Party Stories
Magdalena Narożna w zielonej sukience
Minister zdrowia Łukasz Szumowski
East News
Newsy

Co z wakacjami 2020? Czy dzieci wyjadą na kolonie? Zdecydowana odpowiedź ministra zdrowia

Minister zdrowia Łukasz Szumowski był we wtorkowy poranek gościem Roberta Mazurka w radiu RMF FM. Jak zapowiedział, już od 19 kwietnia (najbliższy poniedziałek), zacznie się stopniowe odmrażanie gospodarki. Nie podał jednak wielu szczegółów.

Szumowski zapowiedział za to, jak jego zdaniem będą wyglądać wakacje w związku z epidemią koronawirusa. I nie jest to optymistyczna wizja. Czy w tym roku będziemy mogli wysłać dzieci na obozy i kolonie?

Zobacz także: Kiedy planować wakacje w tym roku? Kiedy będzie można podróżować? Są opinie ekspertów

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Wakacje 2020, co z wyjazdami dzieci?

Robert Mazurek zapytał ministra Łukasza Szumowskiego, czy możemy myśleć o takich wakacjach, jak dotąd. 

O wakacjach takich jakie sobie wyobrażamy, i jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Nie ma żadnych danych naukowych, które by powiedziały że epidemia wygaśnie z powodu lata. Nie ma danych, by miało się tak wydarzyć. Nie podejrzewam, żeby nagle czerwiec-lipiec miały zlikwidować epidemię. Niestety, będziemy się z nią borykać przez rok. 

Dziennikarz RMF dopytywał: możemy więc zakładać, że będą obozy i kolonie letnie w tym roku?

Nie - stwierdził zdecydowanie minister. I dodał: - Możemy zakładać, że ich nie będzie. Moim zdaniem nie będzie - podkreślił.

Mazurek dopytywał również jak i kiedy będą otwierane szkoły. Ale ze słów Szumowskiego wynika, że na razie nie ma konkretnych rozwiązań - jak w innych krajach, gdzie szkoły mają być otwierane częściowo.

Te scenariusze analizujemy w tej chwili. Np. regionalnie, gdzie jest najmniej zachorowań, czy wiekowo. Czy też opieka dla osób, które nie mają co z dziećmi zrobić. Bo przecież trudno jest rok trzymać dzieci w domach - mówił minister.

Informacje ministra Szumowskiego nie brzmią optymistycznie. A Wy liczyliście, że w wakacje już będzie normalnie?

Rząd w najbliższych dniach ma podać szczegóły "odmrażania" gospodarki.

Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews

Pamiętajcie o jednym! Wszystko róbcie i planujcie z rozsądkiem, a przed wyjściem z domu zabierajcie zawsze ze sobą żele antybakteryjne i myjcie często ręce!

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
East News
Newsy
Ślub w czasie pandemii koronawirusa?! Co robić? Jak odzyskać pieniądze? Zdradza Izabela Janachowska

Czy w czasach pandemii koronawirusa w Polsce należy odwołać ślub? Jeśli tak - jak odzyskać zaliczki? Setki narzeczeństw ma ogromny problem - restauracje i lokale zamawiane są przecież na długie miesiące przed, podobnie jak fotografowie czy zespoły. Co na ten temat zdradzi naczelna ekspertka od ślubów  - Izabela Janachowska? Zobacz, co nam zdradziła podczas rozmowy live na Instagramie Party.pl!  Zobacz także:  Marzyła o skromnej sukni ślubnej, ale Janachowska namówiła ją na błysk. Efekt? Babcia popłakała się na widok wnuczki

Wakacje 2020: kolonie i obozy dla dzieci jednak się odbędą
East News
Newsy
Co z koloniami letnimi? Minister Szumowski wymienia daty! Zobaczcie szczegóły

