Katarzyna Dowbor o śmierci uczestnika Nasz Nowy Dom
East News
TV-Show

"Nasz nowy dom": Katarzyna Dowbor odwiedziła byłych bohaterów i doznała szoku: "Nie godzę się na takie rzeczy"

Katarzyna Dowbor nie kryła oburzenia, gdy odwiedziła byłych uczestników programu "Nasz nowy dom". Dziennikarka postanowiła opowiedzieć o tym, co się wydarzyło.

Program "Nasz nowy dom" ma za sobą już 8 lat. Czy Katarzyna Dowbor dogląda swoich bohaterów i sprawdza, czy ich domy są odpowiednio zadbane? Okazuje się, że dziennikarka rzadko decyduje się na taki krok. Kiedyś jednak przez przypadek wróciła do jednej z rodzin i obraz, jaki tam zastała mocno ją wzburzył. Umawiała się z właścicielami przecież na coś innego! 

Rusza nowy sezon "Nasz nowy dom"! Komu Katarzyna Dowbor i jej ekipa znów odmienią życie?

"Nasz nowy dom": Katarzyna Dowbor zszokowana zachowaniem byłych uczestników show

Katarzyna Dowbor bardzo ufa swoim bohaterom i nie zdarza się, żeby sprawdzała, czy dom, który od niej otrzymali, jest w należytym stanie. Wybór rodziny do programu nie jest też taki łatwy, produkcja dba, żeby to byli ludzie w potrzebie, a w rodzinie nie było żadnego alkoholizmu czy patologii. Jak się okazuje, większość bohaterów podchodzi na poważnie do swojego prezentu:

Czasem internauci pytają po programie "dlaczego nie pojedziecie do rodziny i nie sprawdzicie, czy dba o dom?". To są dorośli ludzie, nie możemy zakłócać ich miru domowego. Nie chcemy kontrolować rodzin i narzucać się ze swoją obecnością, ale z tego co wiemy, każda rodzina dba o swój nowy dom - powiedziała Katarzyna Dowbor w wywiadzie dla "Natemat.pl"

Jak przyznaje Katarzyna Dowbor w rozmowie z "Natemat", tylko raz zdarzyło jej się odwiedzić swoich byłych bohaterów. To, co zobaczyła, w ogóle jej się nie spodobało:

Raz zdarzyło mi się przyjechać do bohaterów jednego z wcześniejszych odcinków, bo byłam z ekipą w okolicy. Jeśli chodzi o dom, nie można było powiedzieć złego słowa, natomiast nie podobało mi się traktowanie psa. To był duży i łagodny pies trzymany na łańcuchu i nigdy niewyprowadzany. Przed remontem umawialiśmy się, że będzie miał lepsze warunki, kupiliśmy mu budę.

Okazało się jednak, że właściciele nie dotrzymali słowa i zwierzę było trzymane na łańcuchu:

Kiedy przyjechałam, pies był znowu uwiązany na łańcuchu, która nawet tej budy nie sięgała. Pani była oburzona, że zakłócam jej spokój, ale porozmawiałyśmy i zgłosiłam sprawę fundacji zajmującej się zwierzętami, aby monitorowała sytuację. Nie godzę się na takie rzeczy. Jeśli czujemy się odpowiedzialni za rodzinę, to za całą, a dla mnie zwierzęta są członkami rodziny - zapewniła Katarzyna Dowbor w rozmowie z "Natemat.pl"

Pod wpływem czujnego oka fundacji, rodzina musiała zmienić swoje przyzwyczajenia i nie trzymać psa na łańcuchu. Katarzyna Dowbor jest bardzo miłą i ciepłą osobą, ale swoim bohaterom stawia też wymagania. Przestrzeń, którą dla nich tworzy, ma być nowym etapem dla całej rodziny, do której należą niewątpliwie także posiadane przez nich zwierzęta. 

Zobacz także: "Nasz nowy dom": Katarzyna Dowbor zdradza tajemnicę programu. Chodzi o decyzje o remoncie. Czar prysł?

Katarzyna Dowbor jest konkretna w przypadku swoich wymagań. Prowadząca "Nasz nowy dom" oczekuje, że umowy, jakie zawiera z bohaterami, będą respektowane. Tak było właśnie w przypadku psa, który dostał nową budę, by nie być już trzymanym na łańcuchu.

Dom uczestników programu
Mat. prasowe

Katarzyna Dowbor pomogła już 240 rodzinom. Historie tych ludzi są bardzo skomplikowane i smutne. Prowadząca "Nasz nowy dom" przyznaje, że po każdej wizycie u danej rodziny potrzebuje odpocząć i się zregenerować. Bieda, ból, trudności, jakie spotykają jej bohaterów, mocno zaburzają światopogląd. Prowadząca cieszy się więc, że może im dać radość i szczęście w postaci pięknego, funkcjonalnego domu. 

Nasz nowy dom - Katarzyna Dowbor z uczestnikami programu
Mat. prasowe

Katarzyna Dowbor nie sprawdza swoich bohaterów, jednak docierają do niej informacje, co u nich słychać. Sama prowadząca "Nasz nowy dom" jest zaskoczona tym, że wszyscy dbają o swoje domy. Ani razu nie dostała informacji, żeby ktoś nie uszanował swojego nowego lokum. 

Katarzyna Dowbor w ogrodzie
Instagram

Katarzyna Dowbor o śmierci uczestnika Nasz Nowy Dom
East News
TV-Show
"Nasz nowy dom": Katarzyna Dowbor zobaczyła zrujnowany dom i odmówiła remontu! Takiego finału nie spodziewał się chyba nikt!
Dom bohaterów programu był w tak fatalnym stanie, że ekipa nie mogła nic zrobić. Nie uwierzycie, jakie rozwiązanie znalazła Katarzyna Dowbor!

Takiego zwrotu akcji w programie "Nasz nowy dom" chyba jeszcze nie było! W jednym z ostatnich odcinków hitu Polsatu doszło do naprawdę zaskakującej sytuacji. Katarzyna Dowbor, która przyjechała zobaczyć zrujnowany dom bohaterów powiedziała, że jej ekipa nie jest w stanie go wyremontować! Prowadząca "Nasz nowy dom" nie pozostawila jednak nikogo bez pomocy i wpadła na zaskakujący pomysł. Sprawdźcie, co wydarzyło się w programie i zobaczycie zdjęcia! Katarzyna Dowbor zaskoczyła w "Naszym nowym domu" Katarzyna Dowbor i jej ekipa już od kilku lat pomaga osobom potrzebującym i remontuje ich domy i mieszkania. Dzięki programowi "Nasz nowy dom" wiele rodzin mogło zapomnieć o problemach związanych  brakiem łazienki, wody czy ogrzewania. Ostatnio Katarzyna Dowbor odwiedziła pana Grzegorza, który po śmierci żony samotnie wychowuje syna Kubę.  Mama chłopca zmarła jakiś czas temu na raka płuc i od tego czasu pan Grzegorz jest jedynym opiekunem Kuby, a życie rodziny całkowicie się zmieniło. Pan Grzegorz stracił większość źródeł dochodu, a tymczasem stary drewniany dom, w którym mieszkali, z roku na rok wymagał coraz większych nakładów. Drobne naprawy, które pan Grzegorz był w stanie wykonać sam, już nie wystarczały. W końcu doszło do sytuacji, w której stan budynku zagrażał życiu domowników i cała rodzina musiała się wyprowadzić- czytamy na Facebooku. Niestety, szybko okazało się, że drewniany dom pana Grzegorza jest w okropnym stanie. Katarzyna Dowbor, która zazwyczaj przekazuje bohaterom radosne wiadomości, tym razem przyznała, że jej ekipa nie będzie w stanie wyremontować tak zrujnowanego domu... Prowadząca "Nasz nowy dom" nie pozostawiła jednak nikogo bez pomocy- szybko się okazało, że na podwórku stoi stara, murowana stodoła i...

Katarzyna Dowbor, "Nasz nowy dom"
East News
TV-Show
„Nasz nowy dom”: Jak dostać się do programu? Katarzyna Dowbor zdradza kulisy!
W programie "Nasz nowy dom" w ciągu 8 lat udało się wyremontować 240 domów! Jak wybierane są rodziny, którym pomaga Katarzyna Dowbor i jej ekipa?

