Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show

"Milionerzy": "Niech się dzieje wola nieba..." Pytanie za 20 tysięcy złotych!

"Rejent Milczek mawiał 'Niech się dzieje wola nieba...'" - poznaj odpowiedź na pytanie za 75 000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 247. odcinka programu "Milionerzy".

"Rejent Milczek mawiał 'Niech się dzieje wola nieba...'" Ten cytat trzeba było dokończyć w 247. odcinku 5. sezonu programu "Milionerzy". Sprawdźcie, czy uczestniczka wskazała dobrą odpowiedź i wygrała 20 tysięcy zł.

Poznajcie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów".

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

Rejent Milczek mawiał "Niech się dzieje wola nieba..."

Emitowany dziś odcinek rozpoczął się kontynuacją gry Pauliny Lipki- Bartosik. Już w początkowym etapie gry uczestniczka wykorzystała wszystkie koła ratunkowe. W pytaniu za 20 tys. złotych "Rejent Milczek mawiał 'Niech się dzieje wola nieba...'" musiała oprzeć się wyłącznie na własnej wiedzy. Na szczęście znała prawidłową odpowiedź na to pytanie.

Rejent Milczek mawiał "Niech się dzieje wola nieba..."

A: tu się nie śpi, a polewa

B: gdy Lucyfer pieść swą śpiewa

C: z nią się zawsze zgadzać trzeba

D: od Sanoka do Grajewa

Prawidłowa odpowiedź: C - z nią się zawsze zgadzać trzeba.

Rejent to postać literacka z książki Aleksandra Fredry pt. "Zemsta". Bohater często wypowiadał słowa "Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba", aby podkreślić swoją udawaną pobożność.

Nasturcja...? Pytanie za 40 tys. zł

Dużo większe problemy pojawiły się przy następnym pytaniu za gwarantowane 40 tys. złotych. Uczestniczka niemal od razu odrzuciła odpowiedź A i B, jednak bardzo długo wahała się nad dwoma pozostałymi wariantami. Ostatecznie postanowiła zrezygnować z gry, mimo że jak się później okazało, prawidłowo wskazałaby odpowiedź.

Nasturcja:

A: leży tylko w Europie

B: podlegała imperium osmańskiemu

C: ma kwiaty z ostrogą

D: jest silnie trująca

Prawidłowa odpowiedź: C - ma kwiaty z ostrogą.

Zobacz także: Co nie jest sokiem trawiennym?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 247. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 20 kwietnia 2020 roku? Znalibyście odpowiedź na pytanie "Rejent Milczek mawiał 'Niech się dzieje wola nieba...'"

Odcinki 5 sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z odcinka "Milionerów" zawierającą najciekawsze pytania i prawidłowe odpowiedzi.

 
Hubert Urbański - Milionerzy
TV-Show
"Milionerzy": Ten środek wczoraj zawodowo truł mszyce, dziś jako dopalacz truje ludzi
"Ten środek wczoraj zawodowo truł mszyce, dziś jako dopalacz daje tanie złudzenie szczęścia i truje ludzi" - poznajcie odpowiedź na pytanie za 40 000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 245. odcinka "Milionerów".

"Ten środek wczoraj zawodowo truł mszyce, dziś jako dopalacz daje tanie złudzenie szczęścia i truje ludzi."  To jedno z najtrudniejszych pytań z 245. odcinka 5. sezonu programu "Milionerzy". Czy uczestniczka odpowiedziała prawidłowo i wygrała gwarantowane 40 tysięcy złotych? Poznajcie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Ten środek wczoraj zawodowo truł mszyce, dziś jako dopalacz daje tanie złudzenie szczęścia i truje ludzi. Pytanie za 40 tys. złotych W pokazywanym dziś w TVN 245. odcinku programu "Milionerzy" swoją grę kontynuowała Izabela Jeżowska. Duże wątpliwości pojawiły się przy pytaniu za 40 tysięcy złotych "Ten środek wczoraj zawodowo truł mszyce, dziś jako dopalacz daje tanie złudzenie szczęścia i truje ludzi." Uczestniczka przyznała, że nie zna się na używkach, jednak ma pewien typ. Po długim zastanowieniu poprosiła o pomoc publiczność, która zdecydowanie wskazała odpowiedź B. Pani Izabela zaufała widowni i obstawiła prawidłową odpowiedź. Ten środek wczoraj zawodowo truł mszyce, dziś jako dopalacz daje tanie złudzenie szczęścia i truje ludzi: A: amfetamina B: mefedron C: marihuana D: heroina Prawidłowa odpowiedź: B - mefedron. Francuski ordinateur to? Pytanie za 75 tys. złotych Na następne pytanie za 75 000 złotych uczestniczka odpowiedziała niemal od razu. Mimo iż nie znała języka francuskiego, płynnie włada włoskim, w którym istnieje bardzo podobne słowo. Wskazała więc na wariant D: porządek. Była niemal pewna swojej odpowiedzi, jednak ta... okazała się niepoprawna! Francuski ordinateur to? A: główny lekarz B: komputer C: prostak i cham D: porządek Prawidłowa odpowiedź: B - komputer. Zobacz także: ...