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział w poniedziałek, że już dziś lub jutro dowiemy się kiedy i gdzie zniesiony zostanie nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Równocześnie ma być ogłoszona decyzja o limicie osób na weselach. Prowadząca poranną audycję w radiu Tok FM Dominika Wielowiejska zapytała również ministra co z organizacją koloni i letniego wypoczynku dla dzieci. Czy decyzję również poznamy w najbliższych dniach? Zobacz także:   Kto i kiedy dostanie 1000 zł na wakacje? Minister o szczegółach bonu turystycznego! Minister Szumowski: kiedy decyzja w sprawie koloni letnich Informacje w sprawie możliwości wyjazdu na kolonie i obozy letnie dość często się zmieniały. Po wprowadzeniu pierwszych ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa , Łukasz Szumowski w rozmowie z Robertem Mazurkiem z RMF FM zapowiedział, że możemy zapomnieć o takich wakacjach jak do tej pory. Minister zdrowia mówił wówczas, że w jego ocenie w tym roku  nie odbędą się kolonie letnie i obozy.  Potem pojawiły się inne opinie , również samego Szumowskiego. Kwestia kolonii i obozów pojawiła się również w poniedziałkowej rozmowie ministra zdrowia w radiu Tok FM. Za około dwa tygodnie możemy taką informację wiarygodnie podać - zapowiedział Szumowski. Jak dodał, najpierw trzeba ustalić z branżą dokładne procedury, co zrobić gdy np. któreś dziecko zachoruje na covid-19, albo będzie miało objawy koronawirusa. - Czy testować wszystkich, czy poddać kwarantannie? To nie są proste decyzje, ale myślę, że uda się takie procedury wypracować. Dopytywany, czy kolonie będą, ale z obostrzeniami, minister stwierdził, że to bardzo poważna decyzja, która może skutkować ostrymi skutkami epidemiologocznymi. Dlatego ministerstwo...

East News
Newsy
W wakacje dzieci pojadą na obozy i kolonie? Jest nowy komentarz ministra zdrowia! 

Co z obozami i koloniami dla dzieci? Czy w tym roku rodzice będą mogli wysłać swoje pociechy na wakacje? Te pytania już od kilku tygodni zadają sobie chyba wszyscy. Teraz zamieszanie wokół wakacyjnych wyjazdów skomentował minister zdrowia! Łukasz Szumowski zaledwie kilka tygodni temu w wywiadzie dla radia RMF FM przyznał, że przez pandemię koronawirusa możemy zapomnieć o takich wakacjach, jak do tej pory. Dziennikarz dopytywał wówczas: możemy więc zakładać, że będą obozy i kolonie letnie w tym roku? Możemy zakładać, że ich nie będzie. Moim zdaniem nie będzie - podkreślił na antenie RMF FM.  Dziś, podczas konferencji prasowej minister zdrowia znów został zapytany o kolonie i obozy dla dzieci. Co powiedział tym razem? Co z koloniami i obozami dla dzieci? Podczas ostatniej konferencji prasowej z udziałem ministra zdrowia i ministra edukacji znów pojawił się temat wakacyjnych wyjazdów dzieci. Czy kolonie i obozy, które opłacili już niektórzy rodzice w ogóle się odbędą? Najnowsza wypowiedź ministra zdrowia nie jest już tak jednoznaczna. Wiele osób niestety zainwestowało, zarezerwowało, zapłaciło za różne formy aktywności. Wirus pokrzyżował te plany, to jest bardzo trudne. Natomiast na dzisiaj nie mogę dać odpowiedzi, co będzie w lipcu czy sierpniu, jakie będą wskaźniki epidemiczne. Zależeć to będzie od liczby zachorowań, miejsc w szpitalach, wolnych respiratorów- powiedział minister zdrowia. Z drugiej strony niezwykle ważny jest aspekt gospodarczy, bo jej załamanie może skutkować zwiększeniem śmiertelności w innych obszarach. (...) To są trudne decyzje, ale są balansem między bezpieczeństwem epidemicznym a bezpieczeństwem wszystkich Polaków- dodał.  W podobnym tonie wypowiedział się minister edukacji. Ministerstwo Edukacji...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner