Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

"Milionerzy": "Niech się dzieje wola nieba..." Pytanie za 20 tysięcy złotych!

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

"Rejent Milczek mawiał 'Niech się dzieje wola nieba...'" Ten cytat trzeba było dokończyć w 247. odcinku 5. sezonu programu "Milionerzy". Sprawdźcie, czy uczestniczka wskazała dobrą odpowiedź i wygrała 20 tysięcy zł.

Poznajcie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów".

Rejent Milczek mawiał "Niech się dzieje wola nieba..."

Emitowany dziś odcinek rozpoczął się kontynuacją gry Pauliny Lipki- Bartosik. Już w początkowym etapie gry uczestniczka wykorzystała wszystkie koła ratunkowe. W pytaniu za 20 tys. złotych "Rejent Milczek mawiał 'Niech się dzieje wola nieba...'" musiała oprzeć się wyłącznie na własnej wiedzy. Na szczęście znała prawidłową odpowiedź na to pytanie.

Rejent Milczek mawiał "Niech się dzieje wola nieba..."

A: tu się nie śpi, a polewa

B: gdy Lucyfer pieść swą śpiewa

C: z nią się zawsze zgadzać trzeba

D: od Sanoka do Grajewa

Prawidłowa odpowiedź: C - z nią się zawsze zgadzać trzeba.

Rejent to postać literacka z książki Aleksandra Fredry pt. "Zemsta". Bohater często wypowiadał słowa "Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba", aby podkreślić swoją udawaną pobożność.

Nasturcja...? Pytanie za 40 tys. zł

Dużo większe problemy pojawiły się przy następnym pytaniu za gwarantowane 40 tys. złotych. Uczestniczka niemal od razu odrzuciła odpowiedź A i B, jednak bardzo długo wahała się nad dwoma pozostałymi wariantami. Ostatecznie postanowiła zrezygnować z gry, mimo że jak się później okazało, prawidłowo wskazałaby odpowiedź.

Nasturcja:

A: leży tylko w Europie

B: podlegała imperium osmańskiemu

C: ma kwiaty z ostrogą

D: jest silnie trująca

Prawidłowa odpowiedź: C - ma kwiaty z ostrogą.

Zobacz także: Co nie jest sokiem trawiennym?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 247. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 20 kwietnia 2020 roku? Znalibyście odpowiedź na pytanie "Rejent Milczek mawiał 'Niech się dzieje wola nieba...'"

Odcinki 5 sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z odcinka "Milionerów" zawierającą najciekawsze pytania i prawidłowe odpowiedzi.

 

Więcej na temat milionerzy Milionerzy
Przeładuj

Kaczorowska, Krupa, Przybysz... Dla tych gwiazd to pierwszy Dzień Matki! Kto jeszcze został mamą w ostatnich miesiącach?

zobacz 01:58