Violetta Arlak

      Jej droga na scenę była dość wyboista. Dziś Violetta Arlak - bo o niej mowa - jest jedną z najbardziej popularnych polskich aktorek. Występowała na deskach teatrów w Kielcach i Krakowie. Jeździ ze swoimi spektaklami po całym kraju. Widzowie pokochali ją za rolę Haliny Kozioł, głośnej i ekspresyjnej wójtowej z Wilkowyi. Sprawdź, w jakich jeszcze produkcjach można ją oglądać.

      Imię: Violetta

      Nazwisko: Zmarlak

      Nazwisko Panieńskie: Zmarlak

      Pseudonim: Viola Arlak

      Wzrost: 174 cm

      Data urodzenia: 22 stycznia 1968 roku

      Znak zodiaku: wodnik

      Zawód: aktorka teatralna, estradowa, serialowa i filmowa

      Osoby - związki:Bartosz Żukowski - aktor teatralny, filmowy i serialowy (długość związku 7 lat);Jacek Bielański - aktor, scenarzysta, muzyk i poeta dobrze znany w łódzkim środowisku artystycznym (długość związku 9 lat).

      Rodzice: -

      Dzieci: brak

      Rodzeństwo: młodszy brat Paweł

      BIO: Violetta Arlak przyszła na świat w Wieliczce. Już w dzieciństwie przejawiała talenty artystyczne, choć nie od razu je dostrzeżono. Co ciekawe, nigdy nie marzyła o zostaniu aktorką. Chciała być baletnicą, ale z biegiem czasu zmieniła zdanie. Trzykrotnie próbowała wstąpić w szeregi studentów szkoły teatralnej. Niestety bez powodzenia. Dopiero egzamin eksternistyczny zakończył się sukcesem. Ma na swoim koncie mnóstwo ról w spektaklach, filmach i serialach. Zadebiutowała na deskach Teatru 38. Przez wiele lat była związana z Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Występowała też w Krakowskim Teatrze Scena STU. Po przeprowadzce do stolicy nawiązała współpracę między innymi z Och-Teatrem, Teatrem Polonia czy Teatrem Capitol. Na dużym ekranie pojawiła się po raz pierwszy w filmie "Nic" w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej. Szybko zaskarbiła sobie sympatię widzów i uznanie środowiska artystycznego, czego najlepszym dowodem są liczne nagrody oraz wysokie miejsca w różnego rodzaju plebiscytach. Chętnie obdarowuje najbliższych prezentami, nawet bez specjalnej okazji. Uwielbia tańczyć. Pojawiła się w programie telewizyjnym "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" u boku Krzysztofa Hulboja (2014). Wychodzi z założenia, że nic nie dzieje się bez powodu, a jedne drzwi zamykają się po to, by inne mogły się otworzyć. W życiu kieruje się intuicją. Nie stroni od ryzyka.

      Znana z: roli Haliny Kozioł w "Ranczu". Wcielała się w tę postać przez dziesięć lat. Wystąpiła zarówno w telewizyjnej, jak i w kinowej wersji przygód mieszkańców wsi Wilkowyje. Aktorka pojawiła się w ponad trzydziestu spektaklach ("Kiedy kota nie ma...", "Dziwna para", "Przyszedł mężczyzna do kobiety", "Zemsta", "Moralność Pani Dulskiej", "Ballady i romanse", "Panna Julia", "Balladyna", "Miłość ci wszystko wypaczy" itd.). Zagrała też w wielu filmach i serialach, między innymi w produkcjach, takich jak: "Dzień świra", "Chłopaki nie płaczą", "Dzień Kobiet", "Tatuśkowie", "Huśtawka" czy "Zróbmy sobie wnuka", "Na dobre i na złe", "M jak miłość", "Kasia i Tomek", "Tajemnica twierdzy szyfrów".

      Funkcja w filmie: - aktorka drugoplanowa w filmie "Nic" (1998); - aktorka epizodyczna w filmie "Wojtek" (1999); - aktorka drugoplanowa w serialu "M jak miłość"__(2000); - aktorka epizodyczna w filmie "Chłopaki nie płaczą" (2000); - aktorka epizodyczna w filmie__"Przedwiośnie" (2001); - aktorka drugoplanowa w filmie "Cześć Tereska"__(2001); - aktorka epizodyczna w filmie "Dzień świra"__(2002); - aktorka epizodyczna w filmie "Zróbmy sobie wnuka"__(2003); - aktorka epizodyczna w filmie "Pręgi" (2004); - aktorka epizodyczna w filmie "Ja wam pokażę!"__(2006); - jedna z głównych ról w serialu "Ranczo"__(2006-2016); - aktorka epizodyczna w filmie "7 uczuć"__(2018); - aktorka epizodyczna w filmie "Miłość na zakręcie"__(2019); - aktorka epizodyczna w filmie "Kraj" (2020).

      Płyta: brak

      Książki: brak

      Nagrody:

    • Dzika Róża w roku 1993, 1997, 1998 i 1999. To nagroda dla najpopularniejszej aktorki Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach przyznawana przez publiczność;
    • wyróżnienie w I Turnieju Monologów na 39 Kaliskich Spotkaniach Teatralnych (1999);
    • I miejsce w plebiscycie studenckiego Koła Miłośników Teatru "Premiera" w Kielcach (2000);
    • Nagroda Wojewody Kieleckiego (1994, 1998);
    • Nagroda Prezydenta Kielc (1995).
    • LINK Instagram: https://www.instagram.com/viola.arlak_fanpage/

      Link FB: https://pl-pl.facebook.com/violetta.arlak1