Piosenka Michała Szpaka plagiatem?! Jest oświadczenie wytwórni muzycznej i komentarz TVP! SONDA

Michał Szpak
Fot. ONS

Czy piosenka Michała Szpaka na Eurowizję jest plagiatem?! Wytwórnia, która opiekuje się artystą, wydała oświadczenie w tej sprawie! Utwór "Color of Your Life" został poddany dogłębnej analizie muzykologicznej, z której jasno wynika, że nie jest plagiatem.


CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Gromee ma szansę wygrać Eurowizję 2018? Michał Szpak nie ma wątpliwości, że... Zobaczcie!

Źródło: Ania Robak, Gary Muvaut

Utwór Michała Szpaka na Eurowizję nie jest plagiatem!

Z wyborem Michała Szpaka na Eurowizję wciąż nie mogą pogodzić się niektórzy fani artystek, które z nim przegrały. Powstała nawet petycja z wnioskiem o jego odwołanie. Jednak to nie wszystko. Niektórzy oskarżyli artystę o plagiat! Jego piosenka miała rzekomo przypominać utwór zespołu Lube - "Dawaj za…”, uwielbianego przez Władimira Putina. Czy rzeczywiście jest podobna? Jest oświadczenie:

W obliczu pojawiających się zarzutów o plagiat w stosunku do piosenki „Color Of Your Life” Michał Szpak (piosenki wyłonionej w preselekcjach jako polski reprezentant w konkursie Eurowizji 2016), Sony Music Entertainment Poland zdecydowało się oddać utwór do dogłębnej analizy muzykologicznej.

 

Wytwórnia zatrudniła do tej sprawy profesjonalistę:

Informujemy, iż wynik profesjonalnej ekspertyzy przeprowadzonej przez niezależnego eksperta dr Rafała Rozmusa, cenionego muzykologa i kompozytora, jest jednoznaczny - piosenka nie jest plagiatem. „(…) mamy tutaj do czynienia z dwoma oryginalnymi utworami w których poszczególne elementy dzieła muzycznego wykazują więcej cech odmiennych niż wspólnych (…)”. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że nieuzasadnione publiczne oskarżanie autorów i wykonawców piosenki o plagiat stanowi naruszenie ich dóbr osobistych i może skutkować podjęciem przez nich kroków prawnych wobec osób rozpowszechniających takie nieprawdziwe informacje. Jest to ostateczny komentarz firmy Sony Music Entertainment Poland w tej sprawie. - czytamy.

Jaki jest zaś komentarz TVP w tej sprawie? Na stronie popheart.pl czytamy:

 

"... do Telewizji Polskiej nie wpłynęła żadna skarga od osoby lub podmiotu, którzy twierdziliby, że naruszono ich prawa do utworu" - informuje Biuro Rzecznika Prasowego TVP

 

A co Wy o tym sądzicie? Czy te utwory są rzeczywiście podobne? Posłuchajcie i zadecydujcie! Na szczęście Michał ma ogromne wsparcie w fanach. A wszystkim hejterom odpowiada jasno - jego piosenka jest doceniona przez bukmacherów.

 

Zobacz także: Ranking bukmacherów na Eurowizji 2016: Wielki awans Michała Szpaka!

 

Piosenka Michała Szpaka na Eurowizję.

Piosenka zespołu Lube.

Michał Szpak jedzie na Eurowizję.

Michał Szpak jedzie na Eurowizję 2016

Czy piosenka Michała to plagiat?

 

Nasze akcje

Konkursy

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje