Anita Werner o Grzegorzu Miecugowie

Anita Werner wspomina ostatnie spotkanie z Grzegorzem Miecugowem. O czym rozmawiali?

Anita Werner o Grzegorzu Miecugowie

26 sierpnia odszedł Grzegorz Miecugow. Miał 61 lat. Od lat wybitny dziennikarz zmagał się z chorobą nowotworową. O raku płuc dowiedział się w 2011 roku. Wówczas tak mówił o chorobie: 

Poczułem wyraźnie, że moje dni są policzone. Nie w tysiącach, ale w dziesiątkach, setkach. (...) Nie. Ja się nad tym zastanawiam od bardzo dawna. Wtedy, w lipcu, dowiedziałem się, że moje rozmyślania mogą być nagle przerwane, a ja jestem na to niegotowy. Nie wiem jednak, czy kiedykolwiek człowiek jest  gotowy... Ja nie byłem gotowy, żeby to przyjąć do wiadomości, że być może jesienią będzie po wszystkim. - mówił Miecugow dla "Gali".

Zobacz: NIE ŻYJE Grzegorz Miecugow! Co mówili o nim jego syn i żona? "Tata ma poczucie humoru, ale ja mam chyba..."

Anita Werner wspomina ostatnie spotkanie z Miecugowem

Grzegorz Miecugowa dla wielu dziennikarzy był wielkim autorytetem, nauczycielem. Tak jak dla Anity Werner, która kiedy zaczynała dopiero swoją karierę w telewizji, miała szansę pracować u jego boku:

Kiedy trafiłam do stacji informacyjnej, do TVN24, od samego początku w tej drodze towarzyszył mi  Grzegorz. Zanim trafiłam na rozmowę kwalifikacyjną jako ubiegająca się o pracę, kompletnie zielona, młoda osoba w TVN24, zanim to się stało, trafiłam na casting do innego programu TVN. Na tym castingu, na zdjęciach próbnych byłam z Grzegorzem. To był nasz pierwszy kontakt, wtedy go poznałam osobiście - opowiadała dziennikarka "Faktów" TVN. 

Werner ma z nim tylko dobre wspomnienia.

Od samego początku traktował mnie bardzo życzliwie, jako swoją uczennicę. Z czasem, jako bardzo bliską osobę, jako osobę, której poświęca się czas i dla której zawsze ma się czas, żeby coś doradzić - mówiła Werner. 

Zobacz: Jeszcze o 10 rano mówił, próbował nawiązać kontakt" Tomasz Sianecki nie może się pogodzić z odejściem przyjaciela

Anita Werner opowiedziała również o ostatnim spotkaniu z Grzegorzem Miecugowem. Spotkali się na parkingu pod siedzibą stacji.  Werner komplementowała Miecugowa, bo schudł i rzucił palenie:

Tak się cieszył, jak to usłyszał. Rozmawialiśmy także o tym jak rzucił palenie. O plusach tego - powiedziała dziennikarka.

Zobacz: Alkohol, hazard, nikotyna... Miecugow szczerze przyznawał się do uzależnień "Problem pojawił się równo ze startem TVN"

Anita Werner wspomina Grzegorza Miecugowa. 

Anita Werner na gali Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta
East News

Grzegorz Miecugow nie żyje - miał 61 lat. 

Marta Kuligowska żegna Miecugowa

Więcej na temat Anita Werner Grzegorz Miecugow
Przeładuj

Doda ostro komentuje postawę Kingi i Agaty Dudy w sprawie aborcji! Dawno tak mocno się nie wzburzyła

zobacz 01:54