Anna Oberc

Anna Oberc to aktorka znana z takich produkcji, jak "Fenomen", "Król życia" czy "Pani z przedszkola". Jedną z bardziej charakterystycznych postaci, w jakie się wcieliła, jest Monika Wilczewska w serialu "Singielka". Aktorka wystąpiła w wielu spektaklach teatralnych. Prywatnie jest partnerką Marcina Stocha. Para nie ma dzieci.

Imię: Anna

Nazwisko: Oberc

Nazwisko panieńskie: Oberc

Pseudonim: nie ma

Wzrost: 170 cm

Data urodzenia: 7.08.1979 r.

Znak zodiaku: lew

Zawód: aktorka serialowa, filmowa i teatralna

Osoby - związki: Anna Oberc wyszła za mąż w wieku 20 lat za licealną miłość. Jej małżeństwo rozpadło się po 9 latach. W jednym z wywiadów aktorka powiedziała: "Bałam się tej zmiany, ale była we mnie taka potrzeba i cieszę się, że się na to odważyłam, choć starano się mnie odwieść od tej decyzji". Obecnym partnerem aktorki jest Marcin Stoch, biznesmen z branży gier komputerowych.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: Anna Oberc nie ma dzieci. Podczas konferencji prasowej poświęconej serialowi "Singielka" w 2016 r. założyła sztuczny ciążowy brzuszek. Spekulowało się wówczas, że aktorka spodziewa się dziecka jak grana przez nią postać. Był to jednak tylko sposób na promocję serialu.

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Anna Oberc urodziła się w 1979 r. w Białymstoku. Ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Zadebiutowała na deskach krakowskiego Teatru Scena STU w spektaklu "Śleboda, czyli powaby życia" w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza. Aktorka współpracowała też z innymi teatrami. Można było ją oglądać na deskach m.in.: Teatru Ludowego w Krakowie, Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie, Teatru Bajka w Warszawie, Och-Teatru w Warszawie, Studia Buffo w Warszawie, Teatru Kamienica w Warszawie. Prywatnie aktorka uwielbia podróżować. Zwiedziła niemal całą Europę, Afrykę i Azję, a w planach ma podróż do Ameryki Południowej. Podczas zwiedzania nowych zakątków zawsze towarzyszy jej aparat. Fotografowanie to druga pasja Anny Oberc. Aktorka podziela pasję obecnego partnera i zainteresowała się w ostatnim czasie grami komputerowymi. Jest właścicielką firmy Weebee, która mieści się na krakowskim Kleparzu.

Znana z: Anna Oberc dała się poznać szerszej publiczności rolą Moniki Wilczewskiej, recepcjonistki redakcji portalu "Co tam?" w serialu "Singielka" (2015 r.). Aktorka wcieliła się również w postaci: Karoliny Bernsztajn "Kiki" w "Samym życiu", TW "Targowska" w "Figurancie", Wandy w "Zainwestuj w marzenia", a ostatnio Marty w "Mamy to". Wystąpiła też w serialach: "Majka", "Na dobre i na złe", "Wiadomości z drugiej ręki", "Zakochani po uszy", "Komisarz Alex", "Ślad" czy "O mnie się nie martw". Anna Oberc znana jest z gry w spektaklach, takich jak "Zemsta", "Sztuka Kochania", "Król Lear" w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, "From Poland with Love" w reżyserii Piotra Waligórskiego, "Rocky Horror Show" w reżyserii Tomasza Dutkiewicza, "Karuzela marzeń" w reżyserii Janusza Józefowicza. Aktorka gra również w filmach. Jeden z bardziej znanych to "Fenomen", za który była nominowana do Złotej Kaczki.

Funkcja w filmie: Oto wybrane produkcje, w jakich wystąpiła Anna Oberc: - "Lot 747" jako Mariola Baruk (2006 r.); - "Rysa" jako dziewczyna wynajmująca Joannie mieszkanie w Nowej Hucie (2008 r.); - "Fenomen" jako Jadźka (2010 r.); - "Pani z przedszkola" jako brunetka z telewizji (2014 r.); - "Król życia" jako Hanna (2015 r.); - "Stanisław Kaczor-Batowski. Wejście strzelców Józefa Piłsudskiego do Kielc" jako dama (2017 r.); - "Dawid i Elfy" jako kobieta na ulicy (2021 r.).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: W 2016 r. Anna Oberc otrzymała nominację do statuetki w kategorii "Nadzieja Plejady" Wielkiej Gali Gwiazd Plejady. Aktorka nominowana była również do nagrody "Złotej Kaczki" w kategorii "Najlepsza aktorka sezonu 2009/2010" za "Fenomen" (2010 r.).

LINK Instagram: @anna\_oberc

Link FB: @AnnaOberc
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index