Krzysztof Ziemiec

Krzysztof Ziemiec to znany dziennikarz. Początkowo prowadził serwisy informacyjne w stacji TVN 24. Obecnie współpracuje z TVP 1, gdzie prezentował "Wiadomości", a teraz prowadzi "Teleexpress". Jest twórcą programów publicystycznych "Niepokonani - niezwykłe historie" czy "Mam inne zdanie". Napisał kilka książek.

Imię: Krzysztof Michał

Nazwisko: Ziemiec

Pseudonim: nie ma

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 26.06.1967 r.

Znak zodiaku: rak

Zawód: dziennikarz, prezenter telewizyjnych programów informacyjnych

Osoby - związki: Żoną dziennikarza jest Danuta Ziemiec. Poznali się na początku lat 90. na karnawałowej prywatce. W 2022 r. obchodzili 25. rocznicę ślubu. W 2009 r. para została nagrodzona "Srebrnymi Jabłkami". To nagroda czytelników miesięcznika "Pani" za najbardziej poruszającą historię miłości.

Rodzice: W 2016 r. dziennikarz stracił mamę - Marię Ziemiec z domu Kopczyńską. Ojciec Ziemca zmarł jeszcze przed jego ślubem z Danutą.

Rodzeństwo: brak informacji

Dzieci: Dziennikarz ma troje dzieci - Franka, Mariannę, Olgę.

BIO: Krzysztof Ziemiec urodził się 26.06.1967 r. w Warszawie. Uczęszczał do VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej - uzyskał dyplom inżyniera specjalisty ds. inżynierii ochrony środowiska. Po studiach zawodowo zajmował się ulepszaniem procesów uzdatniania wody i oczyszczania ścieków. Od dziecka jednak interesowała go praca w radiu, dlatego podjął kształcenie w polsko-amerykańskim studium dziennikarskim. Ziemiec oprócz pracy w radiu i telewizji zajmuje się działalnością charytatywną. Związany jest m.in. z fundacją L\`Arche, promującą aktywne czytanie dla dzieci, Hospicjum w Licheniu, Społecznym Komitetem Ratowania Zabytkowych Powązek, Fundacją Domy Wspólnoty Chleb Życia. W 2012 r. otrzymał Order Ecce Homo za działalność, która dowodzi słów "Człowiek - to brzmi dumnie". Dziennikarz otarł się o śmierć, kiedy w jego mieszkaniu wybuchł pożar. Podczas ratowania rodziny jego ciało w 40% uległo poparzeniu. Prywatnie jest w wieloletnim związku z Danutą, z którą ma troje dzieci - Mariannę, Olgę i Frania.

Znany z: Krzysztof Ziemiec przez mniej więcej 10 lat prowadził audycję "Zapraszamy do Trójki" w Programie III Polskiego Radia. Później zaczął pracę w telewizji. Przez pierwsze 3 lata funkcjonowania kanału TVN 24 pracował jako wydawca i prezenter programów informacyjnych. Później związał się z TVP 1, TVP 2, TV Puls, Canal+. Dziennikarz prowadził liczne programy publicystyczne, w tym np. "Niepokonani - niezwykłe historie", "Mam inne zdanie". Znany jest przede wszystkim z "Wiadomości", w których występował w latach 2004-2006, a po przerwie związanej z wypadkiem ponownie w okresie 2009-2019. Ziemiec od 2019 r. występuje w "Teleexpressie". Był narratorem w filmie "Jan Paweł II szukałem Was" w reżyserii Jarosława Szmidta. Zajmuje się również nagrywaniem audiobooków. Jest lektorem książki "Wspólne odkrywanie świata, dla ojców dzieci w wieku szkolnym" Kena Canfielda czy "Pamiętnika papieskiego anioła" Pawła Zuchniewicza. Próbuje sił jako komentator, panelista i felietonista. Napisał też kilka książek.

Funkcja w filmie: narrator w "Jan Paweł II szukałem Was" (2011 r.)

Płyty: brak

Książki: - "Wszystko jest po coś" (2012 r.); - "Niepokonani" (2013 r.) - książka zawiera historie opowiadane przez uczestników programu Ziemca "Niepokonani", w tym np. Kuby Błaszczykowskiego, Radosława Pazury, Eleni, Romana Kluska, Jacka Olszewskiego, Moniki Kuszyńskiej; - "Rozmowy z dystansu" (2014 r.) - zbiór wywiadów m.in. z Jarosławem Kaczyńskim, Adamem Danielem Rotfeldem, Anną Dymną, Waldemarem Skrzypczakiem, kard. Stanisławem Dziwiszem; - "Wysiedleni. Akcja Wisła 1947" (2017 r.); - "Różaniec bez granic, czyli medialne emocje wokół akcji modlitewnej" (2018 r.).

Nagrody:
 • Tulipany Narodowego Dnia Życia - nagroda z okazji Narodowego Dnia Życia (2010 r.);
 • nagroda w konkursie "Oczy szeroko otwarte" (2010 r.);
 • Wiktor w kategorii "Najpopularniejszy prezenter telewizyjny" (2011 r.);
 • Telekamera w kategorii "Informacje - osobowość" (2011 r.);
 • Telekamera w kategorii "Prezenter informacji" (2012 r.);
 • Order Ecce Homo (2012 r.);
 • Nagroda Główna w Konkursie im. Seweryna Pieniężnego (2017 r.).


 • LINK Instagram: brak

  Link FB: @KrzysztofZiemiec
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index