Agnieszka Rylik


Imię: Agnieszka

Drugie imię: -

Nazwisko: Rylik

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Wodnik

Data urodzenia: 1974-01-21

Miejsce urodzenia: -

Wzrost: 167

BIO: Agnieszka Rylik - urodzona w Kołobrzegu bokserka i kick-boxerka, zawodniczka uważana za najwspanialszą polską pięściarkę zawodową w historii. Z wykształcenia politolożka. Agnieszka Rylik ma na swoim koncie m.in. mistrzostwo świata i Europy wagi junior półśredniej oraz czterokrotne mistrzostwo świata w kick-boxingu. Po ukończeniu kariery w 2005 roku zaczęła przygodę z dziennikarstwem, jest także ambasadorką kołobrzeskiego Hotelu Marine.
Karierę zaczęła w wieku 15 lat. Wzbudziła sensację zwyciężając w rozgrywanych w Rzeszowie mistrzostwach Polski seniorów w kick-boxingu. Dwa lata później była już najmłodszą w historii amatorską mistrzynią świata seniorek. Do czterech tytułów mistrzyni świata Agnieszka Rylik dorzuciła też dwa mistrzostwa Europy. Kontynuowała sukcesy po przejściu na zawodowstwo. Była mistrzynią świata i Europy najbardziej prestiżowej naówczas organizacji WAKO-PRO. W 2000 roku Agnieszka Rylik stoczyła swoją pierwszą walkę na ringu bokserskim. Została mistrzynią świata dywizji junior półśredniej i dorobiła się przydomku "Lady Tyson". W pięściarskiej karierze przegrała tylko raz z Amerykanką Tracy Byrd.
Po zakończeniu kariery Agnieszka Rylik pracuje jako dziennikarka w programie "Dzień Dobry TVN", a także współpracowała z redakcją sportową TVP. W 2005 roku wzięła udział w drugiej edycji tanecznego show "Taniec z gwiazdami". W parze z Marcinem Olszewskim zajęła czwartą pozycję. Wystąpiła też w filmie Patryka Vegi "Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Nie lubi opowiadać o swoim życiu prywatnym.

Znany/a z: -

Związki: -

Osoby powiązane: -

Link WWW: -

Link FB: -

Link Pinterest: -

Link Instagram: -
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index