Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Krzysztof Ziemiec odszedł z Wiadomości
Newsy

Krzysztof Ziemiec odszedł z "Wiadomości" w TVP. Wiemy, kto go zastąpi!

 

Krzysztof Ziemiec zrezygnował z prowadzenia "Wiadomości" w TVP 1! Czy to oznacza, że Ziemiec żegna się z Telewizją Publiczną na zawsze? Wirtualnemedia.pl podają, że Ziemiec będzie nadal prowadził programy w TVP Info - m.in. „Minęła 20” oraz „Woronicza 17”. Z kolei Presse.pl donosi, że być może pojawi się w „Teleexpressie”. 

 

Doda bierze rozwód. Z kim była związana przed Emilem Stępniem?

Krzysztof Ziemiec odchodzi z "Wiadomości"

Przez ostatnie miesiące Krzysztof Ziemiec był nie raz mocno krytykowany przez widzów i innych dziennikarzy za stronniczość i brak rzetelności dziennikarskiej. Niektórzy mówili wprost, że stał się twarzą tzw. "dobrej zmiany". Inni wytykali mu, że bez problemu potrafił zapowiadać materiały mocno uderzające w opozycję, ale również Jurka Owsiaka czy WOŚP. 

Wydaje mi się, że on w tym wszystkim się zagubił. Jest jedną z moich największych porażek. 12 lat temu budowaliśmy program w oparciu o pewne wartości i zasady, a Krzysio był ich wielkim orędownikiem i dobrze się w nich odnajdywał. Wiem, że teraz nie jest mu w "Wiadomościach" łatwo, sam to przyznał, gdy jakiś czas temu z nim rozmawiałem. I to chyba jest tak, że będąc w środku stracił perspektywę. Sądzę, że wykonuje mnóstwo działań, walczy o jakieś zadania, o to, żeby coś zostało powiedziane, jak wzmianka o finale WOŚP, którą dał zupełnie od siebie. Wygrywając jakieś małe wojenki, sądzi, że robi nie najgorzej. Ale to subiektywny obraz, bo z zewnątrz wygląda to tak, że stał się elementem złego - tak mówił o nim były szef "Wiadomości", Robert Kozak. 

 

Ziemca swego czasu ostro krytykowała Magdalena Jehton, związana kiedyś z radiową Trójką. Zarzucała mu, że „wciska ludziom kit” i nie można nazwać go dziennikarzem:

 

Po prostu jest mi go szkoda. Firmuje swoją osobą to, co wyrabiają w "Wiadomościach"... Zacytuję Stefana Kisielewskiego - Kisiela, którego słowa oddają doskonale obecną sytuację, także w TVP: "To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać!" A wielu ludzi właśnie zaczęło się urządzać. Ja się z tym nie godzę. [...] Krzysiek w "Wiadomościach" był. On jest w innej sytuacji. Znaczna część ekipy przyszła z zewnątrz. Jak widać po to, aby prezentować stanowisko władz i wciskać ludziom kit. Oni mają misję wciskania kitu, nie zaś dziennikarstwa.

Co o jego rezygnacji mówi zaś Karolina Korwin Piotrowska?

 

To się nazywa „długi rozbieg”. Twarzy nie odzyska. Zbyt długo firmował nią manipulacje i szczucie jednych na drugich. A to był kiedyś naprawdę dobry dziennikarz - napisała na Instagramie.

 

Wirtualnemedia.pl podają, że Ziemca zastąpi Edyta Lewandowska, związana z TVP od 1997 roku. Dziennikarz na razie nie komentuje tych informacji i nie zdradza powodów swojej decyzji. 

 

Dobra zmiana?

 

Zobacz: Ziemiec o tragicznym wypadku: To był ból nie z tej ziemi. Zdarzało mi się wyć

 

Krzysztofa Ziemca ma zastąpić Edyta Lewandowska.

Edyta Lewandowska, Krzysztof Ziemiec

Krzysztof Ziemiec
ONS.pl

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Krzysztof Ziemiec, Jerzy Owsiak
Twitter/ONS
Newsy
Po 16-sekundowej wzmiance o WOŚP w "Wiadomościach" Krzysztof Ziemiec komentuje: "Został wydany na mnie wyrok"
"Rodzina i ja..."

Brak zaangażowania TVP oraz Krzysztofa Ziemca, który prowadził niedzielne wydanie "Wiadomości", rozgrzały Internet do czerwoności. Przypomnijmy, wzmianka w "Wiadomościach" o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy trwała całe... 16 sekund. Internauci w większości są bezlitośni dla Ziemca. Ale czy słusznie? Na jego kontach na portalach społecznościowych pojawiła się cała masa negatywnych komentarzy. ( Zobacz też:  "Wiadomości" TVP poświęciły WOŚP tylko 16 sekund! Widzowie: "Hańba!". Zobacz, co powiedział Ziemiec ) Panie Krzysztofie, kiedy był Pan autentyczny? Wtedy kiedy zostały zrobione zdjęcia w linku, czy dziś kiedy poświęcił Pan jedynie dwa zdania dla akcji, którą kiedyś Pan wspierał? A może coś się zmieniło od tego czasu? Jeżeli tak, to co? A może nigdy Pan szczerze nie wspierał WOŚP? Albo dziś działał Pan wbrew sobie? Jak to jest? - można przeczytać na profilu Ziemca. Komentarz Krzysztofa Ziemca: "Rodzina i ja..."   Polecamy:  Rusin, Kraśko, Zielińska, Rozenek, Dereszowska, Herbuś i wiele innych! Gwiazdy wspierały dziś WOŚP!   Jak całe zamieszanie komentuje prowadzący "Wiadomości"? Krzysztof Ziemiec przyznał w rozmowie z Fakt24, że wspiera aktywnie WOŚP razem ze swoją rodziną i że nie rozumie nagonki na jego osobę. Został wydany na mnie wyrok. Niesprawiedliwy. Rodzina i ja wsparliśmy orkiestrę – powiedział w rozmowie z Fakt24.pl Krzysztof Ziemiec. Ziemiec został również zapytany przez Fakt24.pl o to, czy wzmianka na końcu wydania "Wiadomości" była zaplanowana wcześniej i rozpisana w scenariuszu czy też wprowadzenie jej było jego decyzją. Ziemiec na to pytanie nie chciał odpowiedzieć, natomiast Centrum Informacji TVP twierdzi, że był to element zaplanowany, został jedynie przerwany "ze względu na błąd realizatora".   Wierzycie, że tak było naprawdę?   Polecamy:  Padnie...

