Krzysztof Antkowiak

Krzysztof Antkowiak to człowiek wielu talentów - piosenkarz, aktor, autor tekstów, kompozytor. Zagrał główną rolę w filmie "Młode wilki ½". Niewątpliwym hitem wokalisty jest utwór "Zakazany owoc". Wiele osób kojarzy go z duetu muzycznego z Edytą Górniak "Pada śnieg". Przez wiele lat miał problemy z uzależnieniem od hazardu i alkoholu. Na długo zniknął ze sceny. Ostatnie lata to wielki powrót Krzysztofa Antkowiaka.

Imię: Krzysztof

Nazwisko: Antkowiak

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim : brak

Wzrost : brak informacji

Data urodzenia: 27.01.1973 r.

Znak zodiaku : wodnik

Zawód: piosenkarz, aktor, autor tekstów, kompozytor

Osoby - związki: niewiele wiadomo na temat życia uczuciowego Krzysztofa Antkowiaka. Jednym z bardziej medialnych jego związków był ten z piosenkarką Edytą Górniak w 1998 r. Ostatnio mówiło się o jego romansie z Magdaleną Ogórek.

Rodzice: Ojcem Krzysztofa Antkowiaka jest Witold Antkowiak, który był współtwórcą grupy muzycznej "Duet Egzotyczny". Brak informacji na temat mamy piosenkarza.

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Krzysztof Antkowiak urodził się w 1973 r. w Poznaniu. Zadebiutował w wieku 5 lat piosenką "Rivers of Babylon" na koncercie ojca, gdzie wystąpił z Orkiestrą PRiTV Zbigniewa Górnego. Jako dziesięciolatek miał wypadek, w wyniku którego przez 4 lata się jąkał. Jest absolwentem liceum muzycznego i Akademii Muzycznej w Poznaniu. Gra na fortepianie. Współpracował z takimi wydawnictwami muzycznymi, jak Polskie Nagrania "Muza", Pomaton EMI, Polmark PK-157, Polskie Radio. Jest współautorem i współproducentem debiutanckiej płyty Kai Paschalskiej. Wielka kariera przerosła Antkowiaka. Zmagał się z uzależnieniem od hazardu i alkoholu. Miał myśli samobójcze. Podkreśla, że od problemów uwolniła go wiara w Boga.

Znany z: Bez wątpienia najbardziej znaną piosenką Antkowiaka jest "Zakazany owoc" z 1988 r., która dwa lata później pojawiła się w filmie Waldemara Szarka "Mów mi Rockefeller". Muzyk występował w programie "Dyskoteka pana Jacka". Jest wykonawcą piosenki "Mumifikacja" w grze "Na kłopoty Pantera" (1996 r.). W 1999 r. skomponował muzykę do filmów "Stępem, marsz..." i "Dowody na istnienie Hanny K.". Antkowiak występował w duecie z Edytą Górniak w świątecznej piosence "Pada śnieg" (1995 r.). Innym znanym jego singlem bożonarodzeniowym jest "Cały z kochania" (2015 r.) czy "Czas pojednań" (2017 r.). W 2017 r. uczestniczył w "Twoja twarz brzmi znajomo", finalnie zajął drugie miejsce. Wydana w 2020 r. płyta "Zostanie mi muzyka..." do słów ks. Piotra Pawlukiewicza pokryła się platyną. Antkowiak współpracował m.in. z Grzegorzem Ciechowskim, Stanisławą Celińską, Majką Jeżowską, Kają Paschalską.

Funkcja w filmie: Piosenkarz próbował swoich sił na szklanym ekranie. Zagrał główną rolę w filmie "Młode wilki ½" (1997 r.). Wcielił się w postać Krzyśka Drozdowskiego. Wystąpił w nim obok Pawła Deląga, Anny Muchy czy Jarosława Jakimowicza. Później zdarzały się niewielkie role, jak postać Piotra Wolana w serialu "Barwy szczęścia" (2018-2019 r.).

Płyta: - albumy studyjne: "Zakazany owoc" (1989 r.), "Delfin" (1997 r.), "Dirt on TV (2015 r.), "Zostanie mi muzyka..." (2020 r.) - kasety: "Zakazany owoc" (1988 r.), "Światowe przeboje i moje" (1991 r.) - płyty sesyjne: "Mathplanete" (2006 r.) - występ gościnny - składanki: "Dyskoteka pana Jacka" (1988 r., utwory "Przyjaciel wie", "Za mały"), "Dyskoteka pana Jacka II" (1991 r., utwór "Dłonie"), "Dyskoteka pana Jacka III" (1994 r., utwory "Dłonie II", "Jak Robin Hood"), "Złota Kolekcja - Jacek Cygan" (2000 r., utwory "Za mały", "Zakazany owoc", "Pada śnieg", "Dłonie", "Dłonie II").

Książki : brak

Nagrody : Muzyk uhonorowany został licznymi nagrodami, w tym m.in. zdobył nagrodę jury na Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Koninie (1986 r.), otrzymał wyróżnienie i nagrodę publiczności na 25. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu za utwór "Zakazany owoc" (1988 r.). Dwa lata później zdobył I Nagrodę na Festiwalu Piosenki Włoskiej w Zamościu.

LINK Instagram: @krzysztof\_antkowiak\_official

Link FB: @krzysztof.antkowiak
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index