Wakacje 2020: kolonie i obozy dla dzieci jednak się odbędą
East News

W wakacje dzieci pojadą na kolonie? Jest nowy komentarz ministra zdrowia! 

Wakacje 2020: kolonie i obozy dla dzieci jednak się odbędą
East News

Co z obozami i koloniami dla dzieci i młodzieży? Czy w nadchodzące lato nasze pociechy i ich koledzy będą mogli pojechać na wakacje? Takie pytania już od dawna zadaje sobie spora część rodziców.

Ostatnio w mediach pojawiła się informacja, że obozy i kolonie będą mogły być organizowane. A jak skomentował to minister zdrowia? Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej poświęconej kolejnemu etapowi odmrażania gospodarki odpowiedział na pytania dziennikarzy w tej sprawie!

Twoje dziecko nie pojedzie w tym roku na planowaną kolonię? Oferowana przez Booking zniżka to doskonała okazja, aby zarezerwować wyjazd dla całej rodziny!

Co obozami i koloniami?

Jak informował ostatnio portal money.pl Ministerstwo Rozwoju ustaliło, że tegoroczne obozy i kolonie będą mogły się odbyć. 

(...) odbyliśmy w tej sprawie spotkanie w MEN. Zakończyło się ono wspólnym stanowiskiem, że w odpowiednich reżimach sanitarnych wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży może być możliwy. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy oczywiście do ministra zdrowia, który na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną - napisało wówczas biuro prasowe Ministerstwa Rozwoju.

Teraz na pytanie o wakacyjne wyjazdy dzieci i młodzieży odpowiedział minister zdrowia. Łukasz Szumowski podczas dzisiejszej (13 maja) konferencji prasowej przyznał, że wciąż nie podjął ostatecznej decyzji dotyczącej obozów i kolonii.

Potrzebujemy mieć pewność, że parametry epidemiczne spadaja, że ta epidemia wygasa. Wtedy możemy podjąć decyzję w tej sprawie. To możemy przekazać w najbliższym tygodniu czy dwóch - powiedział Łukasz Szumowski. 

Wygląda więc na to, że rodzice i dzieci muszą się jeszcze uzbroić cierpliwość. Myślicie, że obozy i kolonie w tym roku będą mogły się odbyć?

Zobacz także: Bon turystyczny na wakacje w Polsce! Kto ma szansę otrzymać 1000 plus?

Wciąż nie wiadomo, czy kolonie i obozy będą mogły się odbyć.

Wakacje 2020: kolonie i obozy dla dzieci jednak się odbędą
East News

Minister zdrowia dopiero za tydzień lub dwa ogłosi swoją decyzję dotyczącą organizowania wyjazdów dla dzieci.

East News

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Strajk Kobiet: Tysiące osób w całej Polsce przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego

zobacz 02:08