żyje
East News
1/5
Córka Ew Bem nie żyje
East News

Pamela Bem-Niedziałek, dziennikarka TVN24 BiS, córka wokalistki Ewy Bem, zmarła 30 września po długiej chorobie. Od 2015 roku walczyła z nowotworem - wtedy dowiedziała się, że ma guza mózgu, będąc w ciąży z córeczką Basią. Dziewczynka przyszła na świat przez cesarskie cięcie w 6. miesiącu ciąży. Pamela Bem-Niedziałek przegrała długą walkę z chorobą w wieku 39 lat. Przypominamy, co Ewa Bem mówiła o córce w wywiadzie dla „Vivy!” w 2001 roku. Wyjawiła wiele nieznanych faktów z jej życia. Przeczytajcie na kolejnych stronach galerii.

 

Zobacz: Pamela Bem-Niedziałek nie żyje. Na co chorowała córka Ewy Bem? "Nie wierzę w to, że jej nie ma"

2/5
Ewa Bem, Pamela Bem
East News

Pamela Bem-Niedziałek urodziła się 12 grudnia 1978. Była starszą córką wokalistki Ewy Bem. W rozmowie z „Vivą!” Ewa Bem zdradziła, że Pamela otrzymała imię po jej ukochanej lalce. Opowiedziała też o miłości do swojej córki.

 

Pamela przyszła na świat jako siedmiomiesięczny wcześniak, rodziła się pośladkowo, chyba z 15 godzin. Myślałam, że umrę. Ale później zdarzały się daleko cięższe sytuacje, na przykład kiedy chorowała. To są poważne łupnie. Ale ja ją oczywiście kocham nie za to, co z nią przeżyłam, kocham ją, bo ją lubię - mówiła Ewa Bem w 2001  roku.

 

Zobacz: Córka Ewy Bem już po operacji. "Żyjemy nadzieją że wszystko będzie dobrze" 

3/5
Ewa Bem z córką Pamelą na wakacjach
East News

Gdy Pamela Bem-Niedziałek była nastolatką, zachorowała na anoreksję. Zaczęło się niewinnie - po prostu chciała trochę schudnąć. 

 

Najpierw bardzo przyklaskiwała jej praktykom dietetycznym, bo to się odbywało w racjonalny, kontrolowany sposób, dawało świetne efekty. A potem przeleciała metę i to był koszmar. Kiedy chorowała, po prostu jej nie było… To się zbiegło z innymi trudnymi sytuacjami rodzinnymi. Byłam w ciąży, leżałam siedem miesięcy z Gabrynią… I rzucała się na całą masę spraw, bo chciałam to jakoś załatwić, żeby wszystko było jak dawniej. Siłę znajdowałam, jak zwykle, w Bogu i muzyce. Wchodziłam w nią głową, sercem, całą sobą - wyznała Ewa Bem „Vivie!”

 

Zobacz: Czy anoreksja u dzieci jest możliwa?

4/5
Ewa Bem z córką Pamelą na wakacjach
East News

Ewa Bem zdradziła także, że modliła się o zdrowie Pameli. Bała się, że choroba zostawi ślady w jej organizmie. 

 

Stworzyłam sobie taką hierarchię - o co najbardziej powinnam się bać jako matka. Przede wszystkim modliłam się, żeby Pamela była zdrowa, żeby została. Martwiłam się, jakie będą pozostałości po tej chorobie w jej organizmie. A dopiero gdzieś na szarym końcu o to, czy będzie mnie jeszcze kiedyś potrzebować. Dzisiaj, kiedy jest już zdrowa, dostaję to, o czym nawet nie marzyłam - wyznała Ewa Bem.

 

Zobacz: Psychiczne i fizyczne następstwa anoreksji – osteoporoza, depresja, anemia, niepłodność

5/5
Ewa Bem z rodziną na wakacjach
East News

Ewa Bem w wieku 45 lat urodziła drugą córkę, Gabrysię. W rozmowie z „Galą” wyznała kiedyś, że przyjście na świat dziecka, uleczyło jej starszą córkę z anoreksji.

 

- Pamela do dziś podkreśla, że czeluście anoreksji zamknęła Gabrysia. Obudził się w niej młodziutki instynkt macierzyński i dał jej chęć do życia - mówiła wokalistka.

 

Pamela Bem-Niedziałek była żoną dziennikarza Jana Niedziałka, dziennikarza TVN24. Mieli dwoje dzieci.

 

Zobacz: Metody leczenia anoreksji: psychoterapia, leki i pobyt w szpitalu 

Więcej na temat Ewa Bem