Brat Kamila Durczoka udzielił wywiadu po śmierci dziennikarza
KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News
Newsy

Brat Kamila Durczoka przerywa milczenie. Mówi o chorobie dziennikarza i jego walce z nałogiem

Po śmierci Kamila Durczoka głos zabrał jego brat. Dominik Durczok ujawnił, jak wyglądała walka z nałogiem i ostatnie chwile dziennikarza: "Sytuacja stała się dramatyczna".

Wywiad Marianny Dufek, byłej żony Kamila Durczoka, który pojawił się w mediach kilka miesięcy po śmierci jednego z najbardziej rozpoznawalnych prezenterów telewizyjnych, wywołał duże poruszenie. Dziennikarka TVP szczerze opowiedziała o mrocznych sekretach byłego męża. Teraz głos zabrał brat dziennikarza, który był twarzą "Faktów". Narracja Dominika Durczoka wygląda jednak nieco inaczej. To on był z Kamilem Durczokiem w jego ostatnich chwilach. Ujawnił, jak wyglądała jego walka z demonami i ostatnie pożegnanie, które odbyło się w makabrycznych okolicznościach.

Kamil Durczok w ostatnim wywiadzie mówił o chorobach, upadku i hejcie. Oto 5 najmocniejszych fragmentów

Brat Kamila Durczoka do końca mu pomagał: "Błagał, żebym przyjechał, mówił, że się boi..."

W rozmowie z "Faktem" brat Kamila Durczoka przyznał, że był jedną z ostatnich osób, które nie odwróciły się od dziennikarza i pomagały mu do jego śmierci. Udzielając szczerego wywiadu, Dominik Durczok ujawnił, że wierzył w poprawę stanu zdrowia brata. Przedstawił prezentera telewizyjnego w zupełnie inny sposób. Marianna Dufek opowiedziała o uzależnieniach i zdradach Kamila Durczoka w głośnym materiale magazynu "Fashion Magazine". Oczami brata Kamil Durczok był osobą uzależnioną od alkoholu, która jednak próbowała wyrwać się ze szponów nałogu.

Zobacz także: Żona Kamila Durczoka udzieliła pierwszego wywiadu po śmierci dziennikarza

Marianna Dufek udzieliła bolesnego wywiadu po śmierci Kamila Durczoka
Polska Press/East News

Mówi pan o walce brata z chorobą. Czy on w którymś momencie przestał walczyć? - zapytał dziennikarz "Faktu".

Nie, Kamil walczył. Raz sobie lepiej radził, raz gorzej. Ale to nie jest tak, że on miał gen autodestrukcji. Od momentu, gdy została postawiona diagnoza, że jest alkoholikiem, podejmował różne próby leczenia. Pomagał nam m.in. ks. Brząkalik [ks. Piotr Brząkalik, duszpasterz trzeźwości w Archidiecezji Katowickiej – red.], wiele razy bywaliśmy u niego, czasem w środku nocy... - odpowiedział Dominik Durczok.

Dufek o małżeństwie z Durczokiem
MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Później brat Kamila Durczoka opowiedział o ostatnich chwilach dziennikarza. Dominik Durczok przyznał, że przed śmiercią zawsze mógł liczyć na jego pomoc i odbierał telefony od prezentera "Faktów" nawet o drugiej czy piątej rano. Chociaż miał świadomość, że z jego bratem jest źle, wioząc go do szpitala po tym, jak Kamil Durczok dostał krwotoku, wierzył, że uda mu się z tego wyjść.

W ostatnich tygodniach jego życia to chyba ja byłem jego podporą. To do mnie dzwonił o 2. w nocy, o 5. rano. Błagał, żebym przyjechał, mówił, że się boi, że sobie nie daje rady. Chciał, żebym po prostu z nim był. I tak to wyglądało, byłem na każde jego zawołanie, zresztą nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej. Choroba, z która się zmagał, wyniszczyła go. Mieliśmy świadomość, że jego organizm jest na tyle słaby, że to może się źle skończyć. Nie mieliśmy tylko świadomości, że to będzie tak szybko. Gdy 15 listopada wiozłem go do szpitala, myślałem, że lekarze zapanują nad kolejnym krwotokiem z przewodu pokarmowego i że go znów postawią na nogi - powiedziała na łamach "Faktu" Dominik Durczok.

Brat Kamila Durczoka udzielił wywiadu po śmierci dziennikarza
KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

Doba przed śmiercią, czyli ostatnie pożegnanie braci Durczoków przebiegło w dramatycznych okolicznościach. Dominik Durczok zobaczył dziennikarza w kałuży krwi i natychmiast odwiózł brata do szpitala. Tam lekarz już próbował przygotować go na to, że być może nie zobaczy już więcej Kamila Durczoka.

Kamil zaczął się bardzo źle czuć w niedzielę. W poniedziałek, 15 listopada, był już u mamy. To ona zadzwoniła do mnie, żeby powiedzieć, że z Kamilem się źle dzieje. Zastałem go w kałuży krwi, krwotok był ogromny. Odwiozłem go do szpitala na Ligocie. Był bardzo osłabiony. Zdążyliśmy sobie tylko powiedzieć: „Trzymaj się” - wyjaśnił Dominik Durczok w rozmowie z "Faktem".

Kamil Durczok i Julia Oleś
Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Lekarz przekazał mi, że stan Kamila jest bardzo poważny. Dodał: „Proszę być przygotowanym na wszystko, stan jest bardzo ciężki”. Dwukrotnie go reanimowano, był kolejny krwotok, sytuacja stała się dramatyczna. 16 listopada o godz. 6.02 zadzwonili ze szpitala, że Kamil nie żyje - dodał brat Kamila Durczoka.

Zobacz także: Oni odeszli w 2021 roku: Krawczyk, Kotys, Kiersznowski, Durczok, Korolyov i inni...

W innym tonie utrzymany jest natomiast wywiad byłej żony znanego dziennikarza. Marianna Dufek wyznała, że małżeństwo z Kamilem Durczokiem było jej przekleństwem. Opowiedziała, że choć potrafiła znieść wiele trudnych chwil, jednej rzeczy nie mogła mu wybaczyć. Jej rozmowa o zmarłym partnerze ukazała się na łamach "Fashion Magazine".

Kamil Durczok ostatni raz przed śmiercią
YouTube/Róża&Burza

Julia Oleś z Kamilem Durczokiem na planie filmu
TRICOLORS/East News
Newsy
Julia Oleś odpowiada na gorzkie słowa brata Kamila Durczoka. Wspomina o traumie 
Brat Kamila Durczoka nie zostawił suchej nitki na byłej partnerce dziennikarza, Julii Oleś. Po serii gorzkich słów i ona zabrała głos.

Kamil Durczok był dziennikarzem, o którym mówiło się: "wielki talent", "niezwykła osobowość". Jednocześnie jednak dziennikarz miał spore komplikacje w życiu prywatnym i to one były tym, czym najbardziej interesowały się media. Związek dziennikarza z Julią Oleś był niezwykle kontrowersyjny i emocjonalny. Na jaw wychodziły zaskakujące fakty na temat tej relacji. Oliwy do ognia dolała sama blogerka, która napisała książkę wyraźnie inspirowaną swoimi doświadczeniami z tego związku. Brat Kamila Durczoka nie uważa jednak jej twórczości jako godnej uwagi. Julia Oleś nie pozostawiła tych słów obojętnie! Julia Oleś odpowiada na krytykę brata Kamila Durczoka Kilka miesięcy po śmierci Kamila Durczoka w mediach pojawiły się dwa osobiste i niezwykłe wywiady. Jako pierwsza wypowiedziała się była żona dziennikarza, która nie szczędziła mocnych wyznań.  Marianna Dufek wyznała, że małżeństwo z Kamilem Durczokiem było jej przekleństwem , odniosła się także do wielu afer i skandali z udziałem jej byłego męża. W nieco innym tonie wypowiedział się brat Kamila Durczoka. Dominik Durczok zdradził, że jego brat bardzo walczył o życie , że chciał wydostać się z nałogu alkoholowego. Brat Kamila Durczoka podkreślił, że były naczelny "Faktów" TVN, miał naprawdę ogromne problemy ze zdrowiem. Dominik Durczok odniósł się także do relacji Kamila Durczoka z kobietami. Jedną z ostatnich partnerek zmarłego dziennikarza była Julia Oleś, dziennikarka, blogerka a od jakiegoś czasu także pisarka.  Julia Oleś wydała kilka książek, ale to tytuł "Każdego szkoda" wzbudził największą sensację. Zdaniem fanów autorka wyraźnie nawiązuje w niej do swojej relacji z Kamilem Durczokiem. Brat dziennikarza także nazywa ową książkę "sensacją", jednak w niezbyt dobrym...

Julia Oleś o Kamilu Durczoku
ADAM JANKOWSKI/REPORTER
Newsy
Julia Oleś i Kamil Durczok byli parą przez ponad dwa lata. Tak żegna dziennikarza
Kamil Durczok zmarł nagle w wieku 53 lat. Dziennikarza żegnają przyjaciele, współpracownicy, a także była partnerka, Julia Oleś.

Kamil Durczok zmarł 16 listopada 2021 roku nad ranem. Dziennikarz trafił do szpitala dzień wcześniej i był w bardzo ciężkim stanie. W swoim ostatnim wywiadzie przyznał, że na jego zdrowiu odbija się "40 lat intensywnej eksploatacji organizmu". Mimo tego, że stan zdrowia dziennikarza nie był najlepszy, nikt nie spodziewał się tak dramatycznej informacji. Kamila Durczoka zaczęli żegnać najwięksi polscy dziennikarze, artyści i jego bliscy. Swój komentarz opublikowała także Julia Oleś, partnerka Kamila Durczoka w latach 2017-2019. Co powiedziała? Julia Oleś żegna Kamila Durczoka: "Tak jak chciałeś..." Z Julią Oleś Kamila Durczoka połączyło namiętne i gwałtowne uczucie. Para poznała się podczas pracy nad portalem dziennikarza "Silesia.pl". Julia Oleś pełniła tam funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Związek dziennikarza z o 22 lata młodszą partnerką po wielu skandalach i aferach, raz kolejny poruszył opinię publiczną. Dodatkowo para związała się w tym samym roku, w którym Kamil Durczok wziął rozwód ze swoją żoną Marianną Dufek.  Zobacz także:  Marianna Dufek w imieniu swoim i syna zabrała głos po śmierci Kamila Durczoka Relacja Julii Oleś i Kamila Durczoka zdecydowanie nie miała charakteru publicznego. Choć otrzymali wiele propozycji, nigdy nie udzielili wspólnego wywiadu, unikali także wszelkich wypowiedzi na temat swojej miłości. Na ściance pojawiali się z okazji "Telekamer" oraz premiery filmu "Na układy nie ma rady". Wyglądali wówczas na bardzo szczęśliwych, jednak ich związek rozpadł się niespodziewanie w 2019 roku.  Zobacz także:  Syn Kamila Durczoka chciał odciąć się od ojca. Zmienił nazwisko. Dlaczego? Gdy nad ranem 16 listopada do mediów trafiła informacja o śmierci Kamila Durczoka , żegnało go mnóstwo...

Dufek o małżeństwie z Durczokiem
MARIUSZ GRZELAK/REPORTER
Newsy
Żona Kamila Durczoka udzieliła pierwszego wywiadu po śmierci dziennikarza
Marianna Dufek we wstrząsającym wywiadzie na temat małżeństwa z Kamilem Durczokiem. Padły moce słowa! "To moje przekleństwo" - mówi.

Marianna Dufek i Kamil Durczok byli małżeństwem przez ponad 20 lat. To ona przez lata wspierała go w najtrudniejszych momentach, pomagała w karierze i znosiła związek na odległość. Teraz, pierwszy raz od śmierci dziennikarza, zdecydowała się opowiedzieć, jak wyglądało ich życie.  Dlaczego się zgodziłam? Bo poczułam, że przyszedł ten moment. Czasem traktuję mówienie i pisanie jak autoterapię. Zamykanie rozdziałów w życiu. Ten się domknął - powiedziała.  Marianna Dufek zdecydowała się opowiedzieć o cieniach małżeństwa z Kamilem Durczokiem.  Marianna Dufek szczerze o Kamilu Durczoku Śmierć Kamila Durczoka poruszyła wszystkich. Choć dziennikarz przez ostatnie miesiące przed śmiercią mierzył się z problemami zdrowotnymi i w wywiadach podkreślał, że częściej widuje się z lekarzem, niż własnym bratem, to wciąż miał mnóstwo planów zawodowych na przyszłość.  Była żona dziennikarza była jedną z pierwszych osób, która potwierdziła śmierć Kamila Durczoka.  Marianna Dufek w imieniu swoim i syna zabrała również głos i podziękowała za kondolencje, mimo że w sieci wciąż pojawiały się nieprzychylne komentarze . Teraz dziennikarka zdecydowała się na szczery wywiad z Mateuszem Szymkowiakiem dla "Fashion Magazine", w którym zdradziła, że życie z Kamilem Durczokiem nie było dla niej łatwe.  Zobacz także:  W sieci pojawiło się ostatnie nagranie z Kamilem Durczokiem. Zagrał w teledysku!  Pierwszą rozmowę z Marianną Dufek po śmierci Kamila Durczoka przeprowadził Mateusz Szymkowiak, prezenter TVP. W mediach społecznościowych dziennikarza pojawiło się kilka fragmentów z całego wywiadu, który ukaże się już niedługo.  - Trudno jest być byłą żoną Kamila Durczoka? -...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik