Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show

"Milionerzy": Mogadiszuanka to mieszanka jakiego kraju?

Zobacz, czy znasz odpowiedzi na pytania z 215. odcinka "Milionerów".

215. odcinek, 4 sezonu "Milionerów" rozpoczął się od kontynuacji gry Tomasza z Warszawy. Dzięki temu, że kilka razy zaufał swojej intuicji i postanowił ryzykować, wygrał bardzo dużą sumę pieniędzy. Przykładem może tu być pytanie: "Mogadiszuanka to mieszkanka?" za gwarantowane 40 000 złotych. Jakie jeszcze pytania trafiły się uczestnikowi?

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

"Żeby mu okradli garaż, żeby go zdradzała stara, żeby mu spalili sklep, (...)żeby mu się córka z czarnym (...), żeby miał AIDS-a i raka. Oto modlitwa Polaka." Z filmu?

To pierwsze pytanie, na które uczestnik nie znał odpowiedzi. Postanowił wykorzystać pierwsze koło ratunkowe i poprosić widownię o podpowiedź. Kierowany pomocą widzów, postawił na dobrą odpowiedź i wygrał 10 000 złotych.

A: "Dzień Świra"

B: "Wszyscy jesteśmy Chrystusami"

C: "Życie wewnętrzne"

D: "Dom wariatów"

Słynny Marcin Luter był w słynnym Wartburgu, czyli gdzie? - pytanie za 20 000 złotych.

Już przy następnym pytaniu Tomasz musiał ponownie poprosić o koło ratunkowe, tym razem 50:50. Choć uczestnik od początku obstawiał prawidłową odpowiedź, nie był w stanie w pełni zaufać swojej intuicji.  Ostatecznie wybrał pierwotny wariant i przeszedł do następnego etapu gry.

A: w enerdowskim aucie

B: we francuskim kurorcie

C: w klasztorze nad Wartą

D: w zamku w Turyngii 

Mogadiszuanka to mieszkanka? - pytanie za gwarantowane 40 000 złotych

Ostatnie koło ratunkowe uczestnik wykorzystał na pytanie dotyczące geografii. W typ przypadku poprosił o pomoc przyjaciela, który niestety nie znał prawidłowej odpowiedzi na pytanie. Mimo to postanowił zaryzykować i wygrał gwarantowane 40 000 zł. 

A: Egiptu

B: Somalii

C: Kenii

D: Etiopii

Zobacz takżeCzy poradzisz sobie z najtrudniejszymi pytaniami z "Milionerów"? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

Co masowo sadzono opodal założonej w 1924 roku Centralnej Doświadczalnej Stacji Jedwabniczej w podwarszawskim Milanówku? - pytanie za 250 000 złotych

Świetna gra doprowadziła Tomasza do pytania o ćwierć miliona złotych. Jednak uczestnik bał się zaryzykować, bo nie był pewny swojej odpowiedzi. Jak się potem okazało, uczestnik odpowiedziałby prawidłowo. 

A: wiśnie

B: morwy

C: lipy

D: sosny

A Wy znalibyście odpowiedź na pytanie za 250 000 złotych z 215. odcinka "Milionerów"? 

 

Milionerzy - Hubert Urbański na planie show
TVN
TV-Show
"Milionerzy": Gdzie skonstruowano broń nazywaną pepeszą?
"Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą?" - odpowiedź na pytanie za 40 000 złotych! Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 258. odcinka programu "Milionerzy".

"Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą?" To pytanie pojawiło się w 258. odcinku, 5 sezonu programu "Milionerzy". Uczestnik nie znał prawidłowej odpowiedzi, lecz mógł liczyć na pomoc swojego taty. Czy podpowiedź okazała się poprawna? Poznacie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą? Pytanie za 40 tys. złotych! Uczestnik od razu przyznał, iż nie zna odpowiedzi na to pytanie. Postawił skorzystać z koła ratunkowego "telefon do przyjaciela". Tata Pana Kamila Wieczorka niemal od razu udzielił odpowiedzi, przy czym zaznaczył, że nie jest w 100 procentach pewny. Mimo tego uczestnik zaznaczył wskazany wariant C i wygrał gwarantowane 40 000 złotych. Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą? A: w USA B: w Czechach C: w ZSRR D: w Chinach Prawidłowa odpowiedź: C. w ZSRR. PPSz-41 - Pistolet Pulemiot Szpagina, potocznie nazywany pepeszą lub pepeszką, to radziecki pistolet maszynowy. Skonstruowany został przez Gieorgija Szpagina, a następnie wprowadzony na uzbrojenie Armii Czerwonej w 1941 roku. Peszel to? Pytanie za 125 000 złotych! Większy problem pojawił się przy pytaniu za 125 000 złotych. Uczestnik ponownie nie znał prawidłowej odpowiedzi. Niestety do tego momentu gry wykorzystał wszystkie koła ratunkowe. Po długim zastanowieniu postanowił zrezygnować z gry i wyjść ze studia za kwotą 75 000 złotych. To była bardzo dobra decyzja! Okazało się bowiem, że uczestnik obstawiał błędny wariant odpowiedzi. Peszel to: A: zbiór danych ludzi i zawodów B: karbowana rura na kable C: jednostka przewozowa D: mięsne danie Prawidłowa odpowiedź: B. karbowana rura na kable. Peszel to...