Milionerzy - Hubert Urbański na planie show
TVN
TV-Show
"Milionerzy": Gdzie skonstruowano broń nazywaną pepeszą?
"Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą?" - odpowiedź na pytanie za 40 000 złotych! Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 258. odcinka programu "Milionerzy".

"Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą?" To pytanie pojawiło się w 258. odcinku, 5 sezonu programu "Milionerzy". Uczestnik nie znał prawidłowej odpowiedzi, lecz mógł liczyć na pomoc swojego taty. Czy podpowiedź okazała się poprawna? Poznacie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą? Pytanie za 40 tys. złotych! Uczestnik od razu przyznał, iż nie zna odpowiedzi na to pytanie. Postawił skorzystać z koła ratunkowego "telefon do przyjaciela". Tata Pana Kamila Wieczorka niemal od razu udzielił odpowiedzi, przy czym zaznaczył, że nie jest w 100 procentach pewny. Mimo tego uczestnik zaznaczył wskazany wariant C i wygrał gwarantowane 40 000 złotych. Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą? A: w USA B: w Czechach C: w ZSRR D: w Chinach Prawidłowa odpowiedź: C. w ZSRR. PPSz-41 - Pistolet Pulemiot Szpagina, potocznie nazywany pepeszą lub pepeszką, to radziecki pistolet maszynowy. Skonstruowany został przez Gieorgija Szpagina, a następnie wprowadzony na uzbrojenie Armii Czerwonej w 1941 roku. Peszel to? Pytanie za 125 000 złotych! Większy problem pojawił się przy pytaniu za 125 000 złotych. Uczestnik ponownie nie znał prawidłowej odpowiedzi. Niestety do tego momentu gry wykorzystał wszystkie koła ratunkowe. Po długim zastanowieniu postanowił zrezygnować z gry i wyjść ze studia za kwotą 75 000 złotych. To była bardzo dobra decyzja! Okazało się bowiem, że uczestnik obstawiał błędny wariant odpowiedzi. Peszel to: A: zbiór danych ludzi i zawodów B: karbowana rura na kable C: jednostka przewozowa D: mięsne danie Prawidłowa odpowiedź: B. karbowana rura na kable. Peszel to...

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?
"Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?" - poznaj odpowiedź na pytanie za 5000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 248. odcinka programu "Milionerzy".

"Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?"  To pytanie pojawiło się w 248. odcinku 5. sezonu show "Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź dawała uczestnikowi 5 tys. złotych i możliwość dalszej gry. Czy to możliwe, aby organizatorem przemysłu filmowego w Polsce był słynny aktor, Harrison Ford? Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce? Pytanie za 5 tys. zł Drugim uczestnikiem dzisiejszego odcinka "Milionerów" był Maciej Kaczmarek. Już przy trzecim pytaniu pojawiły się wątpliwości, jednak dalszy etap gry okazał się dużo trudniejszy. Pan Maciej od razu przyznał, iż nie zna on prawidłowej odpowiedzi na pytanie: " Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?" . Uczestnik do tego pytania wykorzystał aż dwa koła ratunkowe. Pierwsze z nich 50:50 losowo odrzuciło dwie błędne odpowiedzi. Do wyboru pozostały jedynie dwa warianty: B - Aleksander Ford oraz C - Harrison Ford. To jednak nie ułatwiło zadania Panu Maciejowi. Postanowił poradzić się swojej mamy - Doroty, jednak ona również nie znała prawidłowej odpowiedzi. Uczestnik postanowił zaryzykować i udało mu się wygrać 5 tys. złotych! Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce? A: Francis Ford Coppola B: Aleksander Ford C: Harrison Ford D: John Ford Prawidłowa odpowiedź: B - Aleksander Ford. Aleksander Ford to polski reżyser filmowy i scenarzysta, który urodził się w 1908 roku. W powojennej Polsce był między innymi dyrektorem przedsiębiorstwa Film Polski oraz wykładowcą w słynnej łódzkiej '"filmówce". Jego uczniami byli słynni reżyserzy, na przykład Andrzej Wajda i Roman Polański. Zobacz także: Co nie...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner