Sylwia Gliwa

Sylwia Gliwa znana jest szerszej publiczności z roli Moniki Zięby w serialu "Na Wspólnej", w którą wciela się od 2003 r. Aktorkę można było też obejrzeć w "Klanie", "Pierwszej miłości" oraz w "Kasi i Tomku". Wystąpiła też w filmie "Karol. Człowiek, który został papieżem", w którym zagrała postać Janiny Kuroń. Prywatnie spotykała się z Borysem Szycem, Marcinem Biernackim czy Sławkiem Blaszewskim.

Imię: Sylwia

Nazwisko: Gliwa

Nazwisko panieńskie: Gliwa

Pseudonim: nie ma

Wzrost: 172 cm

Data urodzenia: 07.06.1978 r.

Znak zodiaku: bliźnięta

Zawód: aktorka filmowa, serialowa, teatralna

Osoby - związki: Sylwia Gliwa spotykała się przez 4 lata z aktorem Borysem Szycem. Poznali się jeszcze w szkole teatralnej. Następnie jej partnerem był młodszy o 12 lat model Szymon Panecki. Później dziennikarz i kierowca wyścigowy Marcin Biernacki. Para wzięła ślub 27.08.2011 r. (po roku znajomości). W 2019 r. mężczyzna złożył pozew o rozwód. Pojawiły się nawet doniesienia, że Biernacki miał złożyć zawiadomienie o znęcaniu się nad nim Sylwii Gliwy. Aktorka spotykała się też z Janem Wieczorkowskim, Sławkiem Blaszewskim czy Andrzejem Zielińskim. W 2021 r. jej partnerem został prezes firmy informatycznej Bogumił Zięba.

Rodzice: brak informacji

Rodzeństwo: aktorka ma siostrę i brata

Dzieci: Sylwia Gliwa ma syna. Chłopiec urodził się w 2012 r.

BIO: Sylwia Gliwa urodziła się w 1978 r. Jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach. Ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Odbyła warsztaty w nowojorskim Lee Strasberg Theatre and Film Institute. Zadebiutowała na szklanym ekranie w 2001 r. w serialu "Klan", gdzie wcielała się w postać studentki Krystyny Lubicz. W tym samym roku przypadł jej debiut w filmie "Zakochana dziewczyna" w reżyserii Tomasza Świątkowskiego. W latach 2001-2003 współpracowała z Teatrem Współczesnym w Warszawie, od 2004 r. do 2006 r. z Teatrem Narodowym i Teatrem Rozmaitości w Warszawie. Teraz spotkać ją można na deskach Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie i Teatru Miejskiego w Gdyni. Aktorka ma dość burzliwe życie uczuciowe. Spotykała się z mężczyznami znanymi ze świata mediów.

Znana z: Sylwia Gliwa szerszej publiczności znana jest zwłaszcza z serialu "Na Wspólnej", w którym już przez kilkanaście lat wciela się w postać Moniki Zięby, córki Marii i Włodka. Publiczność pamiętać ją też z roli Justi, pracownicy agencji reklamowej w serialu "Doręczyciel" czy Weroniki, córki Więcławskich z "Rancza". Aktorka ma na swoim koncie udział w dziesiątkach innych seriali, w tym m.in. w "Kasi i Tomku", "Na dobre i na złe", "Pierwszej miłości". Jedną z bardziej znanych kreacji Sylwii Gliwy jest postać Janiny Kuroń w filmie "Karol. Człowiek, który został papieżem" w reżyserii Giacomo Battiato. Sylwia Gliwa zagrała w wielu spektaklach teatralnych, m.in. w "Czerwonych Kometach", "Matce Cierpiącej" w reżyserii Jarosława Tumidajskiego, "Barbarzyńcach", "Płatonowie" w reżyserii Agnieszki Glińskiej. W 2008 r. zagrała w teledysku do utworu "Ławka" Formacji Nieżywych Schabuff.

Funkcja w telewizji: Oto wybrane produkcje, w których wystąpiła Sylwia Gliwa: - Teatr Telewizji "Odszkodowanie" (2000 r.), - Teatr Telewizji "Śmierć za śmierć" (2000 r.), - aktorka w serialu "Klan" (2001-2002), - aktorka w filmie "Zakochana dziewczyna" (2001 r.), - Teatr Telewizji "Opera mydlana" (2001 r.), - aktorka w serialu "Kasia i Tomek" (2002-2003), - aktorka w serialu "Defekt" (2003 r.), - aktorka w serialu "Na Wspólnej" (od 2003 r.), - aktorka w filmie "Karol. Człowiek, który został papieżem" (2004 r.), - aktorka w filmie "Siedem grzechów popcooltury" (2005 r.), - aktorka w filmie "Dzisiaj jest piątek" (2006 r.), - aktorka dubbingowa w filmie "Na fali" (2007 r.), - aktorka dubbingowa w grze "Prince of Persia" (2008 r.), - aktorka w serialu "Pierwsza miłość" (2010 r.), - aktorka w serialu "Powiedz tak!" (2015 r.), - aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (2020 r.), - aktorka w serialu "Mecenas Porada" (2021 r.).

Płyty: nie ma

Książki: nie ma

Nagrody: nie ma

Link na Instagram: @sylwia\_gliwa

Link FB: @SylwiaGliwa
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index