Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

"Milionerzy": Mogadiszuanka to mieszanka jakiego kraju?

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

215. odcinek, 4 sezonu "Milionerów" rozpoczął się od kontynuacji gry Tomasza z Warszawy. Dzięki temu, że kilka razy zaufał swojej intuicji i postanowił ryzykować, wygrał bardzo dużą sumę pieniędzy. Przykładem może tu być pytanie: "Mogadiszuanka to mieszkanka?" za gwarantowane 40 000 złotych. Jakie jeszcze pytania trafiły się uczestnikowi?

"Żeby mu okradli garaż, żeby go zdradzała stara, żeby mu spalili sklep, (...)żeby mu się córka z czarnym (...), żeby miał AIDS-a i raka. Oto modlitwa Polaka." Z filmu?

To pierwsze pytanie, na które uczestnik nie znał odpowiedzi. Postanowił wykorzystać pierwsze koło ratunkowe i poprosić widownię o podpowiedź. Kierowany pomocą widzów, postawił na dobrą odpowiedź i wygrał 10 000 złotych.

A: "Dzień Świra"

B: "Wszyscy jesteśmy Chrystusami"

C: "Życie wewnętrzne"

D: "Dom wariatów"

Słynny Marcin Luter był w słynnym Wartburgu, czyli gdzie? - pytanie za 20 000 złotych.

Już przy następnym pytaniu Tomasz musiał ponownie poprosić o koło ratunkowe, tym razem 50:50. Choć uczestnik od początku obstawiał prawidłową odpowiedź, nie był w stanie w pełni zaufać swojej intuicji.  Ostatecznie wybrał pierwotny wariant i przeszedł do następnego etapu gry.

A: w enerdowskim aucie

B: we francuskim kurorcie

C: w klasztorze nad Wartą

D: w zamku w Turyngii 

Mogadiszuanka to mieszkanka? - pytanie za gwarantowane 40 000 złotych

Ostatnie koło ratunkowe uczestnik wykorzystał na pytanie dotyczące geografii. W typ przypadku poprosił o pomoc przyjaciela, który niestety nie znał prawidłowej odpowiedzi na pytanie. Mimo to postanowił zaryzykować i wygrał gwarantowane 40 000 zł. 

A: Egiptu

B: Somalii

C: Kenii

D: Etiopii

Zobacz takżeCzy poradzisz sobie z najtrudniejszymi pytaniami z "Milionerów"? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

Co masowo sadzono opodal założonej w 1924 roku Centralnej Doświadczalnej Stacji Jedwabniczej w podwarszawskim Milanówku? - pytanie za 250 000 złotych

Świetna gra doprowadziła Tomasza do pytania o ćwierć miliona złotych. Jednak uczestnik bał się zaryzykować, bo nie był pewny swojej odpowiedzi. Jak się potem okazało, uczestnik odpowiedziałby prawidłowo. 

A: wiśnie

B: morwy

C: lipy

D: sosny

A Wy znalibyście odpowiedź na pytanie za 250 000 złotych z 215. odcinka "Milionerów"? 

 

Więcej na temat milionerzy Milionerzy
Przeładuj

Kim jest Dominic z "Top Model"? Jego ojciec został zamordowany, ojczym przedawkował leki!

zobacz 02:13