Dominika Kluźniak

Dominika Kluźniak jest niezwykle utalentowaną osobą. Występuje w teatrze, a kilka z jej kreacji zostało nagrodzonych. Widzowie telewizyjni znają ją z wielu ról w serialach; na pewno najbardziej zapadła w pamięć dzięki postaci Ewy Mostowiak w serialu "M jak miłość". Ma też na koncie kilka ciekawych kreacji na dużym ekranie, a jedną z większych ról zagrała w filmie "Jak się pozbyć cellulitu". Dzięki charakterystycznemu głosowi bardzo często zatrudniana jest do ról dubbingowych. Niedawno zaczęła przygodę z pisarstwem, wydała debiutancką powieść "Miejsce". Poznaj więcej informacji o Dominice Kluźniak.

Imię: Dominika

Nazwisko: Kluźniak

Nazwisko panieńskie: Kluźniak

Pseudonim: -

Wzrost: 161 cm

Data urodzenia: 10.07.1980 r.

Znak zodiaku: rak

Zawód: aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa

Osoby - związki:do 2010 r. małżeństwo z Bartoszem Głogowskim, zakończone rozwodem;od 2017 r. małżeństwo z Karolem Pocheciem, aktorem teatralnym i telewizyjnym.

Rodzice: ojciec dziennikarz, matka stomatolog

Dzieci: córka Julia (ur. 2005 r.), córka (ur. 2014 r.)

Rodzeństwo: młodszy brat Jakub (zm. 2020 r.)

BIO: Dominika Kluźniak urodziła się we Wrocławiu, a wykształcenie wyższe zdobyła na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od ukończenia studiów związana jest też z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. W 2007 roku zdobyła nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za tytułową rolę w spektaklu "Pippi Pończoszanka". Również za tę sztukę otrzymała nagrodę warszawskiego Feliksa, a w ten sam sposób nagrodzona została też za dwie inne sztuki: "Obsługiwałem angielskiego króla" oraz "Sztuka bez tytułu". Od 2010 roku można ją również oglądać na scenie Teatru Narodowego w Warszawie.Jeśli chodzi o role filmowe i telewizyjne, to już w roku ukończenia studiów (2003) Dominika Kluźniak zadebiutowała niewielką rolą w serialu "Klan". Początkowo oglądać ją można było praktycznie wyłącznie w serialach, takich jak "Kryminalni" czy "Pensjonat pod Różą". Większą rolę zagrała w 2006 roku w obrazie "Co słonko widziało", opowiadającym historię trzech osób mieszkających na Śląsku. W późniejszych latach grała role głównie drugoplanowe, ale bardzo dostrzegalne dzięki dużemu temperamentowi aktorki. Tak było w przypadku "Lejdis", "Brzyduli" czy "Randki w ciemno". W 2011 roku zagrała kolejną główną rolę w komedii "Jak się pozbyć cellulitu".Dominika Kluźniar jest bardzo aktywną aktorką dubbingową, a jej głos można usłyszeć w około 50 polskich wersjach filmów zagranicznych. Użyczyła go m.in. Lisie w filmie "Simpsonowie. Wersja kinowa". Inne filmy, do których robiła dubbing, to: dwie części "Epoki lodowcowej", "Artur ratuje gwiazdkę" czy "Alicja w krainie czarów".

Znana z: widowni telewizyjnej Dominika Kluźniak znana jest przede wszystkim dzięki roli Ewy Mostowiak w serialu "M jak miłość". Występowała w tej produkcji przez siedem lat od 2012 do 2018 roku.

Funkcja w filmie (wybrane pozycje): - rola drugoplanowa w serialu "Klan" (2003); - rola drugoplanowa w serialu "Kryminalni" (2004-2006); - rola drugoplanowa w serialu "Pensjonat pod Różą" (2004-2006); - rola drugoplanowa w filmie "Cudownie ocalony" (2004); - rola drugoplanowa w serialu "Codzienna 2 m. 3" (2005); - rola główna w filmie "Co słonko widziało" (2006); - rola drugoplanowa w filmie "Lejdis" (2008); - rola drugoplanowa w serialu "BrzydUla" (2008-2009, od 2020); - rola drugoplanowa w filmie "Randka w ciemno" (2009); - rola drugoplanowa w filmie "Idealny facet dla mojej dziewczyny" (2009); - rola drugoplanowa w filmie "Randka w ciemno" (2010); - rola główna w filmie "Jak się pozbyć cellulitu" (2011); - rola drugoplanowa w serialu "Ja to mam szczęście!" (2012); - rola drugoplanowa w serialu "M jak miłość" (2012-2018); - rola drugoplanowa w filmie "Wkręceni" (2014); - rola drugoplanowa w filmie "Powidoki" (2016); - rola drugoplanowa w filmie "Gotowi na wszystko. Exterminator" (2017); - rola drugoplanowa w serialu "Stulecie Winnych" (2021).

Płyty: -

Książki: w 2019 roku Dominika Kluźniak wydała debiutancką powieść "Miejsce". Opowiada ona historię mężczyzny, który postanawia na nowo ułożyć sobie życie, uciekając w samotność.

Nagrody:
 • 2003 - nagroda dziennikarzy na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi;
 • 2004 - "Feliks Warszawski" za drugoplanową rolę kobiecą w "Obsługiwałem angielskiego króla" i w "Pamiętniku" w Teatrze Dramatycznym;
 • 2010 - "Feliks Warszawski" za drugoplanową rolę kobiecą w spektaklu "Sztuka bez tytułu";
 • 2015 - odznaczenie Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis";
 • 2017 - nagroda aktorska na festiwalu "Dwa Teatry" za sztukę "Posprzątane";
 • 2019 - nagroda aktorska na festiwalu "Dwa Teatry" za sztukę "Wesele";
 • 2019 - nagroda aktorska na festiwalu "Dwa Teatry" za sztukę "Lato".


 • LINK Instagram: -

  Link FB: https://www.facebook.com/dominikakluzniakofficial/
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index