Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show

"Milionerzy": W książce Saint-Expury'ego rysunek, który dla dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest...?

"W książce Saint-Expury'ego pewien rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest zwykłym..." - poznaj odpowiedź na pytanie za 10 000 złotych.

"W książce Saint-Expury'ego pewien rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest zwykłym..." - znacie odpowiedź na to pytanie? Pojawiło się ono w 249. odcinku 5. sezonu programu "Milionerzy". Uczestnik miał duży problem z udzieleniem odpowiedzi!

Poznajcie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów".

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

W książce Saint-Expury'ego pewien rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest zwykłym... Pytanie za 10 tysięcy złotych!

Pierwszym uczestnikiem 249. odcinka "Milionerów" był Łukasz Maćkowiak, który jako jedyny poprawnie odpowiedział na pytanie eliminacyjne. Pytanie za 10 tys. złotych okazało się dla niego dużym wyzwaniem.  Uczestnik niemal od razu się domyślił, że rysunek pochodzi z książki "Mały książę".

Już na początku odrzucił dwa warianty: A - kufrem i B - kaloszem i skłaniał się ku odpowiedzi D. Ostatecznie Pan Łukasz wykorzystał koło ratunkowe i poprosił o pomoc publiczność. Osoby na widowni wskazały odpowiedź D, która okazała się być prawidłowym wariantem.

W książce Saint-Expury'ego pewien rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest zwykłym...

A: kufrem

B: kaloszem

C: samochodem

D: kapeluszem

Prawidłowa odpowiedź: D - kapeluszem.

Co ma inną powierzchnię niż reszta? Pytanie za 20 tys. złotych!

To nie był koniec kłopotów uczestnika. Następne pytanie za 20 tys. złotych okazało się dla niego dużym wyzwaniem. Pan Łukasz długo zastanawiał się nad odpowiedzią i postanowił zaryzykować. 

Ostatecznie postawił na odpowiedź D, która niestety okazała się błędna. W tym momencie jego gra się zakończyła, a ze studia wyszedł z gwarantowanym tysiącem złotych.

Co ma inną powierzchnię niż reszta?

A: hektar

B: 100 arów

C: 1000 akrów

D: 10000 metrów kwadratowych

Prawidłowa odpowiedź: C - 1000 akrów.

Zobacz także: "Milionerzy": Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 249. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 22 kwietnia 2020 roku? Znalibyście odpowiedź na pytanie "W książce Saint-Expury'ego pewien rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest zwykłym..."

Odcinki 5 sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z odcinka "Milionerów" zawierającą najciekawsze pytania i prawidłowe odpowiedzi.

 

Hubert Urbański - Milionerzy
TV-Show
"Milionerzy": Ten środek wczoraj zawodowo truł mszyce, dziś jako dopalacz truje ludzi
"Ten środek wczoraj zawodowo truł mszyce, dziś jako dopalacz daje tanie złudzenie szczęścia i truje ludzi" - poznajcie odpowiedź na pytanie za 40 000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 245. odcinka "Milionerów".

"Ten środek wczoraj zawodowo truł mszyce, dziś jako dopalacz daje tanie złudzenie szczęścia i truje ludzi."  To jedno z najtrudniejszych pytań z 245. odcinka 5. sezonu programu "Milionerzy". Czy uczestniczka odpowiedziała prawidłowo i wygrała gwarantowane 40 tysięcy złotych? Poznajcie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Ten środek wczoraj zawodowo truł mszyce, dziś jako dopalacz daje tanie złudzenie szczęścia i truje ludzi. Pytanie za 40 tys. złotych W pokazywanym dziś w TVN 245. odcinku programu "Milionerzy" swoją grę kontynuowała Izabela Jeżowska. Duże wątpliwości pojawiły się przy pytaniu za 40 tysięcy złotych "Ten środek wczoraj zawodowo truł mszyce, dziś jako dopalacz daje tanie złudzenie szczęścia i truje ludzi." Uczestniczka przyznała, że nie zna się na używkach, jednak ma pewien typ. Po długim zastanowieniu poprosiła o pomoc publiczność, która zdecydowanie wskazała odpowiedź B. Pani Izabela zaufała widowni i obstawiła prawidłową odpowiedź. Ten środek wczoraj zawodowo truł mszyce, dziś jako dopalacz daje tanie złudzenie szczęścia i truje ludzi: A: amfetamina B: mefedron C: marihuana D: heroina Prawidłowa odpowiedź: B - mefedron. Francuski ordinateur to? Pytanie za 75 tys. złotych Na następne pytanie za 75 000 złotych uczestniczka odpowiedziała niemal od razu. Mimo iż nie znała języka francuskiego, płynnie włada włoskim, w którym istnieje bardzo podobne słowo. Wskazała więc na wariant D: porządek. Była niemal pewna swojej odpowiedzi, jednak ta... okazała się niepoprawna! Francuski ordinateur to? A: główny lekarz B: komputer C: prostak i cham D: porządek Prawidłowa odpowiedź: B - komputer. Zobacz także: ...

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Czym wzgardzi jarosz?
Najtrudniejsze pytania i odpowiedzi z 225. odcinka programu "Milionerzy". Poznaj odpowiedź na pytanie "Czym wzgardzi jarosz?".

"Czym wzgardzi jarosz?" to pytanie pojawiło się w 225. odcinku, 4 sezonu programu "Milionerzy".  Czy uczestnikowi, który był na diecie wegetariańskiej, udało się na nie poprawnie odpowiedzieć? Poniżej znajdziecie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Czym wzgardzi jarosz? Pierwszym uczestnikiem 225. odcinka "Milionerów" był Michał Babicz. Jego gra nie trwała zbyt długo. Już w pierwszych pytaniach pojawiły się małe problemy. Gra zakończyła się przy pytaniu za 5000 złotych "Czym wzgardzi jarosz?".  Uczestnik sam przyznał, że przez jakiś czas był wegetarianinem, czyli jaroszem. Niestety nie pomogło mu to w prawidłowej odpowiedzi na pytanie. Poniżej prawidłowa odpowiedź, pularda to kura kapłoniona specjalnie hodowana na mięso. A: pulardą B: bundzem C: mizerią D: tofu Jaki deseń króluje na koszulkach weneckich gondolierów? W tym pytaniu kolejny uczestnik Łukasz Michoński poprosił o pomoc publiczność. Przyznał, iż nie ma pojęcia jaka jest prawidłowa odpowiedź na to pytanie. Na szczęście publiczność jednoznacznie postawiła na odpowiedź A, dzięki czemu Łukasz prawidłowo odpowiedział na pytanie "Jaki deseń króluje na koszulkach weneckich gondolierów?" . A: pasy B: krata C: łączka D: grochy Rosjanie wysłali w kosmos psa Biełkę, a Francuzi? - pytanie za 40 000 złotych W tym pytaniu za 40 000 złotych "Rosjanie wysłali w kosmos psa Biełkę, a Francuzi?" uczestnik skorzystał z koła ratunkowego telefon do przyjaciela. Niestety on również nie znał prawidłowej odpowiedzi. Ostatecznie Łukasz postanowił zrezygnować z dalszej gry i wyszedł ze studia z 20 000 złotych. Jego decyzja była świetna, gdyż wstępnie obstawiał złą...

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was?
"Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was?" - poznajcie odpowiedź na pytanie za 20 000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 244. odcinka programu "Milionerzy".

"Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was?" To pytanie sprawiło największy problem uczestnikowi 244. odcinka 5. sezonu programu "Milionerzy".   Sprawdźcie, czy Panu Marcinowi udało się udzielić prawidłowej odpowiedzi i wygrać 20 000 złotych. Przeczytaj również: "Milionerzy": Pytanie za ćwierć miliona - czego zażądał od Dawida król Saul? Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was? Pytanie za 20 tys. złotych Gra pierwszego uczestnika 244. odcinka "Milionerów" - Marcina Nowackiego była niezwykle ryzykowna. Kierował się on przede wszystkim przeczuciem i szybko odpowiadał na wszystkie pytania. W czasie odpowiedzi na pierwszych 5 pytań wykorzystał jedynie jedno koło ratunkowe - pytanie do publiczności. Pierwszy większy problem pojawił się w pytaniu za 20 tys. złotych " Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was?" . Pan Marcin przyznał, że nie jest specjalistą w gramatyce języka polskiego, a szczególnie w odmianie przez przypadki. Po długim zastanowieniu zdecydował się na koło ratunkowe - telefon do przyjaciela. Na pomoc przyszła jego mama, która wskazała odpowiedź A: dopełniacz. A: dopełniacz B: celownik C: biernik D: narzędnik Uczestnik postanowił zaufać mamie i zaznaczył odpowiedź A, jednak okazała się ona błędna. Przypadek na Podlasiu często zastępowany jest przez celownik, a nie dopełniacz. Niestety w tym momencie zakończyła się gra Marcina Nowackiego. Wyszedł on ze studia z gwarantowanym tysiącem złotych. Zobacz także:  "Milionerzy": Co nie jest sokiem trawiennym? Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 244....

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner