Ewelina Flinta

Ewelina Flinta to polska piosenkarka, znana przede wszystkim z udziału w "Idolu" i zajęcia w tym programie zaszczytnego 2. miejsca. Autorka takich hitów, jak: "Żałuję", "Nie kłam, że kochasz mnie". Występowała na wielu muzycznych wydarzeniach: Sopot Festiwal, Sylwester z Jedynką, Festiwal TOPtrendy, Festiwal Piosenki Krajów Nadbałtyckich czy podczas koncertu pn. "Podziel się Posiłkiem", organizowanego przez Fundację Polsat. Na scenie występowała z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej, w tym z Ryszardem Rynkowskim i Łukaszem Zagrobelnym. Zaśpiewała dwa utwory ("Zmierzch" i "Utwierdź mnie"), które następnie pojawiły się na płycie "Starsi panowie" autorstwa Pawła Kukiza i Macieja Maleńczuka.

Imię: Ewelina Agnieszka

Nazwisko: Flinta

Nazwisko panieńskie: Flinta

Pseudonim: -

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 24.10.1979 r.

Znak zodiaku: skorpion

Zawód: piosenkarka

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: brak informacji

Dzieci: brak informacji

Rodzeństwo: siostra Aneta Flinta-Małachowska

BIO: Ewelina Flinta urodziła się 24 października 1979 roku w Lubsku. Od zawsze wykazywała zamiłowanie do muzyki rockowej. W 1995 roku dołączyła do zespołu rockowego Alioth. Dwa lata później śpiewała w zespole Dobre Piwo, a następnie w Surprise. W latach 2001-2002 kilkukrotnie występowała na deskach warszawskiego Teatru Studio Buffo. Przełomem w muzycznej karierze wokalistki był udział w programie typu talent show "Idol" w 2002 roku. Potem kariera nabrała tempa i artystka zaczęła zdobywać liczne nagrody i wyróżnienia od muzycznego środowiska.Piosenkarka chroni swoje życie prywatne i raczej nie dzieli się nim z fanami w mediach społecznościowych. Stąd też niewiele wiadomo o tym, kim byli jej rodzice ani czy jest z kimś w stałym związku. Jeśli już odkrywa rąbka tajemnicy, to pokazuje się na zdjęciach ze starszą siostrą Anetą, o której napisała na Instagramie: "Błyskotliwa, inteligentna, z ciętym żartem zawsze w punkt".

Znana z: występu w talent show "Idol" w 2002 roku, w którym dotarła aż do finału i zajęła 2. miejsce. Największą popularność przyniósł wokalistce singiel "Żałuję" z debiutanckiej płyty "Przeznaczenie", którego premiera miała miejsce w kwietniu 2003 roku. Utwór natychmiast podbił serca słuchaczy i dostał się na topowe listy przebojów, a płyta w niecałe pół roku od premiery pokryła się złotem. Kolejnym hitem, który nierozerwalnie kojarzy się z Eweliną Flintą, jest piosenka "Nie kłam, że kochasz mnie", wykonana w duecie z Łukaszem Zagrobelnym w 2008 roku. Utwór promował film "Nie kłam kochanie" i podobnie jak przebój "Żałuję" stał się ogromnym przebojem, za który wokalistka dostała wiele nagród i wyróżnień, między innymi: Superjedynkę, Mikrofon "Popcornu", Nagrodę VIVA Comet 2008 czy 2. miejsce w konkursie Telekamery w kategorii "Muzyka".

Funkcja w filmie: brak

Płyty: - album studyjny "Przeznaczenie", wydany przez BMG Poland, Zic Zac w 2003 r. (na którym znajduje się jeden z hitów piosenkarki - utwór "Żałuję"); - album studyjny "Nie znasz mnie", wydany przez Sony BMG Music Entertainment Poland w 2005 r.

Książki: brak

Nagrody:
 • Róże "Gali" w kategorii "Najpiękniejszy debiut" (2003);
 • Nagroda Bravoora w kategorii "Wokalistka roku" (2003);
 • Eska Music Awards w kategorii "Artystka roku" (2004);
 • Mikrofon "Popcornu" w kategorii "Wokalistka roku" (2004);
 • Nagroda Superjedynki w kategorii "Wokalistka roku" (2004 i 2005);
 • Nagroda Superjedynki w kategorii "Przebój roku" za piosenkę "Nie kłam, że kochasz mnie" (2008);
 • Nagroda Publiczności na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich (2008);
 • Nagroda VIVA Comet 2008 w kategorii "Dzwonek roku" za piosenkę "Nie kłam, że kochasz mnie";
 • nagroda za najlepszy teledysk do muzyki pop na Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film za piosenkę "Nie kłam, że kochasz mnie".


 • LINK Instagram: @ewelina\_flinta

  Link Facebook: @ewelinaflinta
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index