Maria Niklińska

Maria Niklińska to polska aktorka i piosenkarka. Szersza widownia zna ją z takich filmów jak "Czarny", "Ciacho" oraz "Jutro idziemy do kina". Niklińska pojawiła się też w serialach - m.in. "Klan", "Na dobre i na złe" czy "Na krawędzi". Była aktorką dubbingową w polskich wersjach językowych wielu produkcji, a w dzieciństwie prowadziła program "5-10-15".

Imię: Maria

Nazwisko: Niklińska

Nazwisko panieńskie: Niklińska

Pseudonim: brak

Wzrost: 166 cm

Data urodzenia: 28.12.1983 r.

Znak zodiaku: Koziorożec

Zawód: aktorka, piosenkarka

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: Mama Marii Niklińskiej to popularna dziennikarka Jolanta Fajkowska. Kobieta rozwiodła się z biologicznym ojcem aktorki, gdy ta była dzieckiem. Brak informacji na temat jego imienia, wiadomo jedynie, że Maria nosi po nim nazwisko.

Dzieci: brak

Rodzeństwo: Maria Niklińska ma dwie przyrodnie siostry ze strony ojca.

BIO: Maria Niklińska to polska aktorka, piosenkarka i córka znanej dziennikarki Jolanty Fajkowskiej. Urodziła się 28 grudnia 1983 roku w Warszawie. Ukończyła LXVII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz Warszawską Akademię Teatralną. Studiowała w Nowym Jorku w Circle in the Square Theatre School. Została też przyjęta na SGH w Warszawie i Akademię Teatralną. Od zawsze uwielbiała kino, teatr, książki i muzykę. Nic więc dziwnego, że karierę telewizyjną zaczynała w tak młodym wieku! Mała Marysia zachwycała widzów w popularnym programie "5-10-15", który prowadziła przez całą podstawówkę! W kolejnych latach zagrała w "Tajemnicy Sagali", "Klanie", "Pierwszej miłości", "Na dobre i na złe" i "Kryminalni". Debiutem filmowym Marii Niklińskiej był film "Stara baśń: Kiedy słońce było bogiem". Młoda aktorka zagrała też w wielu spektaklach teatralnych. Pojawiła się m.in. w "Tiramisu", "Hamlet 44", "Śluby panieńskie", "Odejścia", "Pamiętnik cnotliwego rozpustnika" czy "Carmen, czyli sztuka na 10 telefonów komórkowych". Oprócz aktorstwa interesuje ją muzyka, która jest wielką pasją Niklińskiej. Kobieta nagrała płytę "Maria", a za utwór "Tango rozbitych serc" otrzymała Brązowy Samowar podczas Festiwalu Piosenki Rosyjskiej. Nagrała też singiel "Ten pierwszy" do filmu "Łukasiewicz - nafciarz romantyk" oraz teledysk do utworu "Make It". Oprócz tego prowadziła program "Łagodna na drodze" i była reporterką w "Nowsze Mazowsze". W 2010 roku uczestniczyła w show "Taniec z gwiazdami", a rok wcześniej pojawiła się w "Jak oni śpiewają?".

Znana z: filmów takich jak "Czarny", "Prosto z nieba", "Ciacho" czy "Jutro idziemy do kina". Marysia Niklińska pojawiła się też w serialach ("Na Wspólnej", "Klan" i "Na krawędzi"). Widzowie kojarzą ją także jako aktorkę dubbingową. Swojego głosu użyczyła takim postaciom jak: Katelin w "I bądź tu mądra", Barker w "Krypto superpies", Alex w "Księżniczka z Krainy Słoni", Jelonka w "Dzwoneczek", "Dzwoneczek i zaginiony skarb", "Dzwoneczek i uczynne wróżki", "Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł", "Dzwoneczek i bestia z Nibylandii" oraz "Dzwoneczek i tajemnica piratów", Molly z "Ben 10: Obcy rój", Jamie w "Harriet szpieguje - wojna blogów", Jade West z "Victoria znaczy zwycięstwo", Gisela w "Connor Health: Szpieg stażysta", CeCe w "Taniec rządzi", Dana z "Camp Rock 2: wielki finał", Jelonka w "Wielkie zawody w Przystani Elfów", Graciela w "Grachi", Edda w "Thor ratuje przyjaciół", Lucille w "Przygoda w Paryżu", wróżka w "Pinokio", Avalon w "Nie-przyjaciele", Raven w "Ever After High", Gia w "Power Rangers Megaforce" czy Sfinksa w "Przygody Kota w butach".

Funkcja w filmie (wybrane produkcje):
 • aktorka w filmie "Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem" (2003)
 • aktorka w filmie "Rozdroże café" (2005)
 • aktorka w filmie "Ja wam pokażę!" (2006)
 • aktorka w filmie "Jutro idziemy do kina" (2007)
 • aktorka w filmie "Czarny" (2008)
 • aktorka w filmie "Nie przynoś mi nigdy krokusów!" (2009)
 • aktorka w filmie "Wódeczka i panienki" (2009)
 • aktorka w filmie "Ciacho" jako Anetka (2010)
 • aktorka w filmie "Prosto z nieba" (2011)
 • aktorka w filmie "Siostry" (2017)
 • aktorka w filmie "Czyściec" (2020)


 • Płyty:"Maria" (2015)

  Książki: brak

  Nagrody: - Brązowy Samowar za piosenkę "Tango rozbitych serc" wykonaną wraz z Jarosławem Witaszczykiem

  LINK Instagram: @maria.niklińska


  LINK Facebook: @marianiklinskauniverse
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index