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Seppuku samurajowie popełniali w odzieniu barwy śmierci. Jaka to barwa?
Zobacz, czy znasz odpowiedzi na pytania z 218. odcinka programu "Milionerzy". "Seppuku samurajowie popełniali w odzieniu barwy śmierci, czyli jakiej?" - poznaj odpowiedź na to pytanie.

"Seppuku samurajowie popełniali w odzieniu barwy śmierci. Jaka to barwa" to jedno z najciekawszych pytań 218. odcinka, 4 sezonu programu "Milionerzy" . Czy znacie odpowiedź na to pytanie? Zobaczcie, jak poradził sobie z nim dzisiejszy uczestnik. W odcinku "Milionerów" emitowanym 4 lutego 2020 roku padła bardzo duża wygrana! Przygotowaliśmy dla Was najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka We wrześniu 2018 roku minister edukacji narodowej upomniała premiera, żeby nie popełniał błędu językowego. Jakiego? W 218. odcinku programu "Milionerzy" swoją grę kontynuował Wojciech Czapliński. Pierwsza trudność pojawiło się przy piątym pytaniu za 10 000 złotych. Uczestnik nie znał poprawnej odpowiedzi i postanowił poprosić o pomoc publiczność. Dzięki dobrej podpowiedzi, udało mu się przejść do kolejnego pytania. A: gry przyszłem do rządu B: cały czas siem uczem C: w cudzysłowiu D: półtorej roku  Seppuku samurajowie popełniali w odzieniu barwy śmierci, czyli jakiej? Już następne pytanie, które dotyczyło, barwy śmierci w Japonii, niemal wyeliminowało uczestnika z gry. Po długim zastanowieniu nad pytaniem "Seppuku samurajowie popełniali w odzieniu barwy śmierci, czyli jakiej?" zdecydował się on na koło ratunkowe 50:50. Wówczas zostały odpowiedzi B i D. Wojtek nadal obstawiał złą odpowiedź, jednak nie był jej pewien. Zdecydował się na telefon do mamy, która doradziła mu postawić na kolor biały. Zaufał jej i w puli miał już 20 000 złotych. A: w czarnej B: w czerwonej C: w błękicie D: w białej Zobacz także: Czy poradzisz sobie z najtrudniejszymi pytaniami z "Milionerów"? Sprawdź się w naszym QUIZIE! Co otula noworodka? - pytanie za 125 000 złotych To pytanie stanęło na...

Hubert Urbański Milionerzy
x-news
TV-Show
"Milionerzy": Mieszanina węglowodorów parafinowych - z kim ją kojarzymy? Pytanie za 40 000 złotych
"Z kim kojarzymy mieszaninę węglowodorów parafinowych, w kosmetyce stosowaną jako podłoże maści, a w technice jako smar?" - odpowiedź na pytanie za 40 000 złotych!

"Z kim kojarzymy mieszaninę węglowodorów parafinowych, w kosmetyce stosowaną jako podłoże maści, a w technice jako smar?" To pytanie pojawiło się w 259. odcinku, 5 sezonu programu "Milionerzy". Uczestnik nie znał prawidłowej odpowiedzi, lecz postanowił zaryzykować. Czy udało mu się odpowiedzieć na pytanie za 40 000 złotych? Z kim kojarzymy mieszaninę węglowodorów parafinowych, w kosmetyce stosowaną jako podłoże maści, a w technice jako smar? Pytanie za 40 000 złotych! Uczestnikiem dzisiejszego 259. odcinka "Milionerów" był Damian Zieliński z Lublina. Gra od początku szła mu bardzo sprawnie, nie zastanawiał się długo nad pytaniami i dużo ryzykował. Przy pytaniu za gwarantowane 40 000 złotych długo się wahał. Ostatecznie zrezygnował z kół ratunkowych i drogą dedukcji postanowił obstawić wariant B. Choć jego przemyślenia nie do końca pokrywały się z prawidłowym wyjaśnieniem odpowiedzi, wariant ten okazał się poprawny. Z kim kojarzymy mieszaninę węglowodorów parafinowych, w kosmetyce stosowaną jako podłoże maści, a w technice jako smar? A: z leniem B: z lizusem C: z gogusiem D: z cholerykiem Prawidłowa odpowiedź: B. z lizusem. Ta substancja to wazelina, kojarzy się ona ze słowem wazeliniarz, który jest synonimem określenia lizus. Wazelina jest mieszaniną alkanów będących pochodnymi ropy naftowej. W kosmetyce wazelina jest stosowana do natłuszczania suchej skóry. Wazelinę techniczną zaś wykorzystuje się jako rodzaj smaru. Dzięki poprawnej odpowiedzi uczestnik przeszedł do następnego etapu gry. Bez problemu odpowiadał na wszystkie pytania. Największym wyzwaniem okazało się jednak pytanie za 250 000 złotych, na które uczestnik nie znał odpowiedzi. Postanowił...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner