Edyta Górniak na planie programu Demakijaż
East News

Edyta Górniak wyzywa ministra zdrowia do publicznej debaty! "Może zmieni Pan zdanie tak jak w temacie maseczek"

Edyta Górniak na planie programu Demakijaż
East News

Edyta Górniak w ostatnich dniach udzieliła bardzo kontrowersyjnego wywiadu, w którym oznajmiła nie zamierza się zaszczepić, nie pozwoli na to również synowi. Zadeklarowała:

dopóki żyję, nie dam się zaszczepić

Nie musiała długo czekać na odpowiedź ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który spokojnie oznajmił, że artystka powinna zaufać Urzędowi Rejestracji Produktów Leczniczych. Podkreślił autorytet ekspertów, którym powierza się badania oraz sprawdzanie przygotowywanych leków. Dodał również: 

Ja nie zastanawiam się, jak jest zbudowany silnik samolotu, jak do niego wsiadam

Edyta Górniak podtrzymuje jednak swoje zdanie. Jest pewna swojego stanowiska do tego stopnia, że wywołała ministra zdrowia na publiczną debatę! 

Zobacz także: Mocna deklaracja Edyty Górniak w sprawie koronawirusa: "Dopóki żyję, nie dam się zaszczepić"!

Edyta Górniak wywołuje ministra zdrowia na publiczną debatę

Edyta Górniak nie boi się wygłaszać swoich poglądów na temat koronawirusa. Oznajmiła jasno, że nie zaszczepi się ani nie pozwoli zaszczepić swojego syna. Nie przekonały ją również słowa ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który odniósł się bezpośrednio do jej wypowiedzi. Na swoim profilu na Facebooku postanowiła wystosować specjalny post skierowany do ministra zdrowia: 

Jestem bardzo szczęśliwa, iż opinia moja dotycząca przymusowych szczepień Polaków zwróciła Pana uwagę. Odbieram to jako namiastkę troski o ludzi żyjących w Naszym pięknym kraju. Porównanie szczepień do lotów samolotem jakkolwiek mocno abstrakcyjne.. zrzucę na kark Pana stresu z powodu publicznego wystąpienia.. - zaczęła swój post 

Dodatkowo wytknęła Łukaszowi Szumowskiemu, że nie kładzie nacisku na promowanie zdrowego trybu życia w kraju: 

Niezależnie, nie musi Pan w żadnym stopniu rozumieć jak zbudowany jest samolot wsiadając do niego. Jednak nikt do tego Pana nie zmusza. Chciałabym zwrócić Pana uwagę także na fakt, iż jako osoba przyjmująca stanowisko obrony zdrowia swoich Rodaków dość mało promuje Pan zdrowy tryb życia w Polsce.

Odniosła się również do wykształcenia ministra zdrowia i podkreśliła swoje obawy odnośnie leków: 

Jako kardiolog wie Pan z pewnością dokładnie, w jaki sposób zbudowany jest i funkcjonuje organizm ludzki. Zgodzi się Pan więc ze mną jak sądzę, że na ten sam lek / szczepienie każdy organizm zareaguje inaczej. Może nawet reagować w sposób dowolnie skrajny...

Przyznam natomiast rację w kwestii składu leków aptecznych. Faktycznie ich chemiczną kompozycję znamy tylko z dołączonych ulotek. Możemy zaufać temu lub nie. Jednak nikt NIE ZMUSZA ludzi do zażywania leków. To dość precyzyjna różnica, która wyklucza Pana argument.

Na koniec zaproponowała Łukaszowi Szumowskiemu spotkanie "twarzą w twarz" podczas debaty publicznej: 

Chętnie więc spotkam się jak Pan sugeruje „twarzą w twarz”, aby przekonał mnie Pan do swojej wiedzy w zakresie przymusowych szczepień. Proponuję jednak nie robić tego w miejscu publicznym, gdyż ryzykowałby Pan tytułami „Nowa miłość Edyty Górniak”... 💁🏻‍♀️ Spotkajmy się w miejscu bardziej publicznym, czyli przed kamerami, na oczach całego kraju. Może jednak zmieni Pan zdanie, skoro zmienił Pan już raz choćby w temacie noszenia maseczek... Co do publicznej debaty sprawdzę swój kalendarz i prześlę Panu propozycję terminu.

Myślicie, że minister zdrowia odpowie na tę wypowiedź? Chcielibyście zobaczyć taką debatę? 

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa? Wiemy, kto w pierwszej kolejności ma ją otrzymać!

Edyta Górniak wyzwała ministra zdrowia na publiczną debatę na temat szczepionek na koronawirusa 

Edyta Górniak na Sylwestrze TVN. Gwiazda ścięła włosy
ONS.pl

Czy minister zdrowia ponownie odpowie na odważny wpis Edyty Górniak?

East News

 

Więcej na temat Edyta Górniak koronawirus
Przeładuj

Strajk Kobiet: Tysiące osób w całej Polsce przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego

zobacz 02:08