bio

Bogna Sworowska – pochodząca z Warszawy była modelka i II wicemiss Miss Polonia 1987. Od najmłodszych lat pozowała do zdjęć. W wieku 16 lat wzięła udział w sesji zdjęciowej Lidii Popiel i Marka Czudowskiego, dzięki czemu zaczęła współpracować z Modą Polską.

W 1983 roku wyjechała do Mediolanu, gdzie brała udział w pokazach mody i sesjach zdjęciowych. W konkursie piękności Miss Polonia 1987 zdobyła tytuł II wicemiss i Miss Foto (nagrodą była wycieczka do Chicago). Sworowska wykorzystała okazję, nawiązała współpracę z profesjonalnymi agencjami modelek i zaczęła brać udział w amerykańskich pokazach. W 1990 roku jako pierwsza i jedyna Polka trafiła na okładkę amerykańskiej edycji magazynu „Playboy”. W tym czasie podpisała także kontrakt z paryską agencją modelek.

Dwa miesiące przed planowanym ślubem, w 1994 roku narzeczony modelki został zastrzelony na jej oczach. Wkrótce po tym traumatycznym wydarzeniu zakończyła karierę w modelingu. Była związana z m.in. z Pawłem Delągiem oraz malarzem i grafikiem Rafałem Olbińskim. Ma syna. W 1998 roku wraz z przyjaciółką założyła agencję public relations, którą prowadzi do dzisiaj.