Wakacje 2020: kolonie i obozy dla dzieci jednak się odbędą
East News

Co z koloniami letnimi? Minister Szumowski wymienia daty! Zobaczcie szczegóły

Wakacje 2020: kolonie i obozy dla dzieci jednak się odbędą
East News

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział w poniedziałek, że już dziś lub jutro dowiemy się kiedy i gdzie zniesiony zostanie nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Równocześnie ma być ogłoszona decyzja o limicie osób na weselach. Prowadząca poranną audycję w radiu Tok FM Dominika Wielowiejska zapytała również ministra co z organizacją koloni i letniego wypoczynku dla dzieci. Czy decyzję również poznamy w najbliższych dniach?

Zobacz także: Kto i kiedy dostanie 1000 zł na wakacje? Minister o szczegółach bonu turystycznego!

Minister Szumowski: kiedy decyzja w sprawie koloni letnich

Informacje w sprawie możliwości wyjazdu na kolonie i obozy letnie dość często się zmieniały. Po wprowadzeniu pierwszych ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, Łukasz Szumowski w rozmowie z Robertem Mazurkiem z RMF FM zapowiedział, że możemy zapomnieć o takich wakacjach jak do tej pory. Minister zdrowia mówił wówczas, że w jego ocenie w tym roku nie odbędą się kolonie letnie i obozy. Potem pojawiły się inne opinie, również samego Szumowskiego.

Kwestia kolonii i obozów pojawiła się również w poniedziałkowej rozmowie ministra zdrowia w radiu Tok FM.

Za około dwa tygodnie możemy taką informację wiarygodnie podać - zapowiedział Szumowski.

Jak dodał, najpierw trzeba ustalić z branżą dokładne procedury, co zrobić gdy np. któreś dziecko zachoruje na covid-19, albo będzie miało objawy koronawirusa.

- Czy testować wszystkich, czy poddać kwarantannie? To nie są proste decyzje, ale myślę, że uda się takie procedury wypracować.

Dopytywany, czy kolonie będą, ale z obostrzeniami, minister stwierdził, że to bardzo poważna decyzja, która może skutkować ostrymi skutkami epidemiologocznymi. Dlatego ministerstwo potrzebuje więcej danych. 

Zobacz także: Edyta Górniak wyzywa ministra zdrowia do publicznej debaty! "Może zmieni Pan zdanie tak jak w temacie maseczek"

Decyzja w sprawie koloni letnich i innych wakacyjnych wyjazdów dla dzieci zapadnie w ciągu dwóch tygodni.

Minister Łukasz Szumowski i premier Mateusz Morawiecki na ekranach
East News

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Julia Wieniawa o przegranej: "Nie jestem idiotką, czytam te komentarze! Spodziewałam się tego"

zobacz 02:53