Sara Chmiel

Sara Chmiel od lat jest związana z branżą muzyczną. Występuje w zespole Łzy. Stroni jednak od blasku fleszy. Do mediów przedostaje się niewiele informacji na temat jej życia prywatnego. Co wiadomo o wokalistce? Czy wyszła za mąż i założyła rodzinę? Jakie przeboje ma na swoim koncie? Sprawdź.

Imię: Sara

Nazwisko: Chmiel-Gromala

Nazwisko panieńskie: Chmiel

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 14 lipca 1991 roku

Znak zodiaku: rak

Zawód: piosenkarka i aktorka musicalowa, wokalistka zespołu Łzy, autorka tekstów

Osoby - związki:Andrzej Gromala (pseudonim Gromee) - DJ, producent muzyczny oraz autor tekstów. Razem z Lukasem Meijerem reprezentował Polskę na 63. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2018 roku. Współpracował również przy Eurowizji Junior w 2019 i 2020 roku. Zasiadał w jury programu telewizyjnego "Twoja twarz brzmi znajomo". Para stanęła na ślubnym kobiercu 7 kwietnia 2018 roku, a kilka miesięcy później powitała na świecie syna Franciszka. Artyści mają również córkę. W 2021 roku media obiegła informacja, że ich rodzina powiększy się po raz trzeci.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: syn Franciszek (urodzony 28 października 2018 roku) i córka Helena (przyszła na świat 11 października 2020 roku). W 2021 roku para poinformowała, że oczekuje trzeciego dziecka.

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Sara Chmiel przyszła na świat w Dąbrowie Tarnowskiej. Od dziecka interesuje się muzyką. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy. Uczyła się gry na fortepianie. Ma również talenty wokalne, a sukces odniosła już jako szesnastolatka. Zajęła pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów "Kaunas Talent". Triumfowała także na Międzynarodowym Festiwalu "Srebrna Yantra" i Międzynarodowym Festiwalu "Małe Gwiazdeczki". W 2009 roku rozpoczęła przygodę z musicalem. Otrzymała angaż do "High School Musical on stage" i zagrała główną rolę Gabrielli Montez. Występowała na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego. Potem przyszły kolejne propozycje. W 2011 roku zajęła miejsce Anny Wyszkoni w zespole Łzy. Grupa nagrała trzy albumy studyjne z jej udziałem. Sara Chmiel angażuje się również w działalność charytatywną. Wspólnie z agencją reklamową ArtGroup stworzyła projekt zatytułowany "Łzy szczęścia". Akcja ma jeden cel - zwrócić uwagę na problemy, z jakimi zmagają się dzieci, zwłaszcza w okresie pandemii. Mowa tu o cyberprzemocy i depresji. W życiu codziennym Sara Chmiel poświęca się najważniejszej roli swojego życia - byciu mamą. Dzieci często towarzyszą jej podczas wyjazdów na koncerty. Warto zwrócić uwagę na fakt, że artystka nie tylko śpiewa, ale również komponuje i pisze teksty. Stworzyła słowa do piosenki Alicji Tracz, która reprezentowała Polskę na Eurowizji Junior w 2020 roku.

Znana z : działalności muzycznej i występów w zespole Łzy. Brała udział w trzeciej edycji programu telewizyjnego "Mam talent". Była ambasadorką Światowych Dni Młodzieży 2016.

Funkcja w filmie: - aktorka w musicalu "High School Musical on stage" (2009); - aktorka w musicalu "Hair" (2010); - aktorka w musicalu "Summertime" (2010).

Płyty:
 • "Bez słów..." (2011);
 • "Zbieg okoliczności" (2014);
 • "Łzy 20" (2016).


 • Książki: brak

  Nagrody:I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów "Kaunas Talent" na Litwie (2007);I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu "Srebrna Yantra" (2007);Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu "Małe Gwiazdeczki" w Bułgarii (2007);II nagroda na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w konkursie "Debiutów", gdzie występowała razem z zespołem "Mocha" (2009).

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/sarachmiel/


  Link FB: Brak informacji na temat oficjalnego profilu.
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index