Laura Samojłowicz

Laura Samojłowicz kojarzona jest zwłaszcza z roli właścicielki hotelu, w którą wcielała się w serialu "Hotel 52". Wystąpiła też w kilku innych serialach oraz filmach, w tym m.in.: w "Gliniarzach", "Asymetrii", "Egzaminie z życia". Interesuje się muzyką. Wzięła udział w wielu muzycznych show i nagrała kilka piosenek.

Imię: Laura

Nazwisko: Samojłowicz

Nazwisko panieńskie: Samojłowicz

Pseudonim: nie ma

Wzrost: 172 cm

Data urodzenia: 14.02.1985 r.

Znak zodiaku: wodnik

Zawód: aktorka filmowa, serialowa, teatralna, piosenkarka

Osoby - związki: aktorka niechętnie dzieli się swoim życiem prywatnym i nic nie wiadomo o jej parterze.

Rodzice: mama - Grażyna Samojłowicz, brak informacji o ojcu.

Rodzeństwo: aktorka ma młodszego brata o imieniu Maksymilian.

Dzieci: brak

BIO: Laura Samojłowicz urodziła się w 1985 r. w Hamburgu. Cztery lata później jej rodzina wróciła do Polski. Jest absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W 2007 r. rozpoczęła karierę aktorską. Zagrała epizodyczne role w kilku serialach i spektaklach. Z czasem pojawiły się większe propozycje. Aktorka współpracowała z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatrem Kamienica, Teatrem Polskiego Radia. Robiła oszałamiającą karierę, by na jakiś czas zniknąć z mediów. Plotkowano, że powodem przerwy mógł być konflikt aktorki z reżyserem Radosławem Piwowarskim podczas kręcenia "Hotelu 52". Podczas nieobecności w mediach podróżowała po świecie - mieszkała w Estonii czy Tajlandii oraz odbyła kurs aktorski w szkole Actors Space w Berlinie. W 2014 r. podjęła pracę jako wykładowca w aktoRstudio, założonej przez Romę Gąsiorowską. Z czasem wróciła do aktorstwa i śpiewu.

Znana z: Laura Samojłowicz znana jest przede wszystkim z postaci Natalii Lipskiej - właścicielki hotelu w serialu "Hotel 52", w którą wcielała się przez kilka lat. Widzowie mogą kojarzyć ją również z roli Mai Chojnackiej, partnerki Pawła Zduńskiego, w serialu "M jak miłość", którą odgrywa na nowo po kilkuletniej przerwie. W ostatnim czasie oglądać ją można było w serialach "Policjantki i policjanci" i "Gliniarze". Laura Samojłowicz jest też utalentowana wokalnie. W 2009 r. wzięła udział w muzycznym show "Jak oni śpiewają?". Wygrała program, a nagrodą był kontrakt na nagranie płyty. Ostatecznie zrezygnowała z tej możliwości, ponieważ propozycja mijała się z jej oczekiwaniami. W tym samym roku wzięła udział w festiwalu "TOPtrendy", gdzie zaśpiewała razem z Ireną Jarocką. Wystąpiła w edycji mistrzowskiej programu "Jak oni śpiewają?", jednakże w czasie trwania show zrezygnowała z udziału z uwagi na problemy zdrowotne. W 2010 r. nagrała piosenkę "Eine dicke Zigarre" do serialu "Czas honoru", z zespołem Funky Trip Foundation utwory do serialu "Hotel 52" oraz "Jutro nie nadejdzie nigdy" do serialu "Ojciec Mateusz". Wystąpiła gościnnie w piosence "W sieci" Rozbójnika Alibaby. Aktorka pojawiła się w szóstej edycji "The Voice of Poland", jednak nie przeszła etapu przesłuchań w ciemno. Laurę Samojłowicz oglądać można było również w teledyskach do piosenek "List" zespołu Chemia czy "Niesiemy dla was bombę" Donguralesko i Donatana.

Funkcja w telewizji: Oto wybrane produkcje, w jakich wystąpiła Laura Samojłowicz: - aktorka w serialu "M jak miłość" (2007-2010, od 2021 r.), - aktorka w filmie "Między nami" (2007 r.), - aktorka w serialu "Egzamin z życia" (2007-2008), - aktorka w serialu "39 i pół" (2009 r.), - aktorka w filmie "Dancing 4 U" (2010 r.), - aktorka w serialu "Hotel 52" (2010-2012), - aktorka dubbingowa w serialu "Tajemnice domu Anubisa" (2011-2013), - aktorka w serialu "Policjantki i policjanci" (2019 r.), - aktorka dubbingowa w serialu "Wiedźmin" (2019 r.), - aktorka dubbingowa w filmie "Jumanji: Następny poziom" (2019 r.), - aktorka w serialu "Asymetria" (2020 r.), - aktorka w serialu "Gliniarze" (2020-2021).

Płyty: singiel "Cień" (2019 r.)

Książki: brak

Nagrody: W 2010 r. została nominowana do nagrody Viva! Najpiękniejsi w kategorii "Najpiękniejsza Polka".

Link na Instagram: @laurasamojlowicz

Link FB: @samojlowiczofficial
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index