Mary Komasa

Mary Komasa to jedna z oryginalniejszych artystek polskiej sceny muzycznej. Jest autorką takich piosenek, jak m.in.: "Pull me Up", "Oh Lord", "Sweet Revenge", "Farewell My Heart". Mary Komasa pochodzi z artystycznej rodziny, jednym z jej braci jest Jan Komasa - reżyser "Bożego Ciała", a mężem Antoni Łazarkiewicz - kompozytor i muzyk.

Imię: Maria Wiktoria

Nazwisko: Komasa-Łazarkiewicz

Nazwisko panieńskie: Komasa

Pseudonim: Mary Komasa

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 1985

r.

Znak zodiaku: brak informacji

Zawód: wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, modelka, instrumentalistka

Osoby - związki: Życiowym partnerem Mary Komasa jest muzyk i kompozytor Antoni Aleksander Łazarkiewicz. Skomponował muzykę m.in. do filmów "Boisko bezdomnych", "W ciemności" czy "Miasto 44".

Rodzice: Mary Komasa to córka aktora Wiesława Komasy oraz wokalistki i producentki muzycznej Giny Komasy.

Rodzeństwo: Piosenkarka ma troje rodzeństwa: Zofię Komasę - kostiumografkę, brata bliźniaka Szymona Komasę - wokalistę i aktora - oraz Jana Tadeusza Komasę - reżysera i scenarzystę filmowego (w 2020 r. jego film "Boże Ciało" był nominowany do Oscara w kategorii "Najlepszy film międzynarodowy").

Dzieci: Artystka 19.12.2021 r. została mamą. Urodziła syna, któremu dała imiona Victor Antoni. W wielu wywiadach podkreślała, że długo nie mogła zajść w ciążę z powodu endometriozy. O dziecko starała się 13 lat.

BIO: Mary Komasa urodziła się w 1985 r. w Poznaniu. Wychowywała się w Warszawie. Szkolenie muzyczne rozpoczęła jako sześciolatka. Uczyła się śpiewu operowego oraz gry na fortepianie, klawesynie, organach. W młodości wyjechała do Paryża. Tam próbowała swoich sił jako modelka. Związana była z domem mody Rue du Mail. Artystka współpracuje z wytwórnią muzyczną Warner Music Poland. Tworzy muzykę w gatunku alternative, dream pop. W jej utworach można jednak znaleźć elementy klasycznego rocka, bluegrassu, new wave czy gospel. Artystka podczas tworzenia lubi korzystać z rzadkich, nietypowych instrumentów i starych mikrofonów. Prywatnie Mary Komasa jest żoną Antoniego Łazarkiewicza i mamą Victora Antoniego. Mieszka w Berlinie.

Znana z: Mary Komasa to piosenkarka znana na polskiej, ale i zagranicznej scenie muzycznej. W 2009 r. uświetniła swoim występem pokaz mody Maciej Zienia, który odbył się w Teatrze Wielkim Opery Narodowej. W 2015 r. wydała debiutancki album. Producentem płyty był Guy Sternberg - znany ze współpracy z Depeche Mode czy Yōko Ono. Jej singlowe nagranie "City Of My Dreams" (2014 r.) użyto w ścieżce dźwiękowej serialu "Dziecko Rosemary", a utwór "I Bugged Your Brain" trafił na ścieżkę serialu "Głęboka woda". Artystka pracowała również przy ścieżkach dźwiękowych do takich filmów, jak m.in. "Janosik. Prawdziwa historia", "Powrócić w twe ramiona". Piosenki Mary Komasy to m.in.: "Pull me Up", "Oh Lord", "Sweet Revenge", "Farewell My Heart", "Lost Me", "Point Of No Return", "Come".

Funkcja w telewizji: Mary Komasa wystąpiła w roli Zofii w filmie "Ukąszenie" (2019 r.) w reżyserii Heleny Oborskiej. Produkcja otrzymała dwie nagrody - Srebrny Lajkonik w kategorii "Najlepszy film fabularny" i Nagrodę Specjalną Prezesa TVP SA dla autora najlepszych zdjęć w filmie dokumentalnym. Artystka zagrała też śpiewaczkę w niemiecko-polsko-litewskim dramacie "Powrócić w twe ramiona" w reżyserii Kristijonasa Vildziunasa.

Płyty: Artystka ma na swoim koncie dwa albumy. Premiera debiutanckiego "Mary Komasa" odbyła się 23.03.2015 r. Drugi krążek to "Disarm", którego premiera miała miejsce 27.09.2019 r.

Książki: brak

Nagrody: Mary Komasa była dwa razy nominowana do Fryderyków. Pierwszy raz w 2016 r. w kategorii "Fonograficzny debiut roku" za "Mary Komasę", a drugi raz w 2020 r. w kategorii "Album roku (muzyka alternatywna)" za "Disarm".

Link na Instagram: @marykomasa

Link FB: @marykomasamusic
Advertisement MPU index