Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

"Milionerzy": W książce Saint-Expury'ego rysunek, który dla dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest...?

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

"W książce Saint-Expury'ego pewien rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest zwykłym..." - znacie odpowiedź na to pytanie? Pojawiło się ono w 249. odcinku 5. sezonu programu "Milionerzy". Uczestnik miał duży problem z udzieleniem odpowiedzi!

Poznajcie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów".

W książce Saint-Expury'ego pewien rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest zwykłym... Pytanie za 10 tysięcy złotych!

Pierwszym uczestnikiem 249. odcinka "Milionerów" był Łukasz Maćkowiak, który jako jedyny poprawnie odpowiedział na pytanie eliminacyjne. Pytanie za 10 tys. złotych okazało się dla niego dużym wyzwaniem.  Uczestnik niemal od razu się domyślił, że rysunek pochodzi z książki "Mały książę".

Już na początku odrzucił dwa warianty: A - kufrem i B - kaloszem i skłaniał się ku odpowiedzi D. Ostatecznie Pan Łukasz wykorzystał koło ratunkowe i poprosił o pomoc publiczność. Osoby na widowni wskazały odpowiedź D, która okazała się być prawidłowym wariantem.

W książce Saint-Expury'ego pewien rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest zwykłym...

A: kufrem

B: kaloszem

C: samochodem

D: kapeluszem

Prawidłowa odpowiedź: D - kapeluszem.

Co ma inną powierzchnię niż reszta? Pytanie za 20 tys. złotych!

To nie był koniec kłopotów uczestnika. Następne pytanie za 20 tys. złotych okazało się dla niego dużym wyzwaniem. Pan Łukasz długo zastanawiał się nad odpowiedzią i postanowił zaryzykować. 

Ostatecznie postawił na odpowiedź D, która niestety okazała się błędna. W tym momencie jego gra się zakończyła, a ze studia wyszedł z gwarantowanym tysiącem złotych.

Co ma inną powierzchnię niż reszta?

A: hektar

B: 100 arów

C: 1000 akrów

D: 10000 metrów kwadratowych

Prawidłowa odpowiedź: C - 1000 akrów.

Zobacz także: "Milionerzy": Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 249. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 22 kwietnia 2020 roku? Znalibyście odpowiedź na pytanie "W książce Saint-Expury'ego pewien rysunek, który w oczach dziecka jest wężem boa trawiącym słonia, dla dorosłego jest zwykłym..."

Odcinki 5 sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z odcinka "Milionerów" zawierającą najciekawsze pytania i prawidłowe odpowiedzi.

 

Więcej na temat milionerzy Milionerzy
Przeładuj

Lewandowska, Sienkiewicz, Boruc... Te gwiazdy pokazały swoje brzuchy szybko po porodzie!

zobacz 02:18