Andżelika Piechowiak

Andżelika Piechowiak to polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, a także dziennikarka. Występuje na scenach teatrów warszawskich, w filmach i serialach. Największą popularność zyskała dzięki roli Mirki Kwiatkowskiej w serialu "M jak miłość". W 2009 roku założyła Agencję Produkcyjną Palma, która organizuje spektakle teatralne i różnego rodzaju eventy. Andżelika Piechowiak jest również dziennikarką, pisuje m.in. do czasopisma "Kocie Sprawy". Jej miłość do kotów zaowocowała napisaniem książki "Koty i ich sławni ludzie". Poznaj więcej informacji o Andżelice Piechowiak.

Imię: Andżelika

Nazwisko: Piechowiak

Nazwisko panieńskie: Piechowiak

Pseudonim: -

Wzrost: 172 cm

Data urodzenia: 16.09.1980 r.

Znak zodiaku: panna

Zawód: aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, producentka, dziennikarka

Osoby - związki: - 2005-2011 - w związku z aktorem Michałem Lesieniem; - od 2016 r. - małżeństwo z dziennikarzem i fotografem Rafałem Olejniczakiem.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: córka (ur. 2018 r.)

Rodzeństwo: -

BIO: Andżelika Piechowiak urodziła się w Świnoujściu, a w 2003 roku ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jej spektaklem dyplomowy był "Wiśniowy sad" Antoniego Czechowa. Po ukończeniu studiów występuje na deskach warszawskich teatrów, m.in. Nowego, Komedii, Bajki, Kamienicy i Capitolu.Andżelikę Piechowiak oglądać można przede wszystkim w serialach. Debiutowała w 1997 roku w produkcji "Złotopolscy", później zagrała m.in. w "Plebanii", "Samym życiu", "Pensjonacie pod Różą" czy w "M jak miłość". Rzadziej występuje na dużym ekranie, a w rolach drugoplanowych można oglądać ją w obrazach "Osiemnaście", "Jeszcze raz" czy "Och, Karol 2".Andżelika Piechowiak stawia nie tylko na aktorstwo. W 2009 roku razem z Michałem Lesieniem założyła Agencję Produkcyjną Palma. Główna działalność firmy skupia się na produkcji spektakli teatralnych przede wszystkim w Warszawie, choć zdarzają się również spektakle wyprodukowane przez Palmę w innych miejscowościach naszego kraju. Poza tym firma oferuje takie usługi, jak organizacja różnego rodzaju eventów, teledysków, a także szkoleń.Andżelika Piechowiak jest również dziennikarką. Przez trzy lata pracowała dla Canal+ i prowadziła m.in. program "Maqlatura". Poza tym pisała felietony do "Notatnika Teatralnego" i "Kobiety". Jest wielką miłośniczką kotów. Jej artykuły ukazują się w miesięczniku "Kocie Sprawy", a w 2013 roku w księgarniach pojawiła się książka jej autorstwa "Koty i ich sławni ludzie". Można w niej przeczytać o relacjach między kotami a ich znanymi właścicielami. W książce wypowiadają się na ten temat m.in.: Grzegorz Miecugow, Tomasz Raczek, Wojciech Mann czy Anna Chodakowska.

Znana z: Andżelika Piechowiak popularność zyskała głównie dzięki rolom w serialach, a na pierwszy plan wysuwa się niewątpliwie "M jak miłość". W latach 2008-2015 odtwarzała w nim postać Mirki Kwiatkowskiej, przyjaciółki pary głównych bohaterów, bizneswoman i dziennikarki.

Funkcja w filmie:
 • rola drugoplanowa w serialu "Złotopolscy" (1997);
 • rola drugoplanowa w serialu "Plebania" (2000);
 • rola drugoplanowa w serialu "Samo życie" (2002-2006);
 • rola drugoplanowa w filmie "Osiemnaście" (2004);
 • rola drugoplanowa w serialu "Pensjonat pod Różą" (2004-2006);
 • rola drugoplanowa w serialu "Talki z resztą" (2004);
 • rola drugoplanowa w serialu "Lokatorzy" (2004-2005);
 • rola drugoplanowa w serialu "Klinika samotnych serc" (2005);
 • rola drugoplanowa w serialu "Kopciuszek" (2006);
 • rola drugoplanowa w serialu "M jak miłość" (2008-2015);
 • rola drugoplanowa w filmie "Jeszcze raz" (2008);
 • rola drugoplanowa w serialu "39 i pół" (2009);
 • rola drugoplanowa w filmie "Och, Karol 2" (2011);
 • rola drugoplanowa w serialu "Dziewczyny ze Lwowa" (2015-2016).


 • Płyty: -

  Książki:2010 - "Koty i ich sławni ludzie", książka autorstwa Andżeliki Piechowiak.

  Nagrody: 2007 - nagroda w plebiscycie "Gwiazdy jutra"; 2007 - nagroda widzów telewizji "Kino Polska".

  LINK Instagram: -

  Link FB: https://www.facebook.com/And%C5%BCelika-Piechowiak-147158638750395/
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index