Tomasz Iwan

Tomasz Iwan to jeden z najpopularniejszych polskich piłkarzy. Z holenderskim klubem PSV Eindhoven zdobył dwa tytuły mistrza kraju. Był zawodnikiem klubów austriackich i ekstraklasy w barwach Olimpii Poznań, Lecha Poznań i Warty Poznań. Sprawdź, w jakim filmie zagrał Tomasz Iwan!

Imię: Tomasz

Nazwisko: Iwan

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: Ajwen

Wzrost: 183 cm

Data urodzenia: 12.06.1971

Znak zodiaku: bliźnięta

Zawód: piłkarz

Osoby - związki: Tomasz Iwan był żonaty. Owocem małżeństwa są dorosłe już bliźnięta: Oskar Iwan i Tina Iwan. Drugi oficjalny związek mężczyzny to ten z dziennikarką telewizyjną, Natalią Jakułą. Para doczekała się synka Wiktora. Obecnie Tomasz Iwan jest związany z modelką Karoliną Woźniak.

Rodzice: Alicja Iwan oraz legenda piłki nożnej - Ludwik Iwan

Dzieci: Tomasz Iwan jest ojcem trojga dzieci - bliźniąt Tiny i Oskara z pierwszego małżeństwa oraz Wiktora ze związku z Natalią Jakułą.

Rodzeństwo: piłkarz Mirosław Iwan

BIO: Tomasz Iwan: były piłkarz, reprezentant Polski, biznesmen, dyrektor reprezentacji Polski ds. organizacyjnych (od 2013 r. do 2018 r.), były przewodniczący Komisji ds. Piłki Plażowej PZPN oraz były trener polskiej reprezentacji w piłce plażowej. Prywatnie syn legendy piłki nożnej Ludwika Iwana i Alicji Iwan oraz brat byłego piłkarza Mirosława Iwana. Urodził się 12 czerwca 1971 roku w Ustce. Ma trójkę dzieci: Oskara i Tinę z pierwszego małżeństwa oraz Wiktora ze związku z Natalią Jakułą. Karierę piłkarską rozpoczął w roku 1988 w Jantarze Ustka. W 1991 roku zadebiutował w Ekstraklasie w GKS Olimpia Poznań. Pierwszym zagranicznym klubem Tomka Iwana był natomiast holenderski Roda JC Kerkrade. W lidze holenderskiej grał około 7 lat. W 1995 roku zadebiutował w reprezentacji Polski podczas meczu Polska - Francja. W 2002 roku zagrał ostatni mecz w kadrze na spotkaniu Polska - Rumunia. Jako reprezentant Polski strzelił 4 bramki i rozegrał 40 spotkań. W 1997 roku PSV Eindhoven zapłacił 3,2 mln USD za transfer Tomka Iwana. Z tym klubem zdobył on dwa tytuły mistrza kraju. W latach 2001-2005 był zawodnikiem klubów austriackich, a w sezonie 2005/2006 grał w zespole Lecha Poznań. Doznał jednak kontuzji i zakończył karierę zawodniczą. W 2013 roku objął stanowisko dyrektora reprezentacji Polski do spraw organizacyjnych. Tę karierę zakończył w 2018 roku. W międzyczasie rozwijał się jako przedsiębiorca, muzyk oraz... aktor! W 2000 roku nagrał piosenkę pt. "Polska do boju" wraz z Norbim i Piotrem Świerczewskim. W 2001 roku zagrał rolę mężczyzny w barze "U Zdzicha" w "Poranku kojota". W 2011 roku wystąpił w teledysku do utworu "Dziwne zachowania" Grupy Operacyjnej. Jakie są zainteresowania Tomasza Iwana? Okazuje się, że oprócz piłki nożnej interesują go komputery, elektronika i motoryzacja. Iwan jest też fanem skuterów wodnych i może się pochwalić mistrzostwem polski w kategorii Vip Race. Mężczyzna interesuje się grą na gitarze, dobrym kinem i grami komputerowymi. Po karierze piłkarskiej zajął się prowadzeniem pensjonatu, dyskoteki Genesis, restauracji sushi w Zakopanem oraz firmy eventowej. Obecnie poświęca dużo czasu dzieciom i wspólnym podróżom. Jak sam przyznaje, w czasach zawodowego uprawiania piłki nożnej był rzadkim gościem w domu i nie zwiedzał miejsc, w których grał. Teraz nadrabia stracony czas i cieszy się życiem. Jest w związku z modelką i założycielką galerii sztuki "KAWAI ART GALLERY", Karoliną Woźniak. Z młodszym synem Wiktorem uwielbia grę w golfa, piłkę nożną i wspinaczkę górską.

Znany z: wielkiej kariery piłkarskiej. Był jednym z dwóch piłkarzy, którzy grali w I lidze w barwach klubów Olimpia Poznań, Lech Poznań i Warta Poznań.

Funkcja w filmie: - "Poranek kojota" jako mężczyzna w barze "U Zdzicha" (2001).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
  • "Odkrycie roku" w plebiscycie tygodnika sportowego "Piłka Nożna" (1995).


  • LINK Instagram: @tomek__iwan


    Link FB: brak
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index