Jason Derulo

Jason Derulo to wokalista, autor tekstów, producent muzyczny. Sprzedał ponad 30 mln singli. Każdy z jego albumów uzyskał status złotej płyty.

Imię: Joason Joel

Nazwisko: Desrouleaux

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: Jason Derulo

Wzrost: 183 cm

Data urodzenia: 21.09.1989 r.

Znak zodiaku: panna

Zawód: wokalista, autor tekstów, producent muzyczny, choreograf

Osoby - związki:partnerka Jena Frumes, 2020-2021.

Rodzice: matka Jocelyne Desrouleaux, ojciec Joel Desrouleaux

Dzieci: Jason King Derulo (ur. 2021).

Rodzeństwo: dwoje

BIO: Jason Derulo przygodę ze sceną muzyczną zaczął bardzo wcześnie, bo już w wieku 5 lat. Mając zaledwie 8 lat, zaczął pisać pierwsze piosenki. Ukończył Dillard High School for the Performing Arts na Florydzie, a następnie wyjechał do Nowego Jorku, by kontynuować naukę w The American Musical and Dramatic Academy, gdzie podjął studia na kierunku teatr muzyczny. Występował na deskach teatru. Zagrał główne role m.in. w sztukach "Ragtime", "Smokey Joe's Cafe". Jason Derulo poza graniem w teatrze był również tekściarzem. Pisał m.in. dla artystów, takich jak: Sean Kingston, Lil Wayne, Cassie, Diddy. W wieku nastoletnim jego talent muzyczny Jasona odkrył producent J.R. Rotema, który zaoferował mu kontrakt z wytwórnią Warner Music Group. W 2009 roku Derulo wydał swój debiutancki singiel "Whatcha Say", który w dniu premiery zajął 54. miejsce na liście Billboard Hot 100, a już 3 miesiące później dostał się na szczyt zestawienia. Będąc na fali popularności, miesiąc później muzyk wydał swój drugi singiel "In My Head", który również dostał się na listę Billboard Hot 100 i zajął na niej 5. miejsce. W 2010 roku Jason Derulo wydał debiutancki album zatytułowany "Jason Derulo". Krążek nie tylko podbijał listy amerykańskie, ale zyskał popularność również w Europie. W 2011 roku Jason wydał drugi album, a singiel "Don't Wanna Go Home" utwierdził jego pozycję gwiazdy międzynarodowej, dotarł bowiem na światowe listy hitów. Jason był również producentem wykonawczym krążka. Jego kolejne albumy natychmiast po premierze zajmowały wysokie miejsca na liście Billboard Hot 100. W 2014 roku Jason Derulo, był najczęściej granym muzykiem w radiu. W 2015 roku zajął fotel jurora w 12 sezonie programu tanecznego "So You Think You Can Dance". W tym samym roku wydał pochodzący z nowego albumu singiel "Want To Want Me". Utwór okazał się kolejnym międzynarodowym hitem, zajął wysokie pozycje na listach muzycznych. Piosenka Jasona Derulo stała się również najczęściej odtwarzanym utworem w historii na liście amerykańskiej Top 40. W 2020 roku wydał on nowy singiel "Savage Love", który natychmiast stał się numerem jeden w wielu krajach. Jason Derulo sprzedał ponad 30 mln singli, każda z jego płyt zyskała status złotej, a single pokrywały się wielokrotną platyną.

Znany z: utworów: "Watcha Say", "In My Head", "Don't Wanna Go Home", "Want to Want Me", "Take You Dancing"

Funkcja w filmie:aktor w filmie musicalowym "Koty", 2019;aktor w filmie "Spinnging Gold", 2020.

Płyty: - album "Jason Derulo", 2010; - album "Future History", 2011; - album "Tattoos/Talk Dirty", 2013; - album "Everything Is 4", 2015.

Autor tekstów:utwór "Bossy" dla Birdman;utwór "My House" dla Cassie;utwór "She Can't Love You", dla Cassie;utwór "Rain" dla Donnie Klang;utwór "My Life" dla Pitbulla;utwór "Danger" dla Stat Quo.

Książki: brak

Nagrody:
  • 2010 - nagroda Teen Choice Awards w kategorii Choice R&B Track za singiel "In My Head";
  • 2010 - nagroda Teen Choice Awards w kategorii Choice R&B Album za krążek "Jason Derulo";
  • 2011 - nagroda BMI Pop Music Award w kategorii autor tekstu za utwory: "In My Head", "Ridin", "Whatcha Say", "Replay".


  • Link Instagram: https://www.instagram.com/jasonderulo/

    Link FB: https://www.facebook.com/jasonderulo
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index