Jerzy Owsiak, Krzysztof Ziemiec
EastNews
Newsy
"Wiadomości" TVP poświęciły WOŚP tylko 16 sekund! Widzowie: "Hańba!". Zobacz, co powiedział Ziemiec
Zobacz WIDEO

"Wiadomości" Telewizji Polskiej poświęciły 25. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kilkanaście sekund. TVP przez cały dzień milczała na temat zbiórki WOŚP. Informacja została podana dopiero w głównym wydaniu "Wiadomości". Była to jedynie krótka wzmianka prowadzącego Krzysztofa Ziemca.    Zobacz też:  Rusin, Kraśko, Zielińska, Rozenek, Dereszowska, Herbuś i wiele innych! Gwiazdy wspierały dziś WOŚP!   "Wiadomości" o 25. finale WOŚP Materiał na temat 25. finału WOŚP trwał zaledwie 16,5 sekundy. Nie został przygotowany reportaż filmowy z ogólnopolskiej akcji. Nie pokazano sztabów w największych miastach Polski i za granicą. Informację ujęto w trzech zdaniach. Jeszcze jedna informacja. Trwa 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane fundusze wspomogą zakup sprzętów do szpitalnych oddziałów ogólnopediatrycznych i geriatrycznych. Do tej pory wolontariusze zebrali ponad 22 miliony złotych  - powiedział Krzysztof Ziemiec. Na Facebooku dziennikarza pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy. Fani WOŚP mają Ziemcowi za złe, że w prowadzonym przez niego serwisie informacyjnym taka mało czasu poświęcono ogólnopolskiej zbiórce, w którą co roku angażują się milion Polaków. Krzysztof, dałeś czadu! 9 minut o skokach narciarskich i 6 sekund o WOŚP. Dużo zdrowia dla ciebie i rodziny!   Prawdę mówiąc to hańba co dziś wyprawia tvp ignorując Orkiestrę - czytamy w internecie. Przypomnijmy, że w tym roku, TVP po raz pierwszy od początku istnienia WOŚP nie zdecydowało się na transmitowanie wydarzenia. Głównym patronem 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była stacja TVN. Do tej pory zebrano ponad 62 miliony złotych.   Polecamy:  Padnie rekord? Już ponad 62 mln zł. zebranych w 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!  ...

Karolina Korwin Piotrowska krytykuje Krzysztofa Ziemca
Newsy
Korwin Piotrowska OSTRO o Ziemcu: "Jak skretyniała do szczętu i upadła na samo dno mentalnego mroku gwiazda szołbizu"
Co napisała Karolina Korwin Piotrowska?

Karolina Korwin Piotrowska skomentowała wpadkę Krzysztofa Ziemca w "Wiadomościach". Dziennikarka w swoim felietonie nie kryje oburzenia po tym jak Ziemiec, w programie na żywo, powiedział, że dokumenty (znalezione kilka dni temu w domu generała Czesława Kiszczaka) mające świadczyć o tym, że Lech Wałęsa współpracował z SB  są " autentyczne, co potwierdził grafolog ". Krzysztof Ziemiec za swoją wpadkę przeprosił już na Facebooku. Niestety, jak zauważa Karolina Korwin Piotrowska, post z jego przeprosinami mogło zobaczyć zaledwie kilka tysięcy fanów, a kłamstwo na antenie usłyszało nawet kilka milionów widzów. Prowadząca "Magiel Towarzyski" nie kryje oburzenia zachowaniem Ziemca. Dzisiaj Ziemiec zorientował się, że wpadka była, posypuje głowę popiołem i przeprasza za swój błąd. Robi to na facebooku. Jak jakaś skretyniała do szczętu i upadła na samo dno mentalnego mroku gwiazda szołbizu, która lata tam, na fejsbunia, zamiast do prawnika, konfesjonału czy do psychiatry. Tam Cię utulą, zrozumieją albo wyleją szambo. (...) Będzie sprostowanie w "Wiadomościach"? Na oczach milionów ludzi, których dzień wcześniej pan okłamał? Panie Ziemiec, skłamał pan brzydko, ludzie to widzieli i kłamstwo poszło w eter. Podobno jest Pan taki moralny, rozmodlony, naucza pan innych jak żyć, w kółko mówi o Bogu, Duchu Świętym i religii. Nie wiem, czy pan rozumie, ale wcale nie chodzi już o teczki czy o Bolka. Tu chodzi o jakieś szczątki moralności właśnie, o rzetelność i zawodowstwo, o którym to, co wiem od wczoraj, nie ma pan zielonego pojęcia. Wyciera się pan dziennikarską rzetelnością i obiektywizmem jak ścierą, a więc jedyne co pan robi, po takiej wtopie na oczach milionów, to idiotyczne oświadczenie na facebooku. Wstyd. Pana przeprosiny są warte tysiąc lajków. Tyle jest pan teraz wart. Pan, pana kariera, twarz i tak zwany profesjonalizm, a od wczoraj słowo...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner