Jakub Kornhauser, brat Agaty Dudy ocenił prezydenturę Andrzeja Dudy
East News

Brat Agaty Dudy o dzieciństwie i żydowskich korzeniach: "Nigdy nie miałem problemu z tym, że mam żydowskich przodków"

Jakub Kornhauser, brat Agaty Dudy ocenił prezydenturę Andrzeja Dudy
East News

Jakub Kornhauser - brat Agaty Dudy - udzielił wywiadu dla "Wyborczej". Znany poeta oraz krytyk literacki opowiedział o tym w jakim duchu został wychowany z siostrą Agatą - oraz kiedy nastąpił pewnego rodzaju ich rozłam:

Gdy byłem mały, obowiązywały w domu dwie narracje - jedna, że rodzina taty jest żydowska, druga, że austriacka. Bawiłem się tymi narracjami i dowolnie wymieniałem. Nazwisko Kornhauser - z końcówką er - jest przecież typowo austriackie. Nigdy nie miałem też problemu z tym, że mam żydowskich przodków, przeciwnie - był to dla mnie powód do dumy - powiedział w rozmowie z "Wyborczą".

Polecamy: Internauci przyrównują Magdę Steczkowską do Agaty Dudy! Czy panie faktycznie wyglądają jak bliźniaczki? Te sześć zdjęć jest na to najlepszym dowodem!

 

Kornhauser w wywiadzie wspominał o tym jak widział swojego ojca - można powiedzieć, że dziadkowie o niego walczyli:

Rano dziadek, który aktywnie działał w gminie żydowskiej, zabierał tatę do domu modlitwy, wieczorem babcia próbowała nauczyć go pacierza. Jakby przeciągali linę. Mama jest katoliczką, w takim duchu wychowywała Agatę i mnie. Ja już w liceum przestałem wierzyć w tę wspólnotowość, choć podobnie jak tata wierzę w coś nadprzyrodzonego. Nie jestem racjonalistą, racjonalne podejście do rzeczywistości bardzo mnie denerwuje. Może dlatego zajmuję się surrealizmem i magicznymi historiami, a zinstytucjonalizowane, zhierarchizowane religie bardzo mnie odstręczają - dodał Jakub Kornhauser.

Brat Agaty Dudy krytycznie o prezydencie

Przypomnijmy, że Kornhauser udzielił wywiadu w "Dużym Formacie" rok temu - wtedy krytykował prezydenturę Andrzeja Dudy:

Nie zdziwię się, jeśli prezydent Duda stanie za to przed Trybunałem Stanu. Uważałem, że jest to samodzielny, racjonalnie myślący człowiek. Sądziłem, że będzie w stanie jako prezydent, który ma poważną legitymację społeczną, postawić na swoim. Ale z drugiej strony szczerze mu współczuję, bo widzę jak on się męczy - mówił wówczas Jakub Kornhauser.

 

Zobacz także: Ekspert od wizerunku OSTRO o Agacie Dudzie: "Jest rodzajem paprotki. Jej mowa ciała zdradza wszystko". O co chodzi?

 

Jakub Kornhauser

Jakub Kornhauser, brat Agaty Dudy ocenił prezydenturę Andrzeja Dudy
East News

 

Opowiedział o rodzinie, m.in. o swojej siostrze Agacie

Andrzej Duda, Agata Duda
East News

Więcej na temat Andrzej Duda Agata Duda
Przeładuj

Jak Paula Tumala zareagowała na wieść o ciąży bliźniaczej? Taka reakcja to zupełna normalność!

zobacz 01:36