Emily Ratajkowski

Emily Ratajkowski pochodzi z artystycznej rodziny. Ojciec ma polsko-niemieckie korzenie, a matka izraelskie. Pierwsze sukcesy filmowe Emily odniosła już jako nastolatka. Aktorka robi również karierę modelingową. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Imię: Emily O'Hara

Nazwisko: Ratajkowski

Nazwisko panieńskie: Ratajkowski

Pseudonim: brak

Wzrost: 171 cm

Data urodzenia: 7.06.1991 r.

Znak zodiaku: bliźnięta

Zawód: aktorka filmowa, serialowa i telewizyjna, modelka, pisarka

Osoby - związki:
 • partner Jeff Magid (2014-2018);
 • mąż Sebastian Bear-McClard (od 2018 r.).


 • Rodzice: John David Ratajkowski i Kathleen Anne Balgley

  Dzieci: syn Sylvester Apollo (ur. w 2021 r.)

  Rodzeństwo : brak

  BIO: Emily Ratajkowski urodziła się w Londynie, ale po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych dorastała w Encinitas w Kalifornii. Jej ojciec ma polskie pochodzenie, natomiast matka jest Żydówką. Oboje są artystami, więc Emily jako ich jedyna córka nie mogła pójść inną drogą. Ratajkowski w dzieciństwie interesowała się sportem, baletem i aktorstwem. Już jako mała dziewczynka zachwycała urodą, aż w końcu spróbowała sił w modelingu. Pierwszy kontrakt z agencją modelek Ford Models podpisała w wieku 14 lat. Wtedy postanowiła, że chce na poważnie związać się z branżą fashion. Choć rozpoczęła studia z zakresu sztuk pięknych na Uniwersytecie Kalifornijskim, po roku z nich zrezygnowała, aby kontynuować karierę modelki na pełen etat.Ratajkowski szybko zaczęła odnosić sukcesy. Dzięki współpracy z fotografem Tonym Duranem w 2012 roku trafiła na okładkę "Treats!", czasopisma poświęconego erotyce artystycznej. Ta sesja sprawiła, że została zauważona przez muzyków Robina Thicke'a i Pharrella Williamsa, którzy zaproponowali jej główną rolę w swoim teledysku "Niewyraźne linie" (2013). Występ uznano za kontrowersyjny z uwagi na jego seksistowski charakter. Twórcom zarzucano promocję gwałtu, choć ich fani uważali, że klip wyraża kobiecą siłę i wolność seksualną. Z tego powodu oskarżono Ratajkowski o wspieranie mizoginii i szowinizmu. Sama aktorka nie czuła się uprzedmiotowiona i podkreślała, że udział w teledysku dał jej możliwość opowiedzenia o feminizmie i roli kobiet w popkulturze. Emily wystąpiła także w dwóch innych teledyskach - "Love Somebody" zespołu Maroon 5 oraz "Fast Car" Taio Cruza.Choć praca modelki była dla Ratajkowski bardzo fascynująca, nigdy nie porzuciła marzeń o Hollywood. Gdy miała 15 lat, wzięła udział w przesłuchaniach do serialu "iCarly", w którym zagrała niewielką rolę Tashy. Mimo że wystąpiła tylko w dwóch odcinkach i odradzano jej aktorstwo, Emily się nie poddała i dalej uczęszczała na castingi. Jej upór zaowocował kolejnymi występami, m.in. u boku Bena Afflecka w thrillerze "Zaginiona dziewczyna", gdzie zagrała jego namiętną kochankę.W 2014 roku prywatne nagie zdjęcia Emily wyciekły do Internetu, a kilka miesięcy później fotograf Richard Prince przywłaszczył sobie jedno ze zdjęć z Instagrama aktorki, które później opublikował na wystawie w Gagosian Gallery w Nowym Jorku. W 2021 roku Ratajkowski zrobiła sobie zdjęcie na tle tej fotografii, z którego utworzyła niewymienialny token (NFT). Sprzedano go na aukcji Christie's za 175 000 dolarów. Aktorka chciała w ten sposób zwrócić uwagę na problem własności wizerunkowej w Internecie.

  Znana: z roli Tashy w serialu "iCarly", w którym wystąpiła w 2009 roku. Zagrała również Andie Fitzgerald, kochankę Bena Afflecka, w filmie "Zaginiona dziewczyna" (2014). Rozpoznawalność przyniósł jej występ w filmie "Jestem taka piękna" (2018).

  Funkcja w filmie (wybrana filmografia): - aktorka w filmie "Andrew's Alteration" (2004); - aktorka w serialu "iCarly" (2009); - aktorka w filmie "Zaginiona dziewczyna" (2014); - aktorka w filmie "Ekipa" (2015); - aktorka w serialu "The Spoils Before Dying" (2015); - aktorka w filmie "Jesteśmy twoimi przyjaciółmi" (2015); - aktorka w serialu "Easy" (2016); - aktorka w filmie "Witaj w raju" (2018); - aktorka w filmie "Jestem taka piękna" (2018); - aktorka w filmie "In Darkness" (2018); - aktorka w filmie "Złodziej i oszustka" (2019).

  Płyty: brak

  Książki: "My body" (2021).

  Nagrody: brak

  Link Instagram: @emrata


  Link FB: @Officialemilyratajkowski
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index