Katarzyna Bujakiewicz i Anna Przybylska  razem na premierze Anna Przybylska, Katarzyna Bujakiewicz Viva najpiękniejsi - Anna Przybylska nagranie Katarzyna Bujakiewicz wspomina Annę Przybylską Andrzej Piaseczny, Katarzyna Bujakiewicz, Krystyna Przybylska, Agnieszka Przybylska
Katarzyna Bujakiewicz i Anna Przybylska  razem na premierze
East News
"Nie przechodziło mi przez myśl, że Ance może stać się coś naprawdę złego"
1/6
Katarzyna Bujakiewicz i Anna Przybylska  razem na premierze
East News

Katarzyna Bujakiewicz po 3 latach od śmierci Ani Przybylskiej przerywa milczenie i po raz pierwszy opowiada o aktorce i ich przyjaźni. Czy przyjaźń w show-biznesie jest możliwa? Ania i Kasia udowodniły, że tak. Choć uprawiały ten sam zawód, nie rywalizowały ze sobą i przez lata wspierały się. W biografii Ani Przybylskiej, Bujakiewicz wspomina jak w jednym roku świętowały razem Walentynki, opowiada, że to Ania namówiła ją, żeby zaczęła gotować, dlatego teraz za każdym razem, gdy przygotowuje obiad, myśli o aktorce, która zmarła w 2014 roku. Bujakiewicz podkreśla, że do końca wierzyła, że Ania pokona chorobę i udowodni, że rak trzustki to nie wyrok. A jak aktorka zareagowała na wiadomość o chorobie jej przyjaciółki? I co jej wtedy zaproponowała? Zobaczcie kolejny slajd.

ZOBACZ: Zobacz: Mama, siostra i przyjaciele wspominają Annę Przybylską. Nie zabrakło Katarzyny Bujakiewicz i Andrzeja Piasecznego ZDJĘCIA 

Ostatnie nagranie z Anią Przybylską z gali "Viva Najpiękniejsi". Menadżerka zdradza kulisy: "Czuła się już źle"

2/6
Anna Przybylska, Katarzyna Bujakiewicz
ONS.pl

Gdy Kasia dowiedziała się o chorobie Ani, poprosiła ją, żeby przyjechała na badania do Poznania. Wszystko dla niej na miejscu zorganizowała. 

- O wynikach badań dowiedziałam się w Kołobrzegu, na wakacjach, gdy media podały tę informację. To był szok (...) Oczywiście najgorsze jest poczucie bezradności, dlatego postanowiłam działać. Od lat działam w Drużynie Szpiku, która poszukuje dawców szpiku kostnego. Dlatego dobrze znam poznańskich onkologów. To naprawdę świetna ekipa. Siostra mojej przyjaciółki też pracuje na onkologii. Cały sztab ludzi czekał w gotowości. No i tutaj byłoby daleko od trójmiejskich paparazzi - mówi w biografii Ani, Katarzyna Bujakiewicz.

Aktorka jednak nie zgodziła się pojechać do Poznania. Dlaczego?  

3/6
Viva najpiękniejsi - Anna Przybylska nagranie
YouTube

Zamiast jechać do Poznania, Ania decyduje się na gdańską akademię medyczną, gdzie przechodzi zabieg. Dlaczego?

Proste - bo najbliżej domu. Każdy wyjazd wiąże się przecież z rozłąką z dziećmi, czytamy w biografii.

O tym, że Bujakiewicz do końca wierzyła, że jej przyjaciółka pokona chorobę przeczytacie na kolejnym slajdzie.

4/6
Katarzyna Bujakiewicz wspomina Annę Przybylską
ONS

W ostatnich tygodniach życia aktorki, Katarzyna Bujakiewicz wciąż wierzyła w to, że jej przyjaciółka pokona raka i dojdzie do siebie. Poszła nawet do znajomego onkologa z wynikami badań Ani. Co usłyszała? 

- Jeszcze we wrześniu zaniosłam ostatnie wyniki Ani do znajomego onkologa. "Daj mi cokolwiek, jakąś iskierkę chociaż" - prosiłam. Przejrzałam dokumenty i odrzekł: "Kasiu, przykro mi, ale to kwestia dwóch tygodni". Nie pomylił się ani o dzień - powiedziała aktorka.

5/6
Andrzej Piaseczny, Katarzyna Bujakiewicz, Krystyna Przybylska, Agnieszka Przybylska
East News

Katarzyna Bujakiewicz była jednym z gości na premierze książki "Ania", biografia Ani Przybylskiej, która ukazała się 27 września. 

6/6
Anna Przybylska
ONS.pl

5 października miną 3 lata od śmierci Ani Przybylskiej, która zmarła po ponad rocznej walce z rakiem trzustki. Aktorka odeszła w swoim domu w Gdyni w otoczeniu bliskich - Jarka Bieniuka, mamy Krystyny i siostry Agnieszki. Osierociła trójkę dzieci.