Kinga Korta

Widzowie TVN znają Kingę Kortę przede wszystkim jako jedną z "Żon Hollywood". Piękna i bogata bizneswoman pokazuje, jak wygląda jej "American dream", a także pozwala widzom śledzić swoje codzienne życie. Kinga Korta jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, dzięki którym stała się również celebrytką oraz influencerką. Prywatnie jest żoną Filipińczyka i szczęśliwą mamą synka Graysona.

Imię: Kinga

Nazwisko: Korta

Nazwisko panieńskie: Korta

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 1973 r. (brak szczegółowych informacji dotyczących daty urodzenia)

Znak zodiaku: brak informacji

Zawód: bizneswoman, modelka, fashionistka, influencerka

Osoby - związki: - Mąż Chet - para poznała się, gdy Korta była na kontrakcie w Tajlandii. Filipińczyk i Polka od razu przypadli sobie do gustu. To właśnie z powodu partnera polska bizneswoman przeprowadziła się do Kalifornii, zamieszkała w Los Angeles i stała się słynną "żoną Hollywood".

Rodzice: Brak informacji na ten temat, Kinga Korta wspomina jedynie, że urodziła się i wychowała w przeciętnie sytuowanej rodzinie.

Dzieci: syn Grayson (ur. 2018)

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Kinga Korta: bizneswoman, modelka, fashionistka, influencerka. Jako mała dziewczynka marzyła o karierze aktorskiej lub muzycznej, jednak nie mogła zrealizować swoich marzeń. Pochodziła ze zwyczajnej rodziny, a jej charakterystyczną cechą była (i wciąż jest) ogromna odwaga w podejmowaniu decyzji. Postanowiła zrobić karierę za granicą, mimo że początkowo nie znała dobrze języka ani nie miała zbyt wiele pieniędzy. Pierwsze kroki jako bizneswoman stawiała w Wielkiej Brytanii - w Londynie otworzyła luksusową kwiaciarnię, która szybko zaczęła przynosić ogromne zyski. Upór i determinacja sprawiły, że odniosła bardzo duży sukces. W Tajlandii na kontrakcie poznała Filipińczyka Cheta, swojego przyszłego męża, który przyleciał tam w interesach z Kalifornii. Para niemal od razu zaczęła planować wspólne życie. Mężczyzna rozważał przeprowadzkę do Londynu, gdzie Korta prowadziła własny biznes, a nawet do Polski. Z powodu niezbyt zadowalających perspektyw zakochani zdecydowali się jednak zamieszkać w domu Cheta w Los Angeles. To właśnie tutaj mieszka obecnie słynna "żona Hollywood", która zajmuje się nie tylko prowadzeniem interesów. Jej ogromną pasją jest macierzyństwo. W 2018 roku urodziła synka Greysona. Para nigdy nie ukrywała, że chłopiec został poczęty dzięki metodzie in vitro. Media często krytykowały Kortę z powodu późnego macierzyństwa, jednak ona nie przejmuje się negatywnymi komentarzami, ponieważ doskonale czuje się w roli mamy. Z tego powodu zmieniła też swój dotychczasowy styl z ekstrawaganckiego na bardziej casualowy.

Znana z: programu rozrywkowego "Żony Hollywood". To reality show, które pokazuje życie polskich kobiet sukcesu w USA. Każda z nich ma własny przepis na "American dream" i chętnie dzieli się nim z widzami, zapraszając kamery do swojego codziennego życia. Kinga Korta była jedną z najpopularniejszych uczestniczek tego programu. Dzięki niemu stała się rozpoznawalna i wkroczyła do świata celebrytów. Na Instagramie, gdzie regularnie zamieszcza swoje zmysłowe zdjęcia, obserwuje ją ponad 100 tys. użytkowników. To wynik, którego może pozazdrościć niejeden polski aktor. Celebrytka często pojawia się w mediach, gdzie komentowany jest głównie jej wiek. Data urodzenia tej influencerki dla wielu stanowi zagadkę, aby ją jednak poznać, wystarczy sprawdzić dane w Krajowym Rejestrze Sądowym, gdzie zarejestrowana jest działalność gospodarcza Korty. Dziennikarze często poruszają również temat późnego macierzyństwa celebrytki. Po sukcesie "Żon Hollywood" Kinga Korta spróbowała swoich sił w innej produkcji TVN. Fani mogli oglądać ją w jednym z odcinków paradokumentu "Szpital".

Funkcja w filmie: brak

Płyta: brak

Książki: brak

Nagrody: brak

LINK Instagram: @kingakorta


LINK Facebook: @Kinga Korta
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index