„Nasz nowy dom” to w polskiej telewizji zjawisko niewykłe. Kultowy już program z Katarzyną Dowbor w roli prowadzącej pomógł setkom rodzin dając im życiową bazę - dach nad głową. Gwiazda udzieliła właśnie wywiadu portalowi NaTemat.pl, gdzie zdradza kulisy tej popularnej produkcji Polsatu. Prowadząca i jej ekipa podejmują się czasem rzeczy bardzo trudnych. Domy, które remontują to często miejsca nie nadające się właściwie do zamieszkania. Jak przyznaje w wywiadzie Dowbor, zgłoszeń jest ogrom. Jak więc wybierane są domy do remontu, czy rodziny, którym zostanie udzielona pomoc? Zobaczcie, co powiedziała prowadząca „Nasz nowy dom” . Zobacz także:   "Nasz nowy dom" prowadzony przez Katarzynę Dowbor znika z anteny Polsatu! W zamian nowy program z Anną Guzik Katarzyna Dowbor - jak wybierane są domy do remontu w „Nasz nowy dom” Jak mówiła w wywiadzie Katarzyna Dowbor, producenci otrzymują mnóstwo zgłoszeń od rodzin, które chciałyby wystąpić w programie. Przed tym programem nie widziałam aż takiej biedy i tak ogromnych problemów ludzkich. Nie znałam ludzi, którzy nie mają toalety i myją się w miskach. Przez te prawie 8 lat dotknęliśmy rzeczywistości, której normalnie byśmy nie doświadczyli - mówi Dowbor w wywiadzie dla NaTemat.pl. Nie wszystkie zgłoszenia jednak mogą przyjąć.  Nie jesteśmy na przykład w stanie – finansowo i czasowo – remontować domu, który ma więcej niż 200 metrów kwadratowych. Mamy określony budżet na remont, więc nie możemy wybrać domu, w którym wszystko wydamy na podłogi i dach.  Jak podkreśla Dowbor w wywiadzie, droga do programu jest jedna - trzeba wysłać zgłoszenie poprzez zakładkę "Nasz nowy dom" na stronie Polsatu. Co dzieje się dalej?...

Katarzyna Dowbor pożegnała czworonożnego przyjaciela
TRICOLORS/East News
TV-Show
"Nasz nowy dom": Katarzyna Dowbor w żałobie. Pożegnała wieloletniego przyjaciela
To było "17 cudownych i szczęśliwych lat" - napisała ze smutkiem Katarzyna Dowbor z "Nasz nowy dom". Internauci zostawiają słowa wsparcia...

Katarzyna Dowbor przechodzi właśnie trudne chwile. Gospodyni programu "Nasz nowy dom" zamieściła w sieci smutny wpis, którym pożegnała swojego wieloletniego przyjaciela. To było "17 cudownych i szczęśliwych lat" - podsumowała smutna Katarzyna Dowbor.  Zobacz także:  Katarzyna Dowbor o trudach dorastania: „dzieciaki się ze mnie śmiały". Pracę w telewizji dostała przypadkiem "Nasz nowy dom": Katarzyna Dowbor w żałobie Katarzyna Dowbor zdobyła ogromną popularność dzięki programowi " Nasz nowy dom ". Gospodyni formatu od lat nie pozostaje obojętna na los potrzebujących i odmienia ich życia. Empatia prowadzącej nie dotyczyła tylko ludzi ale również zwierzaków. Katarzyna Dowbor prywatnie również ma ogromne serce do zwierząt, a jej piękny i klimatyczny dom wypełniają merdające ogonem czworonogi (psy, koty a nawet konie). Niestety ostatnio gwiazda Polsatu musiała pożegnać ukochanego psa. Jej psi przyjaciel Pepe "odszedł za tęczowy most". Smutny i wyjątkowo trudny wpis Katarzyny Dowbor łamie serca:  Dziś odszedł od nas ukochany Pepe. 😢😢 💔💔 Oddany przyjaciel i członek naszej rodziny. Spędziliśmy z nim 17 cudownych i szczęśliwych lat!!! Tęsknimy za Tobą piesku!!! Pozostaniesz na zawsze w naszych sercach!!! ❤️❤️         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Katarzyna Dowbor (@katarzyna_dowbor_official) Zobacz także:  Katarzyna Dowbor odmienia domy innych, a jak sama mieszka? To już siódmy dom gwiazdy Internauci zostawili pod pożegnalnym wpisem ku...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik