Anja Rubik protestuje przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej
Facebook

Anja Rubik urządza Czarny marsz w Paryżu. Wspiera w ten sposób Czarny protest kobiet!

Anja Rubik protestuje przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej
Facebook

Anja Rubik jest bardzo zaangażowana w prawa kobiet. Dlatego, mimo że jest w Paryżu na Tygodniach Mody i ma tam zobowiązania zawodowe, to organizuje Czarny marsz od polską ambasadą w Paryżu. Zachęca wszystkich, żeby się przyłączyli - jutro 2 października o 15.00! Razem z Anją Rubik w proteście i marszu będzie uczestniczyć przyjaciółka Rubik - Mary Komasa.

 

Azja Rubik czarny marsz w Paryżu

Zwyciężymy !!! Widzę Was wszystkich PRO CHOICE w niedzielę w Paryżu pod Polską Ambasadą o 15. - napisała Anja Rubik pod zdjęciem na Instagramie.

Anji Rubik nie jest obojętne to, co się dzieje w Polsce z prawami kobiet. Z całym sercem wspiera poniedziałkowy Czarny protest (3.10) i dzisiejszy Czarny marsz.

Dziewczyny, dziewczynki, kobiety i mężczyźni pro choice jestem z Wami! Podziwiam was , walczących w Polsce o prawa człowieka . Dostęp do legalnej aborcji to kwestia zdrowia i bezpieczeństwa, nie ideologii . Zapraszam wszystkich, którzy nie chcą cierpienia, poniżenia i śmierci kobiet - przyjdźcie 1 października o godzinie 13 pod Sejm w Warszawie !!! Nie poddawajcie się, solidarność i odwaga to potężna broń - napisała na Instagramie Rubik.

Zobacz: "Gęba pełna religijnych frazesów, w głowie lateks, a w gaciach pożar". Paulina Młynarska "dziękuje" Ziemkiewiczowi

Właśnie teraz o godzinie 13:00 pod Sejmem odbędzie się demonstracja przeciwko zaostrzaniu przepisów aborcyjnych. Marsze mają się odbyć też na ulicach innych polskich miast.  A w poniedziałek Polki, tak jak Islandki 40 lat temu, nie pójdą do pracy i na uczelnie, by sprzeciwić się zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

Zobacz także: "Czarny protest": Gwiazdy sprzeciwiają się próbie zaostrzenia ustawy antyaborycjnej! ZDJĘCIA

 

Anja Rubik jest feministką.

Anja Rubik popiera "Czarny protest"
Instagram

 

Anja Rubik będzie walczyć o prawa Polek w Paryżu.

Anja Rubik na wakacjach

Więcej na temat Anja Rubik aborcja Mary Komasa
Przeładuj

Oliwia i Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" nie są razem? Instagram mamy Łukasza wskazuje na coś innego...

zobacz 01:14